Aleš Michl

Aleš Michl: Zažili jsme nejrychlejší meziroční růst v historii Česka.

2.8.2021

Hrubý domácí produkt vzrostl ve druhém kvartále meziročně o 7,8 procenta, oznámili v pátek statistici z ČSÚ. Zažili jsme nejrychlejší meziroční růst v historii Česka. Předpověděl jsem to již ve sloupku 11. ledna. Od té doby jsem psal o HDP mnohokrát. Až vám možná přišlo, že příliš zdůrazňuji, že je potřeba, aby rostl.

Tomáš Nidetzký viceguverner ČNB

Víceguvernér ČNB: finanční vzdělávání je nejlepší nástroj pro ochranu klientů

1.8.2021

Tomáš Nidetzký, viceguvernér České národní banky, který dříve působil i na pozici šéfa Pojišťovny České spořitelny nebo ředitele obchodu NN Pojišťovny, hovoří nejen o své roli v České národní bance, ale hodnotí také aktuální problematiku zdanění technických rezerv pojišťoven, systém evropské regulace a jeho dopady nebo rozvíjí otázku, jak velmi je důležité finanční vzdělávání veřejnosti.

Logo ceská asociace pojistoven

Vývoj pojistného trhu v 1. pololetí 2021

28.7.2021

Celkové předepsané smluvní pojistné podle aktuální metodiky ČAP z předběžných výsledků získaných od členů asociace dosahuje ke konci 2. čtvrtletí roku 2021 hodnoty 74,76 mld. Kč. „Meziročně se navýšilo o 4,4 %, když narostlo o 3,17 mld. Kč. Ve srovnání s 3,8% růstem zaznamenaným za stejné období minulého roku se jedná o vystupňování tempa růstu trhu. Tento výsledek ovlivňuje vývoj v obou hlavních segmentech, tedy jak v životním, tak neživotním pojištění,“ komentuje celkové výsledky Jaroslav Urban, analytik České asociace pojišťoven.

Graf vývoje ceny ropy Brent oil futures 1991 až 2021 ropa.cz orez

BHS: Dohoda OPECu zastavila růst cen ropy

22.7.2021

Vysoké ceny na čerpacích stanicích byly vyvolány prudkým růstem ceny ropy. Ta se stala jedním z nejrychleji rostoucích aktiv v letošním roce a svým růstem předčila drtivou většinu jiných komodit i akciových titulů -“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

diamonds diamanty krystaly investiční skola investora

Podvod s diamanty v hodnotě 125 milionů

21.7.2021

Hlavní postavou rafinovaného podfuku jak z filmového plátna je rumunská podvodnice Lulu Lakatosová. Krádež diamantů se odehrála v londýnském luxusním klenotnictví Boodles v roce 2016. Lulu se policii podařilo dopadnout loni na podzim ve Francii, posléze byla vydána do Británie, kde stane před soudem v Southwarku.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací