BMW elektric 1

Je reálný konec spalovacích motorů do roku 2040?

16.11.2021

Vedení mnichovské značky se rozhodlo nepodepsat multilaterální dohodu na COP26, jejíž součástí byl od roku 2040 prodej jen elektrických vozů. Z dobrého důvodu. Nespočet automobilových značek na nás poslední dobou chrlí roky, po kterých už budou nabízet výhradně elektrické vozy bez spalování fosilních paliv. BMW si však myslí, že k takové strategii nestačí jen samotné rozhodnutí automobilek, ale i intenzivní zapojení dalších stran.

Jeremy Grantham face

Zaslepeni optimismem jako před krachem v roce 1929

16.11.2021

Uznávaný investiční stratég Jeremy Grantham kritizuje centrální banku USA (Fed), že ignoruje inflaci, a nabádá investory, aby byli opatrní. Investoři jsou podle Granthama momentálně zaslepeni optimismem ještě víc než před krachem na newyorské burze v roce 1929. „Více než kdykoliv předtím je zde poptávka po nákupech s domněnkou, že ceny nikdy neklesají, a tak jediné, co je třeba, je nakupovat. Až přijde propad, bude pravděpodobně větší než cokoliv předchozího v americké historii,“ varoval.

Obalka knihy ideální investiční portfolio eKnihovna

Knihy: Jak si sestavit dokonalé portfolio?

15.11.2021

Přinášíme tipy na zajímavé knihy o investování. Jedna je od  Andrew Loa, profesora na MIT Sloan School of Management, a Stephena Foerstera, profesora na Ivey Business School Western University, s názvem „In Pursuit of the Perfect Portfolio“ představuje teze 10 světových osobností finančního světa, včetně Harryho Markowitze, Billa Sharpea, Myrona Scholese, Boba Mertona, Gene Famy, Jacka Bogleho a Charley Ellise o dokonalém portfoliu. A vede k názoru, že žádný konsensus neexistuje, stejně tak jako neexistuje jedno univerzální dokonalé portfolio. Deset odborníků, deset různých dokonalých portfolií. Přesto se však od nich máme co naučit.

Elon musk face 1

Majitel automobilky Tesla prodal akcie za 5 miliard USD

11.11.2021

Elon Musk prodal akcie automobilky Tesla v objemu 5 mld. USD, což odpovídá hodnotě okolo 110 mld. Kč. Učinil tak poté, co většina lidí, kteří sledují jeho vyjádření na Twitteru, mu v anketě odpověděla, že by je měl prodat. Stanice BBC ale upozornila, že část akcií chystal k prodeji ještě před hlasováním.

konopi akcie 800

Konopné akcie Innovative Industrial jsou v oblibě investorů

29.9.2021

Legalizace konopí pro léčebné účely v USA napomáhá akciím firmy Innovative Industrial k růstu. Výnosy z nich jsou o více než 98 procent vyšší než před rokem. Krátké jsou na ně i Tesla, Apple, Microsoft či General Motors. Z lidí, kteří před rokem investovali do firmy Innovative Industrial Properties, jsou nyní boháči. Jde o jedinou veřejně obchodovanou společnost na newyorské burze, která pěstitelům konopí pomáhá se sháněním prostor. Společnost se zaměřuje na akvizice a správu průmyslových nemovitostí, které si pronajímají provozovatelé se státní licencí k pěstování konopí pro lékařské účely.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací