Gold a FED FX24

Trh se zlatem vyčkává na rozhodnutí FEDu o sazbách

24.7.2023

Investoři a obchodníci komoditního trhu se zlatem nyní v počátku 30.týdne roku 2023 jsou v očekávání rozhodnutí centrální banky USA Federal Reserve System (FED) ohledně úrokových sazeb. Právě tento týden ve středu 26.7.2023 po tradičně dvoudenním zasedání Federálního výboru pro volný trh FOMC (Federal Open Market Committee) centrální banky Spojených států má dojít k oznámení o případném dalším zvýšení úrokových sazeb. Účastníci devizového trhu jsou totiž přesvědčení, že FOMC FED sazby zvýší a tento sentiment investorů posílil směnnou hodnotu amerického dolaru (USD).

BTC FX24

Směnná hodnota BTC je jak na houpačce

20.7.2023

Bitcoin (BTC), coby světově nejrozšířenější kryptoměna, která vykazuje, rovněž nejvyšší tržní kapitalizaci se v posledních dnech pohybovala vždy blízko cenové hranice kurzu vůči americkému dolaru (USD) na hodnotě okolo 30.000 USD za BTC. Podle sdělení analytiků trhu kryptoměn tak hodnota BTC již několikátý den po sobě poklesla velmi těsně pod hranici 30.000 USD za BTC a následně pak tuto hranici překoná a udržuje svoji cenu opět těsně nad touto hranicí. Podle postřehů ekonomických zpravodajů v napojení na tyto analytiku trhu virtuálních měn tento proces střídavého kurzu kryptoměny Bitcoin (BTC) se realizuje i několikrát denně.

Oil and USD FX24

Cena ropy po svém předchozím růstu začala klesat

17.7.2023

Obchodování s ropou na světovém komoditním trhu v průběhu začátku nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2023 jako 29,v pořadí zaznamenalo změnu obchodního trendu a jak lehká americká ropa WTI (West Texas Intermediate) tak severomořská ropa Brent zamířily se svojí cenou směrem dolů. Podle analytiků za předchozí růst ceny této energetické komodity se z velké části podílela klesající hodnota amerického dolaru (USD) a vyhlídka po vyšší poptávce ropy a to po již úplném zrušení proti covidových opatření v Číně.

SI US INFLAT

V USA klesl objem míry inflace pod 5 procent

13.7.2023

Ekonomická data ze Spojených států amerických (USA) ohledně současné výše inflace v této doposud největší ekonomice světa byla reportována tuto středu dne 12.7.2023, a ukázala pokračující trend poklesu míry inflace v USA. Podle indexu spotřebitelských cen (CPI-Consumer Price Index) tak ceny v USA v meziměsíčním porovnání vzrostly už jen o 0,2 % a porovnání se stejným měsícem loňského roku 2022 udává růst 3 %, což je nejnižší míra inflace v USA od března roku 2021. Celkový objem inflace v USA tak v červnu roku 2023 poklesl již pod 5 procent a aktuální inflace ve Spojených státech dosáhla výše 4,8 procenta.

EUR UP FX24

Euro posílilo svoji směnnou hodnotu

11.7.2023

Momentální stav obchodování s jednotnou evropskou měnou euro (EUR) na devizovém trhu ukázal, že v rámci forexových operací se zvýšila směnná hodnota nejen vůči americkému dolaru (USD) ale i například vůči britské libře (GBP) či švýcarskému franku (CHF). Podle analytiků devizových trhů tato situace nastala na základě změny chování investorů, kteří tak projevili vyšší zájem o euro spojený jak se spekulací potencionální růstu směnné hodnoty EUR, tak i jako projev vyšší důvěrou v EUR a to po té, co Evropská centrální banka (ECB) v polovině června opět zvýšila úrokové sazby.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací