pexels-pixabay-265087

Týdenní výhled událostí finančního trhu

16.5.2022

Začátek nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2022 jako dvacátý v pořadí byl na mezinárodním devizovém trhu v obchodním trendu pokračujícího posilování amerického dolaru (USD) a zejména v duchu přiblížení se k hraničnímu pásmu parity jednotné evropské měny euro (EUR) vůči USD, kdy se tento globální měnový pár EUR/USD obchodoval v průběhu pondělního evropského rána dne 16,května roku 2022, zhruba v čase 6:47 CET ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 1,0396 USD a EUR s dosavadním denim oslabením EUR o – 0,15 % kurzu vůči USD.

pexels-pixabay-259165

Kurz české koruny je ovlivněn měnovými intervencemi ČNB

13.5.2022

Bankovní rada ČNB (České národní banky) jako řídící a rozhodovací orgán centrální banky České republiky (ČR) se na čtvrtečním dne 12.5.2022 mimořádném zasedání rozhodla zahájit intervence na devizovém trhu ve vztahu k směnné hodnotě české koruny (CZK). Důvodem je oslabení kurzu české koruny v několika posledních dnech. Cílem těchto měnových intervencí je zabránit dlouhodobějšímu oslabení české koruny v období stále se zvyšující a již tak velmi vysoké míry inflace v ČR. Toto opatření se tak již v průběhu dosavadního pátečního obchodování dne 13.5.2022 z velké části projevilo a směnná hodnota CZK posílila.

pexels-worldspectrum-844124

Výprodej v kryptoměnovém prostoru pokračuje

12.5.2022

Stávající trend obchodování a to nejen s virtuálními měnami je do značné míry ve znamení až totálních výprodejů, kdy i v rámci standardních finančních trhů a to zejména akciového trhu došlo k prudkému poklesu cen jednotlivých akciových titulů a to především u akcií převážně technologických společností. Následně se tento výprodejový trend velmi záhy projevil i v rámci trhu kryptoměn a to zejména u nejrozšířenější virtuální měny a to u Bitcoinu (BTC), který poklesl i pod původně podporovanou směnnou hodnotu ve výši 30.000 USD za BTC.

pexels-zukiman-mohamad-87236

Ceny ropy udržují svojí hodnotu lehce nad 100 USD za barel

11.5.2022

Dosavadní průběh obchodování s ropou na komoditním trhu ukazuje, že i přes souhlas OPEC a zejména spojenců z OPEC + přijatý již minulý čtvrtek dne 5.5.2022 na společném zasedání tohoto petrolejářského kartelu ohledně mírnějšího zvýšení produkce těžby surové ropy, přesto udržuje ceny ropy v hodnotě nad hranicí 100 USD za barel. Tato vlivná energetická aliance zemí OPEC a jejich partnerů v roli spojenců zemí označovaných jako OPEC +, kde je součástí i Ruská federace coby druhý největší producent ropy na světě, dospěla k dohodě o navýšení těžby ropy v objemu navíc o 432 tisíc barelů ropy denně,

pexels-pixabay-47047

Cena zlata mírně vzrostla navzdory silnému USD

10.5.2022

Obchodování se zlatem na komoditním trhu během začátku úterního dne 10.května letošního roku 2022 zaznamenalo mírný růst a to i přes stále velmi silnou směnnou hodnotu amerického dolaru (USD), kdy tato domácí měna USA a světová komoditní měna dosáhla své nejsilnější směnné hodnoty za posledních 20 let. Cena zlata tak posílila za této situace jednak z důvodů částečného momentálního poklesu výnosů amerických státních dluhopisů a zejména pak díky sentimentu investorů, kteří důvěřují investicím do zlata v obavách před rostoucí inflací a v reakci na pokles cen akciového trhu, uvádějí ekonomičtí zpravodajové.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací