Graf  historický vývoj míry inflace v ČR od roku 2014 do červenec 2021

Inflace 3,4% již překročila horní hranicí tolerančního pásma cíle ČNB

10.8.2021

Podle dnes zveřejněných údajů vzrostla v červenci 2021 cenová hladina meziročně o 3,4 %. Inflace se tak oproti červnu znatelně zvýšila a nacházela se nad horní hranicí tolerančního pásma cíle ČNB. Po očištění o primární dopady změn nepřímých daní spotřebitelské ceny v červenci meziročně vzrostly o 3,2 %.

CFD cotract for difference graf

Většina investorů utrpí při obchodování s CFD ztrátu

9.8.2021

Při investicích do korporátních dluhopisů utrpěli v posledních letech investoři citelné ztráty poté, co emitent dluhopisu nedokázal splatit své závazky. Nezaslouženě menší pozornosti se však dostává další rizikové oblasti, v níž již mnoho lidí přišlo o velké částky, upozorňuje ve svém komentáři viceguvernér České národní banky Tomáš Nidetzký.

euromedia group

Investiční skupina Rockaway kupuje knižním Euromedia Group

6.8.2021

Investiční skupina Rockaway Capital Jakuba Havrlanta získá majoritní podíl v největším tuzemském hráči na knižním trhu – skupině Euromedia Group. Knihy vedle kamenných prodejen prodává také prostřednictvím Knižního klubu. Dohodla se na odkupu padesátiprocentního podílu od společnosti Czech Media Invest Daniela Křetínského, Patrika Tkáče a Romana Korbačky. Kolik za něj zaplatila, odmítají obě strany komentovat.

Formule 1 Benzina PKN Orlen

Formule 1 na síti čerpacích stanic Benzina

6.8.2021

Síť čerpacích stanic Benzina ORLEN připravila pro své zákazníky a milovníky motoristického sportu jedinečnou příležitost. V Českých Budějovicích dnes odstartovalo dvouměsíční výstavní turné, během kterého se v nejméně osmi městech České republiky představí závodní monopost týmu Formule 1 Alfa Romeo Racing ORLEN. Ten se v každém městě zdrží přibližně týden, přičemž se kromě čerpacích stanic Benzina ORLEN objeví koncem srpna rovněž na tradiční akci Auta na náplavce v Praze.

Rozhovor čnb guverner Rusnok jiří

Guvernér ČNB: Nešlapeme na brzdu, stahujeme nohu z plynu

5.8.2021

Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání zvýšila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 25 bazických bodů na 0,75 %. Současně rozhodla o zvýšení lombardní sazby o 50 bazických bodů na 1,75 %, diskontní sazbu ponechala beze změny na 0,05 %. Nově stanovené úrokové sazby jsou platné od 6. srpna 2021.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací