9

Inflace rostla meziročně za květen na 2,9%

13.6.2019

Podle dnes zveřejněných údajů vzrostla v květnu 2019 cenová hladina meziročně o 2,9 %. Inflace tak oproti dubnu mírně vzrostla a nadále se nachází v horní polovině tolerančního pásma dvouprocentního cíle ČNB. Po očištění o primární dopady změn nepřímých daní se spotřebitelské ceny v letošním květnu meziročně zvýšily o 3,0 %.

I

3a

Skryté pasti dluhopisů: Jak vybrat vhodnou investici

7.6.2019

Dluhopisy obvykle nezkušení investoři považují automaticky za bezpečnou investici. Ne všechny jsou však skutečně tak bezpečné, jak se na první pohled zdají. Jak se při investování do dluhopisů nespálit? Je vhodné volit jednotlivý dluhopis, nebo raději dluhopisový fond? A jak si z pestré nabídky dluhopisových fondů vybrat ten pravý?

Investice reality

Průzkum: Češi věří, že peníze nejlépe zhodnotí nemovitosti

3.6.2019

Ve způsobech zhodnocení peněz mezi Čechy převládají investice do nemovitostí. V průzkumu, který uskutečnila agentura Ipsos, to uvedlo téměř 60 procent dotázaných. Na druhém místě se umístily spořicí účty a stavební spoření (31,7 procenta). Jako další výhodné investiční nástroje označuje čtvrtina dotázaných akcie, podílové fondy a dluhopisy. Pětina lidí zmiňuje investice do drahých kovů.

Global money bank ŠI

V prostorách ČNB závěr Global Money Week 2019

18.4.2019

V prostorách České národní banky (ČNB) v Praze se minulý týden uskutečnila závěrečná konference Global Money Week (GMW) 2019, která dovršila světový týden vzdělávání dětí a mládeže o penězích a finanční gramotnosti. 

award-155595_960_720

Oceněné knihy by ve vaší knihovně neměly chybět

28.3.2019

Na dnešním trhu se pohybuje skutečně obrovské množství různých knih, a proto může být více než složité si vybrat tu správnou. Proto jsme si pro vás dnes připravili knihy, které byly oceněny odbornou porotou či veřejností, a tudíž se nemusíte obávat, že sáhnete po nesprávné knize. Pojďte se s námi podívat, které knihy byly natolik úspěšné, že si jejich autoři zasloužili nějakou cenu.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací