ECB snow FX

Evropská centrální banka po dvaceti letech vykázala ztrátu

23.2.2024

Evropská centrální banka (ECB – European Central Bank) ve své výroční zprávě vykázala za loňský rok 2023 celkovou roční ztrátu ve výši 1,3 miliardy eur, což je první ztráta od roku 2004, když uvolnila 6,6 miliardy eur jako rezervu na finanční rizika. ECB totiž utrpěla zvýšené úrokové náklady na klíčové závazky, zatímco úrokové výnosy z aktiv nedržely krok, protože mnoho z nich má pevné sazby nebo mají dlouhou dobu splatnosti. Nicméně ECB zdůraznila, že výsledek jejího hospodaření v žádném případě neovlivnil její schopnost provádět měnovou politiku.

Gold a FED FX24

Vzroste v roce 2025 cena zlata do výše 3.000 USD za unci ?

20.2.2024

Od počátku letošního roku 2024 se ve veřejném prostoru na sociálních sítích a v ostatních sdělovacích prostředcích začali objevovat od renomovaných finančních stratégů různé úvahy a zejména predikce ceny zlata s výhledem cenového stropu příštího roku 2025. Jedním z takových to autorů predikce ceny zlata jsou analytici a finanční stratégové americké investiční a bankovní skupiny CITI Group. Podle jejich odhadů by cena zlata na komoditním trhu během příštích 12 až 18 měsíců měla dosáhnout své hodnoty ve výši 3.000 USD za trojkou unci a to pokud dojde k stagflaci a globální recesi.

EUR 17.08.16 FX24

Analytici neočekávají výrazný růst Eura

16.2.2024

Současný sentiment investorů v Evropské unii, eurozóně a zejména pak v Německu sice o něco málo pozitivněji narostl, avšak celková důvěra investorů zůstává velmi nízká a ke zlepšení stavu čeká Evropu ještě dlouhá cesta, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky makléřských společností a světově uznávané finanční stratégy investičních bank. Za této situace tak již několik měsíců vzájemný směnný kurz globálního měnového páru jednotné evropské měny euro (EUR) a amerického dolaru (USD) nepřekonal trvale hranici kurzu ve výši nad 1,10 USD za EUR .

USD FX24

Silný americký dolar posílil ještě více

13.2.2024

Současná směnná hodnota amerického dolaru (USD) v začátku tohoto týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2024 jako sedmý v pořadí po předchozím poklesu opět vykazuje novou vlnu posilování. Podle analytiků devizového trhu předcházející pokles byl způsoben investorskou oscilací ohledně méně holubičího tónu centrálních bankéřů Spojených států, kdy nyní jen pouhá necelá třetina investorů věří, že FOMC FED (Federal Open Market Committee Federal Reserve Systém) na svém březnovém zasedání sníží úrokové sazby. Avšak data z Číny, která vzbuzují obavy z možné deflace čínské ekonomiky odrazily USD opět o něco výše.

BTC a others FX24

Odhady růstu Bitcoinu směřují k 50.000 USD

8.2.2024

Aktuální cena nejrozšířenější virtuální měny nebo-li kryptoměny Bitcoin (BTC) se pohybuje okolo 44.000 USD za BTC, avšak predikce podle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finančních stratégů trhu digitálních měn uvádějí značný potenciál růstu Bitcoinu (BTC) v rámci možné nadcházející rallye v souvislosti s ohledem na Micro Strategy Buy-In v prostředí trhu umožňující takzvané ETF obchodování. Nedávný vývoj, včetně vyšplhání Bitcoin ETF společnosti BlackRock na elitní příčky ETF a významné akvizice společnosti MicroStrategy, tak přináší diskuze o predikci ceny Bitcoinu (BTC).

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací