pexels-pixabay-259100

Britská libra po zvýšení sazeb ve Velké Británii posílila

18.3.2022

Centrální banka Spojeného království Velké Británie a Severního Irska Bank of England (BoE) na svém čtvrtečním zasedání dne 17.března letošního roku 2022 po vzoru centrální banky USA Federal Reserve System také zvýšila základní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů nebo-li o + 0,25 % p.a. na aktuální výši 0,75 % ročně. Bank of England k tomuto kroku dalšího zvyšování úrokových sazeb přistoupila ve snaze zabránit dalšího zvyšování míry inflace, kterou centrální banky Union Kingdom (UK) odhaduje až okolo 8 procent v průběhu letošního roku 2022

IPO

BHS: Na IPO byl letošní rok nadprůměrný

14.12.2021

Díky uvolněným politikám centrálních bank je na trzích obří množství peněz, které hledá své uplatnění ve světě investic. To v letošním roce umožnilo rekordnímu množství firem úspěšně vstoupit na burzu. Největší zájem byl o technologické společnosti,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. 

Lama enrgy

česká Lama Energy zahájila provoz ropného terminálu v USA

8.12.2021

Lama Energy Group podnikatele Petra Lamicha zahájila se svými partnery ostrý provoz ropného terminálu Wildhorse v USA, který vyšel na 272 milionů dolarů, více než šest miliard korun. Česká firma drží v projektu desetiprocentní podíl. S odkazem na informace hlavního investora projektu, kterým je kanadská společnost Keyera, to dnes napsal deník E15. Lama Energy Group zprávu pro list nekomentovala.

Průměrná mzda 2Q 2021

Trh práce: průměrná mzda vzrostla na 37 499 Kč

7.12.2021

Přestože lidem výrazně narůstají mzdy, v obchodech si toho o moc víc nekoupí. Problém je v tom, že nominální růst mezd z většiny požírá vysoká inflace. Reálně tak mzdy rostou jen hlemýždím tempem.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací