pexels-pixabay-356844

Powellovo vystoupení posílilo americký dolar

18.5.2022

Včerejší dne 17.května roku 2022 úterní proslov šéfa centrální banky Spojených států amerických Federal Reserve System (FED) pana Jerome Powella vyzněl zcela odhodlaně ohledně toho, že centrální banka USA i nadále bude podporovat zvyšování úrokových sazeb jako svůj monetární nástroj v boji proti zvyšování inflace a v tomto systému tak setrvá pokud nezačne inflace klesat. Toto zdůraznění zvyšování úrokových sazeb v USA podpořilo investorský sentiment ohledně silného amerického dolaru, který tak byl touto slovní intervencí šéfa FEDu podpořen a jeho směnná hodnota po předchozím mírném oslabení následně vzrostla.

pexels-markus-spiske-3671148

Euro dosáhlo dosavadního pětiletého minima

17.5.2022

Směnná hodnota jednotné evropské měny euro (EUR) vůči americkému dolaru (USD) doposud dosáhla ve 20.týdnu roku 2022 vzájemného směnného kurzu 1,0349 USD za EUR což odpovídá krátkodobým hodnotám tohoto měnového páru v roce 2017. Podle analytiků makléřských společností spolu s finančními stratégy devizového trhu tak z posledního vývoje obchodování tohoto měnového páru EUR/USD pak na základě dat technické analýzy vyplývá, že oblastí podpory kurzu EUR vůči USD je aktuálně hraniční pásmo od 1,0340 do 1,0350 USD za EUR a kurzová hranice parity obou měn tak prozatím nebyla dotčena.

pexels-pixabay-265087

Týdenní výhled událostí finančního trhu

16.5.2022

Začátek nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2022 jako dvacátý v pořadí byl na mezinárodním devizovém trhu v obchodním trendu pokračujícího posilování amerického dolaru (USD) a zejména v duchu přiblížení se k hraničnímu pásmu parity jednotné evropské měny euro (EUR) vůči USD, kdy se tento globální měnový pár EUR/USD obchodoval v průběhu pondělního evropského rána dne 16,května roku 2022, zhruba v čase 6:47 CET ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 1,0396 USD a EUR s dosavadním denim oslabením EUR o – 0,15 % kurzu vůči USD.

pexels-pixabay-259165

Kurz české koruny je ovlivněn měnovými intervencemi ČNB

13.5.2022

Bankovní rada ČNB (České národní banky) jako řídící a rozhodovací orgán centrální banky České republiky (ČR) se na čtvrtečním dne 12.5.2022 mimořádném zasedání rozhodla zahájit intervence na devizovém trhu ve vztahu k směnné hodnotě české koruny (CZK). Důvodem je oslabení kurzu české koruny v několika posledních dnech. Cílem těchto měnových intervencí je zabránit dlouhodobějšímu oslabení české koruny v období stále se zvyšující a již tak velmi vysoké míry inflace v ČR. Toto opatření se tak již v průběhu dosavadního pátečního obchodování dne 13.5.2022 z velké části projevilo a směnná hodnota CZK posílila.

pexels-worldspectrum-844124

Výprodej v kryptoměnovém prostoru pokračuje

12.5.2022

Stávající trend obchodování a to nejen s virtuálními měnami je do značné míry ve znamení až totálních výprodejů, kdy i v rámci standardních finančních trhů a to zejména akciového trhu došlo k prudkému poklesu cen jednotlivých akciových titulů a to především u akcií převážně technologických společností. Následně se tento výprodejový trend velmi záhy projevil i v rámci trhu kryptoměn a to zejména u nejrozšířenější virtuální měny a to u Bitcoinu (BTC), který poklesl i pod původně podporovanou směnnou hodnotu ve výši 30.000 USD za BTC.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací