ropa vs elektroauta 850

Levná ropa = brzda elektromobilům?

23.9.2020

Podle nejedné projekce by se globální ekonomická aktivita měla postupně přibližovat trendu, ale dosáhnout na něj ještě nějaký čas nedokáže. Podle BofA se bude podobně chovat i poptávka po ropě. Nepřekvapí tak, že někdo hovoří o dlouhodobějším útlumu cen ropy. A to vše nás může vést k otázkám o dopadu nízkých cen ropy na elektromobilitu.

akcie Nikola

Akcie Nikola Corporation se zřítily o třetinu

22.9.2020

Zatímco v červnu byly akcie společnosti Nikola miláčkem investorů a jejich hodnota raketově rostla, o několik měsíců později došlo k prasknutí bubliny. Společnost Nikola mění generálního ředitele a cena akcií prudce klesla,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček

1 zlate cihly gold 750

Česká rodina v Rakousku pašovala 665 kilogramů zlata a stříbra

16.9.2020

Vídeň Česká rodina chtěla propašovat přes 665 kilogramů zlata a stříbra přes Rakousko. Celníci vzácné kovy objevili v jejím automobilu na západě alpské republiky. Češi se zjevně chtěli vyhnout placení cla a nyní budou muset zaplatit vysokou pokutu, informoval rakouský deník Heute.

Panny Blackznamky jako investice

Investice do známek

14.9.2020

Stoupající oblibu investic do filatelie potvrzuje také unikátní průzkum Wealth Report, který už poosmé provedla J&T Banka mezi českými a slovenskými dolarovými milionáři. Podle něj do známek investuje sedmkrát více českých milionářů než těch zahraničích. Ne nadarmo se o nás ve světě hovoří jako o národech filatelistů. Vždyť i slavný modrý a červený mauricius má tuzemské majitele.Vzrůstající oblibě hraje do karet stále vyšší počet tuzemských aukcí právě se známkami. Tato vlna je způsobena generační obměnou. Letití sběratelé opouští tento svět a dědicové nejsou stejně zapálení pro jejich vášeň, mnoho sbírek se tak nyní prodává, což dolarovým milionářům nahrává. Vědí, že nyní je doba nakupovat, a věří, že tak nejen diverzifikují své portfolio, ale bezpečně uloží své finance.

BP

Ropný gigant BP vstupuje do odvětví větrných elektráren na moři

10.9.2020

Britský ropný gigant BP vstupuje na trh s elektřinou, kterou vyrábějí větrné elektrárny na moři. Firma dnes uvedla, že tak učiní prostřednictvím dohody o spolupráci s norskou energetickou skupinou Equinor. V rámci dohody zaplatí 1,1 miliardy dolarů (téměř 25 miliard Kč) za poloviční podíly ve dvou projektech Equinoru ve Spojených státech. Jde o první významný krok v transformaci BP a její snaze odklonit se od těžby ropy a plynu, uvedla agentura Reuters.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací