Zbraně1a

Akcie výrobce zbraní Smith & Wesson od začátku roku zpevnily o +90%

14.6.2020

Násilí v ulicích amerických velkoměst, kde se konají protesty vyvolané smrtí George Floyda, zvýšilo poptávku po pistolích. Z toho těží výrobci palných zbraní a munice, což je patrné na akciích těchto společností, které s přehledem porážejí vývoj celé americké burzy.

RWE H

Obrací se Německo k vodíku?

13.6.2020

Německá utilita RWE chce z obnovitelných zdrojů elektrické energie vyrábět vodík, a to ve velkém. Umožnit jí to má spolupráce s největším německým ocelářem Thyssenkrupp. Ten by tak mohl postupně nahradit fosilní paliva používaná při konvenční výrobě oceli, sdělily firmy agentuře Reuters. Výroba oceli je energeticky velmi náročná a ocelářský průmysl je jedním z nejvíce znečišťujících průmyslových odvětví. Zároveň se považuje za ideální případ využití vodíku, který vzniká rozpadem molekul vody působením elektrického proudu na kyslík a právě na vodík.

Brokers WS

Akcie v USA zažily nejprudší propad od letošního března

12.6.2020

Americké akcie ve čtvrtek zažily nejprudší propad od letošního března, a to kvůli poklesu nadějí na rychlé oživení ekonomiky po koronavirové krizi. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 6,9 procenta a uzavřel obchodování na 25 128,17 bodu

Výstavba byty

Koronavirová krize ochladila přehřátý bytový trh

12.6.2020

Koronavirová krize ochladila přehřátý pražský bytový trh. Část developerů hlásí přetrvávající pokles prodejů, dokonce se objevují první signály snížení cen. Nouzový stav a očekávání nadcházející krize ochromily poptávku po bytech. Přinejmenším u části pražských developerů. „Po koronavirové krizi prodáváme zhruba 60 procent nových bytů oproti tomu, co jsme prodávali předtím,“ říká majitel firmy Ekospol Evžen Korec. „Aktuálně jsme tak na dvoutřetinovém až tříčtvrtečním zájmu o nové byty ve srovnání s obdobím před začátkem pandemie,“ potvrzuje David Jirušek, mluvčí pražské realitní dvojky Finep.

nikola_new

Automobilka NIKOLA, nová konkurence pro Teslu

11.6.2020

Nejhodnotnější automobilkou světa je Tesla, nejrychleji rostoucí akcie má automobilka Nikola. A kde jsou Toyota, VW a další? Před několika dny vstoupila na burzu malá automobilka se specializací na elektrovozy, říká si Nikola. A během pár hodin pobláznila investory natolik, že její hodnota vzrostla na 26 miliard dolarů. Z tohoto elektrošílenství těží také mnohem známější a etablovanější podnik - Tesla Elona Muska.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací