Divka a chlapec s prasatkem

Hodinovém školení finanční gramotnosti je k ničemu

20.6.2019

Krátkodobé školení je k ničemu, ukazují to závěry výzkumu portugalských a amerických akademiků, Ti dali dohromady dvě stovky studií, které testovaly vztah mezi finanční gramotností a finančním vzděláváním. A výsledek? Různé typy finančního vzdělávání zlepšily gramotnost jen málo. A to jak u nízkopříjmových skupin, tak u těch vzdělaných.

9

Inflace rostla meziročně za květen na 2,9%

13.6.2019

Podle dnes zveřejněných údajů vzrostla v květnu 2019 cenová hladina meziročně o 2,9 %. Inflace tak oproti dubnu mírně vzrostla a nadále se nachází v horní polovině tolerančního pásma dvouprocentního cíle ČNB. Po očištění o primární dopady změn nepřímých daní se spotřebitelské ceny v letošním květnu meziročně zvýšily o 3,0 %.

I

3a

Skryté pasti dluhopisů: Jak vybrat vhodnou investici

7.6.2019

Dluhopisy obvykle nezkušení investoři považují automaticky za bezpečnou investici. Ne všechny jsou však skutečně tak bezpečné, jak se na první pohled zdají. Jak se při investování do dluhopisů nespálit? Je vhodné volit jednotlivý dluhopis, nebo raději dluhopisový fond? A jak si z pestré nabídky dluhopisových fondů vybrat ten pravý?

Investice reality

Průzkum: Češi věří, že peníze nejlépe zhodnotí nemovitosti

3.6.2019

Ve způsobech zhodnocení peněz mezi Čechy převládají investice do nemovitostí. V průzkumu, který uskutečnila agentura Ipsos, to uvedlo téměř 60 procent dotázaných. Na druhém místě se umístily spořicí účty a stavební spoření (31,7 procenta). Jako další výhodné investiční nástroje označuje čtvrtina dotázaných akcie, podílové fondy a dluhopisy. Pětina lidí zmiňuje investice do drahých kovů.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací