Formule 1 Benzina PKN Orlen

Formule 1 na síti čerpacích stanic Benzina

6.8.2021

Síť čerpacích stanic Benzina ORLEN připravila pro své zákazníky a milovníky motoristického sportu jedinečnou příležitost. V Českých Budějovicích dnes odstartovalo dvouměsíční výstavní turné, během kterého se v nejméně osmi městech České republiky představí závodní monopost týmu Formule 1 Alfa Romeo Racing ORLEN. Ten se v každém městě zdrží přibližně týden, přičemž se kromě čerpacích stanic Benzina ORLEN objeví koncem srpna rovněž na tradiční akci Auta na náplavce v Praze.

Rozhovor čnb guverner Rusnok jiří

Guvernér ČNB: Nešlapeme na brzdu, stahujeme nohu z plynu

5.8.2021

Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání zvýšila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 25 bazických bodů na 0,75 %. Současně rozhodla o zvýšení lombardní sazby o 50 bazických bodů na 1,75 %, diskontní sazbu ponechala beze změny na 0,05 %. Nově stanovené úrokové sazby jsou platné od 6. srpna 2021.

Aleš Michl

Aleš Michl: Zažili jsme nejrychlejší meziroční růst v historii Česka.

2.8.2021

Hrubý domácí produkt vzrostl ve druhém kvartále meziročně o 7,8 procenta, oznámili v pátek statistici z ČSÚ. Zažili jsme nejrychlejší meziroční růst v historii Česka. Předpověděl jsem to již ve sloupku 11. ledna. Od té doby jsem psal o HDP mnohokrát. Až vám možná přišlo, že příliš zdůrazňuji, že je potřeba, aby rostl.

Tomáš Nidetzký viceguverner ČNB

Víceguvernér ČNB: finanční vzdělávání je nejlepší nástroj pro ochranu klientů

1.8.2021

Tomáš Nidetzký, viceguvernér České národní banky, který dříve působil i na pozici šéfa Pojišťovny České spořitelny nebo ředitele obchodu NN Pojišťovny, hovoří nejen o své roli v České národní bance, ale hodnotí také aktuální problematiku zdanění technických rezerv pojišťoven, systém evropské regulace a jeho dopady nebo rozvíjí otázku, jak velmi je důležité finanční vzdělávání veřejnosti.

Logo ceská asociace pojistoven

Vývoj pojistného trhu v 1. pololetí 2021

28.7.2021

Celkové předepsané smluvní pojistné podle aktuální metodiky ČAP z předběžných výsledků získaných od členů asociace dosahuje ke konci 2. čtvrtletí roku 2021 hodnoty 74,76 mld. Kč. „Meziročně se navýšilo o 4,4 %, když narostlo o 3,17 mld. Kč. Ve srovnání s 3,8% růstem zaznamenaným za stejné období minulého roku se jedná o vystupňování tempa růstu trhu. Tento výsledek ovlivňuje vývoj v obou hlavních segmentech, tedy jak v životním, tak neživotním pojištění,“ komentuje celkové výsledky Jaroslav Urban, analytik České asociace pojišťoven.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací