BTC a USD FX24

Bitcoin se propadl na tříměsíční minimum

20.9.2022

Nejrozšířenější virtuální měna nebo také kryptoměna Bitcoin (BTC), která vykazuje nejvyšší tržní kapitalizaci na trhu těchto digitálních měn se dostala jako silně rizikové aktivum pod silný tlak a její směnná hodnota uváděná vůči americkému dolaru (USD) výrazně poklesla a to podle sdělení analytiků trhu s kryptoměnami až na nové tříměsíční minimum. Aktuálně se tak obchoduje v průběhu evropského úterního rána dne 20.září letošního roku 2022, zhruba v čase 7:12 CET na směnné hodnotě kurzu vůči USD ve výši 19.387,50 USD za BTC s dosavadním denním poklesem BTC o – 0,66 % kurzu vůči USD přičemž investoři zaznamenali nejhlubší dosavadní denní pokles při hodnotě Bitcoinu ve výši 19.179,00 USD za BTC.

CNB FX24

Sazbu proticyklické kapitálové rezervy ČNB ponechala ve výši 2,5 procenta.

16.9.2022

Bankovní rada České národní banky (ČNB) jako řídící orgán centrální banky České republiky na svém zasedání ve čtvrtek dne 15.září letošního roku 2022 ponechala sazby proticyklické kapitálové rezervy pro expozice umístěné v České republice na úrovni ve výši 2,5 procenta. Proticyklická kapitálová rezerva byla zavedena jako důležitý nástroj makro politiky v rámci Evropské unie v roce 2014. Tuto rezervu mají povinné instituce vytvářet na základě pokynů regulátora v období nadměrného růstu úvěrů. Ten obvykle zvyšuje finanční nerovnováhy a vede k růstu systémového rizika. 

USD UP FX24

Americký dolar se prozatím stabilizoval

13.9.2022

V současnosti nedávný vývoj obchodování na devizovém trhu v úplném začátku tohoto týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2022 jako 37. v pořadí ukázal, že směnná hodnota amerického dolaru (USD), po předchozím relativně silnějším poklesu se již plně stabilizovala a tempo oslabení USD se téměř zastavilo. Podle analytiků makléřských společností v napojení na finanční stratégy investičních bank k tomuto obratu došlo po té, co investorský sentiment na základě odhadů inflace v USA je přesvědčen o zlepšení a zejména pak s ohledem na očekávané další zvýšení úrokových sazeb ze strany centrální banky USA.

ECB 08 FX24

Evropská centrální banka opět zvýšila úrokové sazby

9.9.2022

Centrální banka, která určuje měnovou politiku pro 19 evropských zemí označovaných jako eurozóna a regulátor finančního trhu zemí Evropské unie Evropská centrální banka (ECB-European Central Bank) na svém čtvrtečním zasedání Rady Guvernérů dne 8.září letošního roku opětovně zvýšila úrokové sazby a to rekordně o 0,75 % ročně. Nedávné zvýšení sazeb v červenci letošního roku 2022 z nuly o půl procentního bodu bylo analytiky považováno za nestandardně příkré, avšak toto poslední zvýšení je označováno jako rekordní zpřísnění monetární politiky, kdy po kvantitativním uvolňování nastává období kvantitativního utahování.

2267

Dřevo nyní v ČR jen na příděl a zájem o dluhopisy lesnických firem se zvýšil.

6.9.2022

Současná ekonomická situace v České republice ve vztahu k neustále vzrůstající inflací a vzniku energetické krize způsobila, že obyvatelé si začali dělat zásoby dřeva na zimu k topení a dokonce na několik let dopředu. V některých regionech v Česku mají obchodníci už tolik objednávek, že zájemci musí na dřevo čekat i několik měsíců, někdy dokonce až do další těžby dřeva. Například státnímu podniku Lesy České republiky stoupla oproti loňsku poptávka o více jak o třetinu a toto dřevo nyní proto nabízí jen na příděl.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací