pexels-david-mcbee-730564

USA uvalily sankce i na ruské těžaře Bitcoinu

21.4.2022

Ministerstvo financí Spojených států amerických (U.S. Treasury Department) ve svém posledním kole sankcí uvádí, že podniká kroky proti společnostem v ruském odvětví těžby virtuálních měn a zejména pak nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC). Na tuto skutečnost trh virtuálních měn spolu s dalšími faktory ovlivňující cenu kryptoměn zareagoval pokračujícím růstem svých směnných hodnot, kdy například měna Bitcoin (BTC) se v průběhu čtvrtečního evropského rána dne 21.dubna roku 2022, zhruba v čase 6:54 CET obchodovala na trhu digitálních měn Coinbase ve výši 41.600,00 USD za BTC s dosavadním denním posílením BTC o + 1,01 % vůči USD.

pexels-joslyn-pickens-3833052

Analytici očekávají divokou inflaci

8.4.2022

Odborník a předně výzkumník finančních trhů pan Jim Bianco , který se předně specializuje na dluhopisový trh včera dne 7.dubna letošního roku 2022 zveřejněl svoji novou prognózu ohledně vývoje inflace zejména v USA, ale zmiňuje i ostatní státy včetně zemí Evropské unie. Tento jeho aktuální výzkum pak uvádí, že turbulencím finančního trhu způsobené tak zvanou divokou inflací neunikne téměř žádný produkt finančního trhu, avšak dluhopisového trhu by se mohly tyto inflační vlivy dotknout o něco méně neb tento odborník na dluhopisy v nich vidí možnou cestu úniku.

pexels-pixabay-259100

Britská libra po zvýšení sazeb ve Velké Británii posílila

18.3.2022

Centrální banka Spojeného království Velké Británie a Severního Irska Bank of England (BoE) na svém čtvrtečním zasedání dne 17.března letošního roku 2022 po vzoru centrální banky USA Federal Reserve System také zvýšila základní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů nebo-li o + 0,25 % p.a. na aktuální výši 0,75 % ročně. Bank of England k tomuto kroku dalšího zvyšování úrokových sazeb přistoupila ve snaze zabránit dalšího zvyšování míry inflace, kterou centrální banky Union Kingdom (UK) odhaduje až okolo 8 procent v průběhu letošního roku 2022

IPO

BHS: Na IPO byl letošní rok nadprůměrný

14.12.2021

Díky uvolněným politikám centrálních bank je na trzích obří množství peněz, které hledá své uplatnění ve světě investic. To v letošním roce umožnilo rekordnímu množství firem úspěšně vstoupit na burzu. Největší zájem byl o technologické společnosti,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. 

Lama enrgy

česká Lama Energy zahájila provoz ropného terminálu v USA

8.12.2021

Lama Energy Group podnikatele Petra Lamicha zahájila se svými partnery ostrý provoz ropného terminálu Wildhorse v USA, který vyšel na 272 milionů dolarů, více než šest miliard korun. Česká firma drží v projektu desetiprocentní podíl. S odkazem na informace hlavního investora projektu, kterým je kanadská společnost Keyera, to dnes napsal deník E15. Lama Energy Group zprávu pro list nekomentovala.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací