images

Podívejte se, v čem je Amazon jedinečný

11.3.2019

Na světě není snad už nikdo, kdo by neznal Amazon. To proto, že je tento největší elektronický obchod skutečně největším a nejznámějším na celém světě. Jde přitom o americkou firmu, která prodává různé výrobky a nyní se dokonce orientuje také na prodej potravin v kamenných obchodech.

 

cash-1169650_960_720

Víte, jaký je rozdíl mezi akciemi a dluhopisy?

9.3.2019

Neznalý člověk by mohl říci, že akcie a dluhopisy jsou v podstatě to stejné, a to by určitě nebyla žádná pravda. Protože mezi akciemi a dluhopisy je obrovský rozdíl. Každý začínající i profesionální investor musí vědět, že zatímco akcie vyjadřují majetkový vklad do akciové společnosti, včetně vzniku práv a povinností vlastníka akcie, dluhopisy jsou symbolem majetkového závazku dlužníka vůči věřiteli.

accountant-1238598_960_720

Jak na to: daníme příjmy z cenných papírů jako fyzické osoby

7.3.2019

Danit příjmy z cenných papírů nemusí být pro fyzické osoby úplně lehké. Proto přicházíme s tímto článkem, kde vám s touto problematikou poradíme. S daněním cenných papírů musí počítat každý investor již na počátku svého konání a plánování. Jinak by se mohly jeho zisky razantně snížit.

euro-447214_960_720

Co ovlivňuje volatilitu akcií?

6.3.2019

Ideální akcie snad neexistuje, to ví každý investor. Nikdy nelze dosáhnout toho, aby byl výnos co nejvyšší a současně bylo riziko minimální a byla možné peníze téměř ihned z vložené investice získat zpět. Současně jsou veškeré investice ovlivněny velikostí volatility. A dokonce i tu je třeba brát v úvahu při každém investičním rozhodování.

 

gold-2048295_960_720

Zlato svůj vrchol již opustilo

3.3.2019

Zlato je jistota, to ví každý investor, a proto na něj v poslední době mnoho investorů vsázelo. Tudíž jeho cena mírně stoupla. Nyní však zlatá horečka opět polevila a investoři se vracejí k rizikovějším záležitostem, jako jsou akcie, dluhopisy a další investiční prostředky.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací