fingram

Finanční a investiční gramotnost? Jde to i online!

20.2.2018

Nedávné průzkumy ukázaly, že Český národ v oblasti finanční gramotnosti není nijak nadprůměrný, lépe řečeno, nachází se spíše pod evropským průměrem. Češi zaostávají zejména v tvorbě a dodržování osobního a rodinného rozpočtu nebo třeba nemají na svých účtech dostatek rezervních zdrojů, kdyby se přihodilo něco, co nečekali.

treasure

Co obnáší práce investičních makléřů?

15.2.2018

Toužíte se stát burzovním makléřem, forex traderem či obchodníkem s cennými papíry? Pak se s námi pojďte podívat, co taková práce obnáší. Zatímco ještě v minulém roce se jednalo o práci, kterou mohl vykonávat téměř každý, dnes jsou díky nařízení Evropské unie MiFID II. podmínky poněkud náročnější, o to však se stane práce makléřů kvalitnější.

NoBegging

Podívejte se, jak překonat největšího nepřítele investorů: Chamtivost a strach ze ztrát

5.2.2018

Investoři se často neobejdou bez kvalitně propracované investiční strategie, správně nastaveného portfolia a zejména bez určitých zkušeností a správného rozhledu. To však bohužel nestačí a při investování je třeba znát také vlastní psychologii a současně se vyznat v celkové psychologii investování. Právě ta totiž dokáže zhatit mnohé plány amatérských i profesionálních investorů.

70

Kryptoměny: pravda nebo fikce?

1.2.2018

Trh s kryptoměnami umazal ze své celkové kapitalizace více než 100 miliard dolarů. Důvodů k takovému jednání je hned několik, například jsou na vině zprávy o plánované regulaci, zejména pak hraje roli bitcion, který je ocitá v nejméně výhodné situace za celých pět let.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací