Krach 1929 newspaper 700

Pohled do historie, krach na burze v USA roku 1929

10.3.2020

Černý pátek, nebo také černý čtvrtek. Tak bývá v dějinách nazýván propad akcií na newyorské burze, ke kterému došlo 24. 10. 1929. Tento den byl čtvrtek, proto se v některých materiálech lze dočíst o černém čtvrtku. Plně se však propad akcií na burze projevil až následující den. Tedy v pátek. Tolik tedy k vysvětlení těchto dvou pojmů označujících jednu a tutéž událost. Ať si každý vybere,které označení se mu líbí více.

CFDa

Vlastnosti a rizika CFD

9.3.2020

Na Českou národní banku se obrací mnoho osob, které utrpěly vysoké ztráty při obchodování s  tzv. rozdílovými smlouvami (contracts for diferences, dále jen „CFD“)[1]. Tyto osoby jsou nejčastěji zákazníky společností, které jsou licencovanými zahraničními obchodníky s cennými papíry, vyskytují se však i nabídky poskytovatelů CFD, kteří žádnou licenci nemají a činnost vykonávají neoprávněně. Poskytovatelé CFD sami sebe označují jako „broker“, „forexový obchodník“, „CFD broker“ apod. V současné době nemá žádný poskytovatel CFD povolení k poskytování investičních služeb vydané ČNB.

3

Ceny ropy od začátku roku klesá, očekává se další omezení těžby

4.3.2020

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci včetně Ruska sdružení ve skupině OPEC+ by měly ve druhém čtvrtletí letošního roku prohloubit stávající škrty v těžbě ropy až o jeden milion barelů denně. Doporučil jim to podle agentury Reuters ministerský monitorovací panel členů kartelu a jeho spojenců, který k tomu přiměl pokles poptávky způsobený novým koronavirem.

MTC LIPA

Společnosti EMTC Czech soud obstavil majetek

2.3.2020

Městský soud v Praze nařídil předběžné opatření, kterým v rámci insolvenčního řízení obstavil majetek jak společnosti EMTC Czech, tak jejího jednatele Tomáše Bárty. Veškerá oprávnění nakládat se soukromými i firemními účty tak přešla na insolvenčního správce Jaroslava Brože

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací