nejdrazsi dum USA

Nejdražší rodinný dům v USA za 5,6 miliardy Kč

3.12.2021

Největší rodinný dům v USA nazvaný Ten Jeden (The One) by se mohl v lednu objevit v dražbě, a to za 250 milionů dolarů (5,6 miliardy korun). Jeho majitelem je developer Nile Niami. Kvůli neschopnosti splatit více než stamilionový dluh musel letos vyhlásit bankrot, a proto slíbil dům stojící v losangeleské čtvrti Bel Air v lednu nabídnout k prodeji

vincent van gogh

Investor zaplatil v aukci téměř 800 mil. za akvarel van Gogha

18.11.2021

Akvarel nizozemského malíře Vincenta van Gogha, který při okupaci Francie za druhé světové války ukradli nacisté, se během čtvrteční aukce v New Yorku vydražil za 35,9 milionů dolarů (792 milionů korun). Jedná se o dosud nejvyšší částku, kterou kdy sběratelé za akvarel tohoto postimpresionisty zaplatili.

stock and bonds portfolio

Nyní jsou drahé jak akcie, tak dluhopisy

17.11.2021

Obecně doporučované investiční portfolio složené z 60 % akcií a ze 40 % dluhopisů, nemusí v současnosti platit Nastala smrt tohoto pravidla tak, jak se o tom nyní někdy hovoří? Na tyto otázky odpovídal na Bloomberg Markets Christian Mueller-Glissman, který spravuje investiční portfolia v Goldman Sachs. Podle něj jsou nyní drahé jak akcie, tak dluhopisy, a v každé době má svůj přínos, pokud jsou investiční sázky „v rovnováze“.

Vývoj akcí apple graf

Jsou Apple a Amazon perspektivní akcie?

17.11.2021

Apple a Amazon zaznamenali od propadu trhů z loňského března vyvolaného pandemií koronaviru pozoruhodný růst. Letos ovšem jejich akcie v porovnání s loňskem tak výrazně nerostou. Důvodem je klesající prodej. Strach kolem koronavirové pandemie vyvolal u akcií společností Apple a Amazon zásadní zlevnění, které mohli investoři zaznamenat především během loňského února a března. Od této doby sice impozantně rostly, za samotný letošní rok ale není růst akcií obou společností tak výrazný, a to především kvůli globálnímu výpadku dodávek a eskalaci nákladů.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací