Akcie Vroom

Hodnota akcií společnosti Vroom vzrostla na dvojnásobek

11.6.2020

 Firma Vroom debutovala na Wall Street v úterý. Pro začátek nastavila cenu svých cenných papírů na 22 dolarů za akcii a na konci dne se jejich hodnota zdvojnásobila na 47,9 dolaru za kus. Ve středu akcie znovu vzrostly o 16 procent a teprve včerejší akciový výprodej vystavil jejich cestě vzhůru stopku a vrátil je k hodnotám kolem 45 dolarů.

Logo Arca capital

Arca Capital požádala věřitele o trpělivost

11.6.2020

Arca Capital, finanční skupina známá predátorskými taktikami při investování do oslabených firem, se během koronakrize dostala do těžkostí se splácením peněz. A nyní prosí věřitele, aby počkali. Rastislav Velič, většinový vlastník česko-slovenské skupiny, poslal investorům dopis, že problém způsobil více než dvouměsíční útlum hospodářské aktivity a finančních toků v Česku a na Slovensku. 

stažený soubor

Inflace v květnu 2020 mírně nad prognózou

10.6.2020

Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v květnu 2020. Podle dnes zveřejněných údajů vzrostla v květnu 2020 cenová hladina meziročně o 2,9 %. Inflace se oproti dubnu snížila a vrátila se po půl roce do tolerančního pásma dvouprocentního cíle ČNB. Po očištění o primární dopady změn nepřímých daní se spotřebitelské ceny v květnu meziročně zvýšily o 3 %.

Kretinsky akcie Mayc

Miliardář Křetínský vydělal prodejem akcií Macy's

10.6.2020

Podnikatel a investor Daniel Křetínský odprodal se ziskem podstatnou část svého podílu v americkém řetězci obchodních domů Macy's. Na burzovní investici spolumajitel pražské Sparty vydělal během týdnů odhadem několik desítek milionů dolarů. Ve středu to uvedl server iHNED.cz s odkazem na záznamy americké Komise pro cenné papíry

diamanty

Zásoby drahých kamenů se již nějakou dobu hromadí

6.6.2020

V jedněch z největších světových diamantových trezorů, ukrývajícím se na prašném okraji hlavního města Botswany, se zásoby drahých kamenů hromadí již nějakou dobu. Majitel skladiště, firma De Beers, z nich neprodal téměř nic od propuknutí epidemie koronaviru na začátku února, podobně je na tom také ruský rival Alrosa PJSC. Nyní, když koronavirové restrikce, které globální průmysl na několik měsíců zmrazily, začínají mizet, představují obří neprodané zásoby diamantů dilema: jak zredukovat zásoby o hodnotě miliard dolarů a neohrozit přitom počínající ozdravení sektoru.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací