wti

Cena ropy WTI dosáhla šestiletého maxima

7.7.2021

Obchodování s lehkou americkou ropou WTI (West Texas Intermediate) dosáhlo během úterý dne 6.7.2021 až na cenu ve výši 76,98 USD za barel což představovalo cenový rekord od listopadu roku 2014. Cena ropy WTI podle ekonomických zpravodajů vyskočila na nejvyšší úroveň za posledních šest let poté, co byly rozhovory mezi kartelem OPEC a jejími spojenci produkujícími ropu, známý jako OPEC+ odloženy na neurčito, přičemž se této vyjednávající skupině nepodařilo dosáhnout dohody o produkční politice na srpen letošního roku 2021 a na následující další období.

Zew index graf 2020 až 2021 červenec investice infoinvest

Meziměsíční zhoršená důvěra v německou ekonomiku

6.7.2021

Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v červenci zhoršila více, než se čekalo. Zůstává ale relativně vysoko a v následujících šesti měsících se dál počítá se silným hospodářským oživením. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý institut ZEW. Jeho index důvěry klesl ve srovnání s květnem o 16,5 na 63,3 bodu.


Graf cena ropy 7.7. 2021

OPEC+ se nedohodl na zvýšení produkce, cena ropy roste

5.7.2021

Cena ropy v New Yorku vzrostla na nejvyšší úroveň za více než šest let poté, co se skupina OPEC+ nedohodla na zvýšení produkce. Jako bezprostřední důsledek hrozí to, že Organizace zemí vyvážejících ropu a její spojenci nezvýší produkci za srpen. Tím by se globální ekonomika zbavila klíčových dodatečných dodávek v době, kdy se poptávka rychle zotavuje z pandemie.

fingood logo

FinGood, analýza rizika je nutná

3.7.2021

Je pro nás důležité ověřit si cashflow podnikatele, protože pokud podnikatel nemá dostatečné cashflow, pak nemá z čeho splácet,“ uvádí Endler. Platforma proto zkoumá předchozí výsledky těchto firem, ale zároveň se zaměřuje i na aktuální byznys. Pomocí algoritmů dokáže rovněž predikovat, jak se bude vyvíjet do budoucna.

Alena schilerova

Zpráva o vývoji finančního trhu v roce 2020

2.7.2021

Ministerstvo financí zveřejnilo v pořadí již šestnáctou Zprávu o vývoji finančního trhu, která shrnuje vývoj a nejdůležitější změny v jednotlivých sektorech finančního trhu v uplynulém roce včetně zhodnocení dlouhodobějších trendů. Zpráva rovněž podrobně informuje o hlavních legislativních aktivitách na finančním trhu, a to na národní i evropské úrovni.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací