nikola_new

Automobilka NIKOLA, nová konkurence pro Teslu

11.6.2020

Nejhodnotnější automobilkou světa je Tesla, nejrychleji rostoucí akcie má automobilka Nikola. A kde jsou Toyota, VW a další? Před několika dny vstoupila na burzu malá automobilka se specializací na elektrovozy, říká si Nikola. A během pár hodin pobláznila investory natolik, že její hodnota vzrostla na 26 miliard dolarů. Z tohoto elektrošílenství těží také mnohem známější a etablovanější podnik - Tesla Elona Muska.

Akcie Vroom

Hodnota akcií společnosti Vroom vzrostla na dvojnásobek

11.6.2020

 Firma Vroom debutovala na Wall Street v úterý. Pro začátek nastavila cenu svých cenných papírů na 22 dolarů za akcii a na konci dne se jejich hodnota zdvojnásobila na 47,9 dolaru za kus. Ve středu akcie znovu vzrostly o 16 procent a teprve včerejší akciový výprodej vystavil jejich cestě vzhůru stopku a vrátil je k hodnotám kolem 45 dolarů.

Logo Arca capital

Arca Capital požádala věřitele o trpělivost

11.6.2020

Arca Capital, finanční skupina známá predátorskými taktikami při investování do oslabených firem, se během koronakrize dostala do těžkostí se splácením peněz. A nyní prosí věřitele, aby počkali. Rastislav Velič, většinový vlastník česko-slovenské skupiny, poslal investorům dopis, že problém způsobil více než dvouměsíční útlum hospodářské aktivity a finančních toků v Česku a na Slovensku. 

stažený soubor

Inflace v květnu 2020 mírně nad prognózou

10.6.2020

Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v květnu 2020. Podle dnes zveřejněných údajů vzrostla v květnu 2020 cenová hladina meziročně o 2,9 %. Inflace se oproti dubnu snížila a vrátila se po půl roce do tolerančního pásma dvouprocentního cíle ČNB. Po očištění o primární dopady změn nepřímých daní se spotřebitelské ceny v květnu meziročně zvýšily o 3 %.

Kretinsky akcie Mayc

Miliardář Křetínský vydělal prodejem akcií Macy's

10.6.2020

Podnikatel a investor Daniel Křetínský odprodal se ziskem podstatnou část svého podílu v americkém řetězci obchodních domů Macy's. Na burzovní investici spolumajitel pražské Sparty vydělal během týdnů odhadem několik desítek milionů dolarů. Ve středu to uvedl server iHNED.cz s odkazem na záznamy americké Komise pro cenné papíry

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací