piggy-bank-2889046_960_720

Víte o hedgeových investičních fondech všechno?

7.2.2019

Investiční fondy kvalifikovaných investorů neboli hedgeové fondy nejsou součástí systému kolektivního investování. Neřadí se do této skupiny, ačkoliv by se to na první pohled mohlo zdát. Skutečně totiž shromažďují peněžní prostředky či jiná aktiva, ovšem hlavní rozdíl spočívá v tom, že nepocházejí tyto prostředky od široké veřejnosti. Prostředky jsou přijímány pouze od omezeného počtu investorů, ty lze nazvat jako kvalifikované investory.

gold-1369453_960_720

Bude nedostatek zlata?

4.2.2019

Internetové investiční weby radí kupovat zlato, jde o zcela bezpečné úložiště peněz. Zlato je výborným uchovatelem hodnot a jeho cenu nesrazí ani politická či ekonomická nejistota. Právě proto se mnozí investoři k nákupu této komodity uchylují. Ovšem, i zlato je omezené, a přestože jde jeho cena vzhůru a dosahuje svých rekordů, je o něj stálý zájem.

 

15790

Investujeme s e-knihou

1.2.2019

Investovat je možné různými způsoby. Vložit peníze je možné přitom téměř do čehokoliv. Do vzdělání, umění, sbírek, ale také akcií, zahraničních měn nebo třeba do zlata či palladia. Každá investice by však měla být vhodně diverzifikována, tedy rozdělena. To proto, aby se riziko eliminovalo a investor nikdy nepřišel o všechny své investice.

cork-738603_960_720

Investice do vína: burgundské investory nezklamalo

26.1.2019

Víno lze označit jako zcela netradiční formu investování. Při takové investici přitom nejde vůbec jenom o peníze, ale především se jedná o citovou a emoční záležitost a samozřejmě také záležitost chutí. Peníze však nelze opomíjet, protože v loňském roce přineslo investorům kromě skvělé chuti burgundské víno také pěkné zisky.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací