fountain-pens-1393979_960_720

Palladium se stále drží nad zlatem

21.1.2019

Trh s palladiem zaznamenává neustálé rekordy. A právě přišel další. Jeho cena stále roste a v současné době je na úrovni vyšší než 1400 USD za unci. Cena palladia roste již od poloviny srpna a za tuto dobu palladium připsalo neuvěřitelných 65 %. Díky této nové ceně je dražší než samotné zlato.

diamond-500872_960_720

Imitace diamantů: Pozorujeme diamanty pod lupou

17.1.2019

Diamanty jsou dnes oblíbené hned pro různé typy lidí. Například je obdivují ženy, které po nich často touží. Muži je taktéž obdivují, protože znají jejich hodnotu. A preferují je dokonce i investoři, protože ví, že se dají docela dobře zpeněžit a vydělat na nich. Diamanty jsou přitom oblíbené už od pradávna a jsou symbolem investic, ale také symbolem bohatství. Jsou s nimi spojeny taktéž emoce a city.

cat-1285634_960_720

Investice: Intuice nebo rozum?

15.1.2019

Každý investor dělá všechno pro to, aby měl ze své aktivity co největší zisk. Mnoho investorů je však zcela mylně přesvědčeno, že k maximálnímu zisku potřebuje také co nejvyšší kapitál. To je však zásadní omyl. To, jaký získá investor zisk, je čistě na tom, jak je investor schopný a jak dokáže využívat své znalosti, ale pozor, také je zcela zásadní to, jak dokáže vnímat a věřit své intuici.

Penzisté radost vypocet důchodu

10 mýtů o starobních důchodech

13.1.2019

Otázky starobního důchodu se týkájí každého z nás. Pouze je rozdíl v tom, že pokud půjdete do důchodu za 10 a více let, je váš budoucí důchod velice nejistý. Stát a jeho úředníci musejí vymýšlet stále nové způsoby, jak efektivně spravovat státní pokladnu. Což není vůbec jednoduchý úkol s ohledem na klesající porodnost V ČR a inflaci (konec roku 2018 okolo 2%). Pro všechny, kteří důchod již vyhlížejí, neb se alespoň o systém výplat důchodu zajímají přinášíme 10 základních otázek, které bývají v souvislosti s důchodem nejčastěji citovány. Otázky jsou převzaty z webu České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).

1803

Růst sazby České národní banky rozhodně nekončí

10.1.2019

Minulý rok došlo k rapidnímu růstu úrokové sazby ze strany České národní banky. Mnozí z nás se tedy mohli zcela mylně domnívat, že je tento růst u konce. Ovšem opak je pravdou a guvernér České národní banky, Jiří Rusnok, uvádí, že je velice pravděpodobné, že tato hodnota letos překročí hodnotu dvou procent.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací