Brokers WS

Akcie v USA zažily nejprudší propad od letošního března

12.6.2020

Americké akcie ve čtvrtek zažily nejprudší propad od letošního března, a to kvůli poklesu nadějí na rychlé oživení ekonomiky po koronavirové krizi. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 6,9 procenta a uzavřel obchodování na 25 128,17 bodu

Výstavba byty

Koronavirová krize ochladila přehřátý bytový trh

12.6.2020

Koronavirová krize ochladila přehřátý pražský bytový trh. Část developerů hlásí přetrvávající pokles prodejů, dokonce se objevují první signály snížení cen. Nouzový stav a očekávání nadcházející krize ochromily poptávku po bytech. Přinejmenším u části pražských developerů. „Po koronavirové krizi prodáváme zhruba 60 procent nových bytů oproti tomu, co jsme prodávali předtím,“ říká majitel firmy Ekospol Evžen Korec. „Aktuálně jsme tak na dvoutřetinovém až tříčtvrtečním zájmu o nové byty ve srovnání s obdobím před začátkem pandemie,“ potvrzuje David Jirušek, mluvčí pražské realitní dvojky Finep.

nikola_new

Automobilka NIKOLA, nová konkurence pro Teslu

11.6.2020

Nejhodnotnější automobilkou světa je Tesla, nejrychleji rostoucí akcie má automobilka Nikola. A kde jsou Toyota, VW a další? Před několika dny vstoupila na burzu malá automobilka se specializací na elektrovozy, říká si Nikola. A během pár hodin pobláznila investory natolik, že její hodnota vzrostla na 26 miliard dolarů. Z tohoto elektrošílenství těží také mnohem známější a etablovanější podnik - Tesla Elona Muska.

Akcie Vroom

Hodnota akcií společnosti Vroom vzrostla na dvojnásobek

11.6.2020

 Firma Vroom debutovala na Wall Street v úterý. Pro začátek nastavila cenu svých cenných papírů na 22 dolarů za akcii a na konci dne se jejich hodnota zdvojnásobila na 47,9 dolaru za kus. Ve středu akcie znovu vzrostly o 16 procent a teprve včerejší akciový výprodej vystavil jejich cestě vzhůru stopku a vrátil je k hodnotám kolem 45 dolarů.

Logo Arca capital

Arca Capital požádala věřitele o trpělivost

11.6.2020

Arca Capital, finanční skupina známá predátorskými taktikami při investování do oslabených firem, se během koronakrize dostala do těžkostí se splácením peněz. A nyní prosí věřitele, aby počkali. Rastislav Velič, většinový vlastník česko-slovenské skupiny, poslal investorům dopis, že problém způsobil více než dvouměsíční útlum hospodářské aktivity a finančních toků v Česku a na Slovensku. 

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací