gold-investment FXG

Cena zlata pod vlivem silného USD stagnuje

11.7.2022

Současný vývoj obchodu se zlatem v rámci komoditních trhů je v očekávání dalšího vývoje jak globální ekonomiky tak zejména ohledně hospodářství eurozóny a ostatních členských zemí EU, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky makléřských společností. Zároveň tito odborníci poukazují na fakt velmi silné směnné hodnoty amerického dolaru (USD) jako hlavní světové komoditní měny, která pak cenu zlata dle inverzního pravidla za normální situace výrazně snižuje. Avšak podle finančních stratégů k výraznému poklesu cen zlata prozatím nedošlo a pouze komoditní trh v reakci na hodnotu USD provedl cenovou korekci v poklesu a následně cena zlata již udržuje pevné cenové pásmo nebo-li cena zlata dospěla do finančního stavu své cenové stagnace.

Oil FXG

Odhady vývoje cen ropy jsou výrazně odlišné

7.7.2022

Současný vývoj světové ekonomiky a zejména pak vývoj evropských zemí platících jednotnou evropskou měnou euro označované jako eurozóna směřuje patrně neodvratně do ekonomické recese spojenou s výraznou stagflací, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na finanční stratégy. Aktuální odhady cen ropy těchto odborníků pak udávají hodnotu ropy od 65 USD za barel až po extrémní ceny ve výši 380 USD za barel a to v závislosti právě na ekonomickém vývoji světového hospodářství a rozsahu světové ekonomické krize.

BTC a USD FX24

Tržiště kryptoměn Coinbase rozšiřuje své aktivity v Evropě

4.7.2022

Jedno z nejznámějších a zároveň nejvíce používaných tak zvaných tržišť digitálních měn nebo také burza kryptoměn světa a zejména USA Coinbase zahájila kroky k tomu, aby operace s kryptoměnami mohla provádět v Evropě ještě rozšířeněji.. Za tímto účelem pak v současnosti společnost Coinbase hledá vhodnou licenci formou najmutí regionálního managera, který tak bude dohlížet na evropské finanční operace s virtálnímí měnami v rámci trhu Coinbase. Zároveň tímto krokem Coinbase zejména rozšiřuje svoji působnost mimo území USA a snaží se tak udržet tempo růstu s konkurencí jako jsou zejména Binance, FTX a Crypto.com.

EUR UP FX24

Euro pod tlakem rizika spirálové inflace ještě více pokleslo

30.6.2022

Jednotná evropská měna euro (EUR) v průběhu čtvrtečního evropského rána dne 30.června letošního roku 2022 již poklesla vůči americkému dolaru pod kurzovní hranici 1,05 USD za EUR. Podle hlavního ekonoma ECB (European Central Bank) pana Philipa Laneho, který vidí značné riziko spirálové inflace v Evropě je zpomalení ekonomického růstu eurozóny zcela nevyhnutelné. Zároveň pan Lane klade tak zvanou řečnickou otázku : „zda Lagardeová bude následovat vícenásobné zvýšení sazeb, když se výhled růstu regionu zhorší“. 

EUR ENG

Pod tlakem energetické krize euro výrazněji neposílilo

27.6.2022

Jednotná evropská měna euro (EUR) se stále pohybuje okolo své směnné hodnoty vůči americkému dolaru (USD) ve výši vzájemného směnného kurzu na hodnotách 1,05 USD za EUR. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky finančních trhů je tento současný stav způsoben zejména dvěma hlavními faktory a to energetickou krizí spojenou zejména s obavami o dodávky plynu z Ruska do Německa a na Slovensko a dále pak aktuálními výsledky ohledně dat bezútěšné výroby zejména v Německu a ve Francii spolu s poklesem zájmu o průmyslové zboží v eurozóně a celkový pokles poptávky v sektoru služeb.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací