document_encrypted_purple

Zákaz binárních opcí i snížení maximální výše finanční páky

2.8.2018

Pokud se pohybujete na kapitálovém trhu, pak jistě víte, že občas přijdou různá nařízení a omezení, která ačkoliv se snaží investorům pomoci, musí přinést určité negativní důsledky zejména pro menší obchodníky. Ti se pak musejí s těmito novými nařízeními co nejlépe vyrovnat. Ale zdali se dokážou vypořádat s ESMOu, ještě není jisté.

computer-768608_960_720

Otestuje svoji finanční gramotnost online!

30.7.2018

Finanční gramotnost je v dnešní době stejně tak důležitá jako gramotnost čtenářská nebo gramotnost v oblasti počítačů a informačních technologií. Dalo se by se dokonce uvažovat nad tím, zdali není finanční gramotnost do života pro člověka ještě více nutná, protože finanční gramotnost pomáhá osobám zvládat nepříznivé životní situace a hlavně si propočítat, kolik si mohou půjčit nebo jak vyřešit náhlé nedostatky financí.

 

obr

Investujte do umění online

26.7.2018

Zatímco dříve bylo investování do umění celkem problém, který obnášel nutnost docházení do galerie, vyhledání poradce nebo třeba vyhledání si příslušné galerie, nyní je investování do umění tak jednoduché, jako nikdy před tím. Stačí mít počítač a přístup k internetu a nakupovat můžete třeba Národní galerii.

woman-3186741_960_720

Kdy začít spořit na důchod?

23.7.2018

Spoření na důchod by se nemělo týkat pouze lidí, kteří jsou v určitém předdůchodovém věku nebo dokonce důchod již očekávají. Spoření na důchod by se mělo týkat všech občanů České republiky bez ohledu na věk. Dokonce se doporučuje začít se spořením na důchod co nejdříve. Třeba ve dvaceti letech. Nevěříte? Podívejte se s námi proč.

hourglass-1703349_960_720

Vysoké RPSN nemusí automaticky znamenat lichvu

17.7.2018

Mnohé finanční zdroje zmiňují, že hlavním ukazatelem výše úvěru či půjčky by mělo být RPSN. Podle nejnovějších odborných zdrojů se však není možné řídit pouze ukazatelem RPSN a je nutné sledovat i další faktory. Dokonce příliš vysoké RPSN nemusí nutně znamenat špatnou půjčku či přímo lichvu.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací