58377_US-New-York

Výnosy US dluhopisů signalizují recesi ekonomiky USA

21.7.2022

Dluhopisový trh zaznamenal nárůst výnosů nejen z držení standardního 30-ti letého amerického státního dluhopisu (US 30-YR) ve výši nad 3 % p.a., ale i tohoto výnosu nad tři procenta aktuálně dosáhl 10-ti letý státní dluhopis (US 10-YR), který je označován jako tak zvaný srovnávací dluhopis US dluhopisového trhu. Inverze výnosové křivky – kdy krátkodobější státní dluhopisy mají vyšší výnosy než ty dlouhodobější, přestože nesou nižší riziko – jsou trhy často vnímány jako znamení, že se blíží recese. V současnosti totiž americké státní dluhopisy se splatností na 2 a 5 let vykazují vyšší výnos než ty 10-ti a 30-ti leté US dluhopisy.

CZKaEUR FX24

Česká koruna posílila, patrně díky intervencím ČNB

18.7.2022

Směnný kurz české koruny (CZK) vůči jednotné evropské měně euro (EUR) od konce 27.týdne roku 2022 posiluje a CZK se tak dostala na nejsilnější směnný kurz vůči EUR od února letošního roku 2022. Přímá spojitost s CZK a EUR je tak dle finančních odborníků patrně dotčena intervenčními zásahy centrálních bankéřů z České národní banky (ČNB), kdy dle vývoje směnného kurzu české koruny vůči euru jasně vypovídá, že i nové vedení ČNB pokračuje v intervenčních nákupech k udržení přijatelného kurzovního pásma pro CZK, avšak je patrný pokles CZK vůči USD ve srovnání se začátkem roku 2022.

dollar and euro FX24

Euro poprvé dosáhlo parity s americkým dolarem

13.7.2022

Finanční stratégové a analytici makléřských společností již před několika měsíci tento současný stav stejné směnné hodnoty eura (EUR) a amerického dolaru (USD) predikovali s odhadem, že tato skutečnost může nastat v závěru letošního roku 2022. Již tehdy řada investorů a obchodníků zaznamenala toto upozornění, avšak velká většina účastníků finančních trhů v paritu EUR a USD nevěřila neboť spoléhala na zásah monetární politiky centrální banky eurozóny a EU, avšak Evropská centrální banka (ECB) i přes prolomení paritního pásmu kurzu obou měn ponechala úrokové sazby a svoji monetární politiku beze změny. O to větším šok v době energetické krize je to pro Evropou neboť parita měn se tak dostavila o zhruba 4 – 5 měsíců dříve než se očekávalo, uvádějí ekonomičtí zpravodajové.

gold-investment FXG

Cena zlata pod vlivem silného USD stagnuje

11.7.2022

Současný vývoj obchodu se zlatem v rámci komoditních trhů je v očekávání dalšího vývoje jak globální ekonomiky tak zejména ohledně hospodářství eurozóny a ostatních členských zemí EU, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky makléřských společností. Zároveň tito odborníci poukazují na fakt velmi silné směnné hodnoty amerického dolaru (USD) jako hlavní světové komoditní měny, která pak cenu zlata dle inverzního pravidla za normální situace výrazně snižuje. Avšak podle finančních stratégů k výraznému poklesu cen zlata prozatím nedošlo a pouze komoditní trh v reakci na hodnotu USD provedl cenovou korekci v poklesu a následně cena zlata již udržuje pevné cenové pásmo nebo-li cena zlata dospěla do finančního stavu své cenové stagnace.

Oil FXG

Odhady vývoje cen ropy jsou výrazně odlišné

7.7.2022

Současný vývoj světové ekonomiky a zejména pak vývoj evropských zemí platících jednotnou evropskou měnou euro označované jako eurozóna směřuje patrně neodvratně do ekonomické recese spojenou s výraznou stagflací, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na finanční stratégy. Aktuální odhady cen ropy těchto odborníků pak udávají hodnotu ropy od 65 USD za barel až po extrémní ceny ve výši 380 USD za barel a to v závislosti právě na ekonomickém vývoji světového hospodářství a rozsahu světové ekonomické krize.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací