AIRBNB logo v mobile

Airbnb podal žádost ke vstupu na burzu

20.8.2020

Společnost Airbnb podala u americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) žádost o vstup na burzu. Podle obeznámeného zdroje chce celý proces stihnout před koncem roku, závisí však podle něj na podmínkách na trhu. Společnost sama zatím časový harmonogram neposkytla. V prohlášení uvedla, že ještě nestanovila kolik akcií investorů nabídne ani jaké ceny jedné akcie chce dosáhnout. O středečním oznámení internetového poskytovatele ubytovacích služeb dnes informovala agentura Reuters.

Hypotéky úrokové sazby historický vývoj graf 800

Pád úrokových sazeb pokračuje na úroveň roku 2017

19.8.2020

Navzdory koronavirové krizi hypoteční trh dál trhá rekordy. Červenec se s objemem poskytnutých hypoték za téměř 21,6 miliardy korun stal nejsilnějším sedmým měsícem. Pokračuje i pád průměrné úrokové sazby. Hypoteční trh tak má dobře našlápnuto k rekordním výsledkům.

 

Apple google Fortnite 800

Google a Apple těží z dominantní postavení

19.8.2020

Hráči jedné z historicky nejúspěšnějších videoher vůbec se stali rukojmím sporu vývojářů s technologickými giganty. Tvůrci on-line hry Fortnite, vývojářské studio Epic Games, se totiž vzepřelo provozovatelům mobilních aplikací Apple a Google, kteří si za platby hráčů účtují provizi. Podporu Epic Games už přislíbili další vývojáři.

Covid na wall street brokers 800

Co s trhy udělá vakcína?

18.8.2020

Pokoušet se letos zahrát cokoli na finančním trhu se může vymstít. Po dlouhodobém růstu přišel v únoru a březnu propad. Ten vystřídala další rally, která vynesla akcie zpět k rekordním maximům, přičemž budoucnost je opředena nejistotou. Přesto je tu jeden společný katalyzátor: objev vakcíny proti koronaviru. Zde jsou tři scénáře toho, co by mohla vakcína přinést, z pera správců peněz a investičních stratégů:

gold_01-99

Je zlato skvělá investice?

13.8.2020

O zlatu se teď hodně mluví a píše. Je totiž nejdražší v historii. Některé prognózy předpovídají, že jeho cena dál strmě poroste. Stane se ze zlata opravdu poklad, nebo je to jen finta, jak nalákat lidi k nákupu, aby pak na splasknutí bubliny masivně prodělali, jako tomu bylo u dříve populárních bitcoinů?

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací