cat-1285634_960_720

Investice: Intuice nebo rozum?

15.1.2019

Každý investor dělá všechno pro to, aby měl ze své aktivity co největší zisk. Mnoho investorů je však zcela mylně přesvědčeno, že k maximálnímu zisku potřebuje také co nejvyšší kapitál. To je však zásadní omyl. To, jaký získá investor zisk, je čistě na tom, jak je investor schopný a jak dokáže využívat své znalosti, ale pozor, také je zcela zásadní to, jak dokáže vnímat a věřit své intuici.

Penzisté radost vypocet důchodu

10 mýtů o starobních důchodech

13.1.2019

Otázky starobního důchodu se týkájí každého z nás. Pouze je rozdíl v tom, že pokud půjdete do důchodu za 10 a více let, je váš budoucí důchod velice nejistý. Stát a jeho úředníci musejí vymýšlet stále nové způsoby, jak efektivně spravovat státní pokladnu. Což není vůbec jednoduchý úkol s ohledem na klesající porodnost V ČR a inflaci (konec roku 2018 okolo 2%). Pro všechny, kteří důchod již vyhlížejí, neb se alespoň o systém výplat důchodu zajímají přinášíme 10 základních otázek, které bývají v souvislosti s důchodem nejčastěji citovány. Otázky jsou převzaty z webu České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).

1803

Růst sazby České národní banky rozhodně nekončí

10.1.2019

Minulý rok došlo k rapidnímu růstu úrokové sazby ze strany České národní banky. Mnozí z nás se tedy mohli zcela mylně domnívat, že je tento růst u konce. Ovšem opak je pravdou a guvernér České národní banky, Jiří Rusnok, uvádí, že je velice pravděpodobné, že tato hodnota letos překročí hodnotu dvou procent.

appointment-15979_960_720

Termínované vklady: ano nebo ne?

7.1.2019

Prozatím to vypadá tak, že rok 2019 nikomu moc nepřeje. Investice do dluhopisů jsou značně nejisté, na trhu akcií také není úplná stabilita, trh nemovitostí je poněkud napjatý s příchodem nového nařízení ze strany České národní banky a podílové fondy též nepředstavují nic pozitivního. Jak je to však s termínovanými vklady, to se podíváme dnes.

new-year-3669170_960_720

Kam investovat v roce 2019

4.1.2019

Rok 2018 je už za námi a s novým rokem přicházejí také nové investiční možnosti. Součástí nového roku je nejenom konec růstového období a nízké volatility, ale také se ukazuje, že lidé, a především investoři začínají mít strach. Strach z toho, co bude. Protože sotva začal rok 2019, došlo k poklesu cen akcií a ropy, oslabila koruna a ceny nemovitostí se kulminují pod tíhou nových podmínek ze strany ČNB.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací