BHS found investuje do krmných směsí

BHS Private Equity Fund investuje do výroby krmných směsí

28.6.2021

BHS Private Equity Fund ve spolupráci s odborným poradcem Versute Investments a vlastníky společnosti Babičkin Dvor připravili projekt na výstavbu a provoz výrobny krmných směsí pro hospodářská zvířata. Projekt bude zastřešen samostatnou společností Babičkin Dvor Agro Servis a vytvoří silné synergické efekty kolem stávajícího podnikání. 

BHS Krecek

Bankovní rada ČNB rozhodla o zvýšení úrokových sazeb

23.6.2021

Bankovní rada České národní banky dnes rozhodla o zvýší úrokových sazeb. Tím ukončila éru levných peněz a udělala první krok na cestě k normalizaci měnové politiky. Růst úrokových sazeb by měl krotit inflaci. Může rovněž přispět k posilování kurzu koruny. Vyšší úroky však zhorší podmínky pro poskytování úvěrů a rovněž mohou prodražit financování našeho státu.

 

EU startups

Investice do start-upů v EU lámou rekordy

18.6.2021

Evropský technologický sektor již letos přilákal vyšší investice od firem rizikového kapitálu než za celý loňský rok. Začínající technologické firmy, tzv. start-upy, na kontinentu od počátku letošního roku získaly 43,8 miliardy eur (1,1 bilionu Kč). Překonaly tak rekord z loňského roku, kdy získaly 38,5 miliardy eur. Uvedl to zpravodajský server CNBC s odvoláním na údaje společnosti Dealroom.

IPO akcie WISE akcie 7

Britská Wise chystá vstup na burzu v Londýně

17.6.2021

Britská finančně technologická společnost Wise, která se specializuje na elektronické převody peněz a která se dříve jmenovala TransferWise, chystá vstup na akciovou burzu v Londýně. Akcie ale nemá v úmyslu nabídnout veřejnosti, místo toho připravuje přímý vstup.

NB viceguverner  Tomáš Nidetzký 8

Zvyšování úrokových sazeb ze strany ČNB je hotová věc

16.6.2021

Zvyšování úrokových sazeb ze strany České národní banky je letos podle viceguvernéra Tomáše Nidetzkého hotová věc. Vyššími sazbami bude ČNB tlumit inflační tlaky, které by mohl vyvolávat růst ekonomiky a zejména pak vývoj na trhu práce. 

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací