Trh práce USA FB

Data z trhu práce USA ovlivní hodnotu USD

7.10.2022

Tradičně jako téměř vždy první pátek v měsíci je na finančních trzích ve Spojených státech ve znamení dat z trhu práce v USA. Ani dnešního dne a to v pátek 7.října letošního roku tomu nebude jinak a právě již v předstihuju ekonomičtí stratégové a ratingové agentury vydávají své odhady, které se po většinou nemýlí a skutečnost je následovně spíše pozitivnější než vlastní zveřejnění údajů o nezaměstnanosti, výše platů a nově vytvořených pracovních místech ve Spojených státech. Současné predikce tak ukazují velmi pozitivní údaje a spolu s výhledem dalšího zvyšování úrokových sazeb centrální bankou FED tak směnná hodnota po předchozím poklesu USD opět posílila.

Ropa a akcie FX24

Analytici očekávají růst cen ropy

4.10.2022

Ceny ropy v průběhu evropského úterního rána dne 4.října letošního roku 2022 již mírně vzrostly a to jednak na základě očekávání, že OPEC+ může souhlasit s razantním snížením těžby ropy, o čemž má rozhodnout na své středeční schůzce dne 5.10.2022 v rakouské Vídni a dalším tradičním faktorem pro zvýšení ceny ropy je pokles směnné hodnoty amerického dolaru (USD) vůči hlavním světovým měnám, kdy dle dolarového indexu DXY  z hodnot okolo 114 USD bodů poklesla tato indexová hodnota na aktuální stav v průběhu úterního evropského rána dne 4.10.2022 na aktuální stav ve výši 111,59 USD bodů dle tohoto indexu, který porovnává hodnotu USD s další šesticí hlavních světových měn.

gold-investment FXG

Cena zlata dosáhla půl ročního minima

30.9.2022

Obchodování se zlatem a současná cena zlata na komoditním trhu dle ekonomických zpravodajů dospěla do situace, kdy pokles ceny zlata dosáhl tak zvaného dosavadního vrcholu stávajícího medvědího trhu. Podle ekonomů a finančních teoretiků z vysokých škol by právě teď byl ten nejlepší čas vlastnit zlato. Lidé od pradávna shromažďovali zlato v době válek, ekonomických krizích a na základě tohoto pak právě v době růstu inflace, kdy zlato slouží jako uchovavatel finanční hodnoty. Avšak nyní ceny zlata nerostly a naopak stávající ceny zlata jsou v poklesu o téměř 20 % svých maximálních cen v březnu letošního roku 2022.

GBP FX24

Britská libra na historickém minimu i přes zvýšení sazeb

27.9.2022

Současná ekonomická situace Spojeného království Velké Británie a Severního Irska (UK-Union Kingdom) tak dle analytiků čelí značným důsledkům z doby kovidové krize, která je doprovázena negativními hospodářskými vlivy po odchodu Velké Británie z Evropské Unie známé jako Brexit a nyní obdobně jako celá Evropa je Velká Británie vystavena ekonomickým ztrátám z důvodu energetické krize. Všechny tyto faktory pak odráží výrazný pokles směnné hodnoty britské libry (GBP) vůči ostatním hlavním světovám měnám a zejména pak vůči americkému dolaru (USD).

FED Rate 05.22

FOMC FED opět zvýšil úrokové sazby

23.9.2022

Centrální banka USA Federal Reserve System na svém tradičně dvoudenním zasedání  Federálního výboru pro volný trh FOMC (Fedral Open Market Committee), které probíhalo ve dnech 20. a 21.9.2022 rozhodla o zvýšení úrokových sazeb o dalších 75 bazických bodů. Na základě tohoto rozhodnutí je aktuální úroková sazba ve Spojených státech ve velikosti rozpětí od 3,00 do 3,25 procenta ročně. Podle vyjádření šéfa FEDu pana Jeroma Powella na tiskové konferenci po zasedání FOMC FED ve večerních evropských hodinách dne 21.září 2022 pak z jeho vystoupení vyplynulo, že toto zvýšení úrokových sazeb není rozhodně poslední.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací