FED A

Spojené státy patrně čeká další zvyšování úrokových sazeb

23.2.2023

Ve středu dne 22.února letošního roku 2023 ve večerním evropském čase byl zveřejněn detailní zápis ze zasedání centrální banky USA Federal Reserve System a to z jednání klíčového výboru banky Federálního výboru pro volný trh (FOMC – Federal Open Market Committee), označovaný jako tak zvaný „minutovník FEDu“, který ukázal odhodlání členů tohoto výboru centrální banky Spojených států Federal Reserve System pokračovat v boji proti inflaci zvyšováním úrokových sazeb. Prozatím devizový trh nezareagoval očekávaným prudším nárůstem směnné hodnoty amerického dolaru (USD).

Trh_práce_USA_FB

Obchodníci čekají na data FEDu a USD vyčkává

21.2.2023

Stávající vývoj směnné hodnoty amerického dolaru (USD) podle ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a stratégy forexového trhu se vyvíjí ve stylu, že rally amerického dolaru pomalu dochází dech, protože obchodníci a investoři čekají na data centrální banky Spojených států amerických Federal Reserve System – FED. Avšak v průběhu úterního evropského dopoledne 21.února letošního roku 2023 směnná hodnota USD  oproti pondělí dne 20.2.2023 dle dolarového indexu DXY (US Dollar Currency Index) posílila.

Fine Gold FX24

Stále vysoká inflace zvyšuje zájem o zlato

16.2.2023

Světovým ekonomikám a to včetně těch globálně silných doposud  se stále nepodařilo dostatečně zkrotit objem míry inflace, kdy sice v USA již inflace klesla na 6,5 % a v eurozóně pak na 8,5 % , avšak inflační cíl centrálních bank okolo dvou procent je tak ještě dost vzdálen. Právě v této souvislosti tak vystupuje do popředí zájem o zlato jako investiční nástroj, který sice aktivní výnos nepřináší, ale již po celá století historie lidstva funguje jako tradiční uchovavatel finanční hodnoty. Zájem investorů a obchodníků o zlato je tak jako téměř vždy, jak dlouhodobý tak i spekulativně krátkodobý.

CZKaEUR FX24

Česká koruna posílila nejvýše od roku 2008

13.2.2023

Domácí měna České republiky česká koruna (CZK) v roce svého třicátého výročí novodobého osamostatnění byla v průběhu čtvrtečního odpoledne 9.února 2023 nejsilnější vůči jednotné evropské měně euro (EUR) od 12.srpna roku 2008. Podle finančních analytiků tak aktuální směnný kurz CZK vůči EUR ignoruje veškeré negativní předpovědi pro českou ekonomiku a své predikované oslabení. Česká koruna (CZK) se tak v uvedeném dni posunula na hodnotu vzájemného směnného kurzu vůči euro (EUR) ve výši 23,6785 CZK za EUR. Česká koruna zpevnila i k americkému dolaru (USD) a to v kurzu 21,9690 CZK za USD.

EUR 100 FX24

ECB bude i nadále podporovat eurobankovky

9.2.2023

Představitelé centrální banky eurozóny ECB – European Central Bank a zároveň centrální banky s velmi silným metodickým vlivem na ostatní členské státy EU, které zatím eurem neplatí se aktivně zajímají o názory obyvatel a firem ohledně způsobů provádění plateb za služby, výrobky a ostatní vydání. V této souvislosti tak zahájila ECB průzkum o tom, co znamenají pro budoucnost hotovostní platby v porovnání s digitálními platebními prostředky. Podle prvních odhadů, které ECB zveřejnila dne 6.2.2023 převažuje mezi veřejností obliba hotovostních plateb, avšak na směnnou hodnotu eura způsob platby nemá.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací