stažený soubor

Inflace v květnu 2020 mírně nad prognózou

10.6.2020

Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v květnu 2020. Podle dnes zveřejněných údajů vzrostla v květnu 2020 cenová hladina meziročně o 2,9 %. Inflace se oproti dubnu snížila a vrátila se po půl roce do tolerančního pásma dvouprocentního cíle ČNB. Po očištění o primární dopady změn nepřímých daní se spotřebitelské ceny v květnu meziročně zvýšily o 3 %.

Kretinsky akcie Mayc

Miliardář Křetínský vydělal prodejem akcií Macy's

10.6.2020

Podnikatel a investor Daniel Křetínský odprodal se ziskem podstatnou část svého podílu v americkém řetězci obchodních domů Macy's. Na burzovní investici spolumajitel pražské Sparty vydělal během týdnů odhadem několik desítek milionů dolarů. Ve středu to uvedl server iHNED.cz s odkazem na záznamy americké Komise pro cenné papíry

diamanty

Zásoby drahých kamenů se již nějakou dobu hromadí

6.6.2020

V jedněch z největších světových diamantových trezorů, ukrývajícím se na prašném okraji hlavního města Botswany, se zásoby drahých kamenů hromadí již nějakou dobu. Majitel skladiště, firma De Beers, z nich neprodal téměř nic od propuknutí epidemie koronaviru na začátku února, podobně je na tom také ruský rival Alrosa PJSC. Nyní, když koronavirové restrikce, které globální průmysl na několik měsíců zmrazily, začínají mizet, představují obří neprodané zásoby diamantů dilema: jak zredukovat zásoby o hodnotě miliard dolarů a neohrozit přitom počínající ozdravení sektoru.

čerpací stanice pohonné hmoty

Benzín a nafta již téměř měsíc zdražují

3.6.2020

„Bývá špatným zvykem, že se ceny pohonných hmot začínají zvyšovat před prázdninovou sezónou. Letos zřejmě nenastane výjimka z tohoto pravidla. Přesto se řidičům více než v předchozích letech vyplatí jet na dovolenou autem. Musí si však dát pozor na vyšší ceny benzínu a nafty v západní a jižní Evropě,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

zlato

Na trhu je nedostatek malých zlatých cihel a mincí

2.4.2020

Růst poptávky a potíže způsobené krizí kvůli šíření koronaviru způsobily, že na trhu je teď nedostatek malých zlatých cihel a mincí, které jsou u spotřebitelů nejoblíbenější. Ti, kterým se podaří dostat se k tomuto ke kovu, pak musejí zaplatit výrazně více, než je současná cena za troyskou unci na finančních trzích v Londýně nebo New Yorku, píše agentura Bloomberg.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací