London

Velkou Británii čeká realitní boom a hodnota GBP posíluje

1.3.2024

Avízovaný pokles úrokových sazeb ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska a mírné ekonomické oživení podnítí příliv zahraničních investorů, kteří chtějí vydělávat na „stále atraktivních cenových úrovních, toto tvrzení uvádí podle nového výzkumu společnost Savills.  Nicméně podle ekonomických zpravodajů nyní Američtí, izraelští, japonští a tchajwanští investoři jsou připraveni investovat  v letošním  roce 2024 značné částky ve Velké Británii s cílem porazit 20% oživení investiční aktivity do nemovitostí. Spolu s tím aktuálně zaznamenala i měna Spojeného království britská libra (GBP) své posílení směnné hodnoty.

BTC FB

Cena Bitcoinu dynamicky vzrostla

27.2.2024

Nejrozšířenější kryptoměna Bitcoin (BTC) během několika posledních hodin a to zejména během evropské noci z pondělí na úterý dne 27.února letošního roku 2024 zaznamenala dynamický nárůst své směnné hodnoty. Aktuálně v průběhu evropského úterního rána dne 27.2.2024, zhruba v čase 8:42 CET se Bitcoin (BTC) na trhu digitálních měn Coinbase pohyboval ve výši vzájemného směnného kurzu na hodnotě 56.012,85 USD za BTC s dosavadním denním posílením BTC o + 2,84 % kurzu vůči USD. Podle odborníků trhu s kryptoměnami tak vlastní rallye před Halvingem je tak v plném proudu.

ECB snow FX

Evropská centrální banka po dvaceti letech vykázala ztrátu

23.2.2024

Evropská centrální banka (ECB – European Central Bank) ve své výroční zprávě vykázala za loňský rok 2023 celkovou roční ztrátu ve výši 1,3 miliardy eur, což je první ztráta od roku 2004, když uvolnila 6,6 miliardy eur jako rezervu na finanční rizika. ECB totiž utrpěla zvýšené úrokové náklady na klíčové závazky, zatímco úrokové výnosy z aktiv nedržely krok, protože mnoho z nich má pevné sazby nebo mají dlouhou dobu splatnosti. Nicméně ECB zdůraznila, že výsledek jejího hospodaření v žádném případě neovlivnil její schopnost provádět měnovou politiku.

Gold a FED FX24

Vzroste v roce 2025 cena zlata do výše 3.000 USD za unci ?

20.2.2024

Od počátku letošního roku 2024 se ve veřejném prostoru na sociálních sítích a v ostatních sdělovacích prostředcích začali objevovat od renomovaných finančních stratégů různé úvahy a zejména predikce ceny zlata s výhledem cenového stropu příštího roku 2025. Jedním z takových to autorů predikce ceny zlata jsou analytici a finanční stratégové americké investiční a bankovní skupiny CITI Group. Podle jejich odhadů by cena zlata na komoditním trhu během příštích 12 až 18 měsíců měla dosáhnout své hodnoty ve výši 3.000 USD za trojkou unci a to pokud dojde k stagflaci a globální recesi.

EUR 17.08.16 FX24

Analytici neočekávají výrazný růst Eura

16.2.2024

Současný sentiment investorů v Evropské unii, eurozóně a zejména pak v Německu sice o něco málo pozitivněji narostl, avšak celková důvěra investorů zůstává velmi nízká a ke zlepšení stavu čeká Evropu ještě dlouhá cesta, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky makléřských společností a světově uznávané finanční stratégy investičních bank. Za této situace tak již několik měsíců vzájemný směnný kurz globálního měnového páru jednotné evropské měny euro (EUR) a amerického dolaru (USD) nepřekonal trvale hranici kurzu ve výši nad 1,10 USD za EUR .

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací