pexels-zukiman-mohamad-87236

Ceny ropy udržují svojí hodnotu lehce nad 100 USD za barel

11.5.2022

Dosavadní průběh obchodování s ropou na komoditním trhu ukazuje, že i přes souhlas OPEC a zejména spojenců z OPEC + přijatý již minulý čtvrtek dne 5.5.2022 na společném zasedání tohoto petrolejářského kartelu ohledně mírnějšího zvýšení produkce těžby surové ropy, přesto udržuje ceny ropy v hodnotě nad hranicí 100 USD za barel. Tato vlivná energetická aliance zemí OPEC a jejich partnerů v roli spojenců zemí označovaných jako OPEC +, kde je součástí i Ruská federace coby druhý největší producent ropy na světě, dospěla k dohodě o navýšení těžby ropy v objemu navíc o 432 tisíc barelů ropy denně,

pexels-pixabay-47047

Cena zlata mírně vzrostla navzdory silnému USD

10.5.2022

Obchodování se zlatem na komoditním trhu během začátku úterního dne 10.května letošního roku 2022 zaznamenalo mírný růst a to i přes stále velmi silnou směnnou hodnotu amerického dolaru (USD), kdy tato domácí měna USA a světová komoditní měna dosáhla své nejsilnější směnné hodnoty za posledních 20 let. Cena zlata tak posílila za této situace jednak z důvodů částečného momentálního poklesu výnosů amerických státních dluhopisů a zejména pak díky sentimentu investorů, kteří důvěřují investicím do zlata v obavách před rostoucí inflací a v reakci na pokles cen akciového trhu, uvádějí ekonomičtí zpravodajové.

pexels-expect-best-351264

ČNB zvýšila úrokové sazby nejvýše od roku 1999

6.5.2022

Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém zasedání dne 5.května letošního roku 2022 zvýšila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 0,75 procentního bodu na 5,75 % a současně rozhodla o zvýšení diskontní sazby ve stejném rozsahu na 4,75 % a lombardní sazby na 6,75 procenta. Na základě prohlášení Bankovní rady ČNB jako centrální banky České republiky vyplývá, že pro toto rozhodnutí sedmi členné Bankovní rady ČNB hlasovalo pět členů bankovní rady, dva členové hlasovali pro ponechání sazeb beze změny. V reakci na tuto situaci zareagoval i devizový trh ve vztahu k CZK.

pexels-david-mcbee-730564

USA uvalily sankce i na ruské těžaře Bitcoinu

21.4.2022

Ministerstvo financí Spojených států amerických (U.S. Treasury Department) ve svém posledním kole sankcí uvádí, že podniká kroky proti společnostem v ruském odvětví těžby virtuálních měn a zejména pak nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC). Na tuto skutečnost trh virtuálních měn spolu s dalšími faktory ovlivňující cenu kryptoměn zareagoval pokračujícím růstem svých směnných hodnot, kdy například měna Bitcoin (BTC) se v průběhu čtvrtečního evropského rána dne 21.dubna roku 2022, zhruba v čase 6:54 CET obchodovala na trhu digitálních měn Coinbase ve výši 41.600,00 USD za BTC s dosavadním denním posílením BTC o + 1,01 % vůči USD.

pexels-joslyn-pickens-3833052

Analytici očekávají divokou inflaci

8.4.2022

Odborník a předně výzkumník finančních trhů pan Jim Bianco , který se předně specializuje na dluhopisový trh včera dne 7.dubna letošního roku 2022 zveřejněl svoji novou prognózu ohledně vývoje inflace zejména v USA, ale zmiňuje i ostatní státy včetně zemí Evropské unie. Tento jeho aktuální výzkum pak uvádí, že turbulencím finančního trhu způsobené tak zvanou divokou inflací neunikne téměř žádný produkt finančního trhu, avšak dluhopisového trhu by se mohly tyto inflační vlivy dotknout o něco méně neb tento odborník na dluhopisy v nich vidí možnou cestu úniku.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací