IMG_1639DEF

Roste zájem o luxusní investiční zboží

16.7.2021

Dvojnásobné čekací lhůty na ikonické modely hodinek a dlouhé pořadníky na investiční klenoty. I takové jsou v Česku dopady pandemie, která postupně přerostla ve strach movitých lidí o uchování hodnoty jejich majetku. Část tuzemských boháčů reagovala růstem zájmu o luxusní zboží, jeho nejvyšší patra se tak stala zcela nedostatkovým zbožím.

 

1a video investice bez rizika neexistuje logo BH securities

Video: Investice bez rizika neexistuje

15.7.2021

BH Securities a.s. je jedním z nejvýznamnějších nebankovních licencovaných obchodníků s cennými papíry, který na českém trhu působí již od roku 1993. V čem spočívá ono licencování a jaké regulace jsou s investováním spojeny? O tom si povídal hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček se svými kolegy z oddělení Compliance a oddělení Řízení rizik.

elktrifikace automobilového průmyslu mapa  evropy

Francie a Německo proti konci spalovacích motorů v roce 2035

14.7.2021

Dvě z největších ekonomik Evropské unie zaujaly odmítavý postoj vůči očekávanému návrhu plánu snižování emisí z automobilové dopravy, který by zapříčinil konec spalovacích motorů v roce 2035. Francie má v sázce 100 tisíc pracovních míst a Německo varuje před technicky nesplnitelnými požadavky.

wti

Cena ropy WTI dosáhla šestiletého maxima

7.7.2021

Obchodování s lehkou americkou ropou WTI (West Texas Intermediate) dosáhlo během úterý dne 6.7.2021 až na cenu ve výši 76,98 USD za barel což představovalo cenový rekord od listopadu roku 2014. Cena ropy WTI podle ekonomických zpravodajů vyskočila na nejvyšší úroveň za posledních šest let poté, co byly rozhovory mezi kartelem OPEC a jejími spojenci produkujícími ropu, známý jako OPEC+ odloženy na neurčito, přičemž se této vyjednávající skupině nepodařilo dosáhnout dohody o produkční politice na srpen letošního roku 2021 a na následující další období.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací