pexels-pixabay-47344

Americký dolar ustupuje z nejvyšších hodnot

20.5.2022

Směnná hodnota amerického dolaru (USD). v současnosti poklesla a podle dolarového indexu DXY (US Dollar Currency Index) v rámci krátkodobého hodnocení tohoto měsíce je nyní nejníže od 5.května roku 2022. Tudíž dle vyjádření ekonomických zpravodajů v návaznosti na analytiky makléřských společností a finanční stratégy devizového trhu je v současnosti směnná hodnota amerického dolaru na dvou týdenním minimu. Nicméně USD i nadále zastává svůj pevný postoj globální měny a jedná se dle analytiků pouze o mírnější ústup z nejvyšších směnných hodnot.

pexels-pixabay-534216

Investoři při výprodeji akcií prchají na dluhopisové trhy

19.5.2022

Průběh tohoto obchodního týdne je ve znamení výprodejů akciového trhu a to zejména amerických akcií, kdy například prestižní a výběrový akciový index Dow Jones Industrial Average (DJIA) během včerejší středeční obchodní seance poklesl o – 3,57 % bodů a akciový index NASDAQ, který je složený převážně z akciových titulů technologických společností snížil svoji denní bodovou hodnotu dokonce o – 4,73 % bodové hodnoty tohoto indexu. V reakci na tyto skutečnosti dle sdělení ekonomických zpravodajů nastal úprk investorů na dluhopisové trhy, kde se choulí do jistoty dluhopisů, jejichž výnosy momentálně posílily.

pexels-pixabay-356844

Powellovo vystoupení posílilo americký dolar

18.5.2022

Včerejší dne 17.května roku 2022 úterní proslov šéfa centrální banky Spojených států amerických Federal Reserve System (FED) pana Jerome Powella vyzněl zcela odhodlaně ohledně toho, že centrální banka USA i nadále bude podporovat zvyšování úrokových sazeb jako svůj monetární nástroj v boji proti zvyšování inflace a v tomto systému tak setrvá pokud nezačne inflace klesat. Toto zdůraznění zvyšování úrokových sazeb v USA podpořilo investorský sentiment ohledně silného amerického dolaru, který tak byl touto slovní intervencí šéfa FEDu podpořen a jeho směnná hodnota po předchozím mírném oslabení následně vzrostla.

pexels-markus-spiske-3671148

Euro dosáhlo dosavadního pětiletého minima

17.5.2022

Směnná hodnota jednotné evropské měny euro (EUR) vůči americkému dolaru (USD) doposud dosáhla ve 20.týdnu roku 2022 vzájemného směnného kurzu 1,0349 USD za EUR což odpovídá krátkodobým hodnotám tohoto měnového páru v roce 2017. Podle analytiků makléřských společností spolu s finančními stratégy devizového trhu tak z posledního vývoje obchodování tohoto měnového páru EUR/USD pak na základě dat technické analýzy vyplývá, že oblastí podpory kurzu EUR vůči USD je aktuálně hraniční pásmo od 1,0340 do 1,0350 USD za EUR a kurzová hranice parity obou měn tak prozatím nebyla dotčena.

pexels-pixabay-265087

Týdenní výhled událostí finančního trhu

16.5.2022

Začátek nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2022 jako dvacátý v pořadí byl na mezinárodním devizovém trhu v obchodním trendu pokračujícího posilování amerického dolaru (USD) a zejména v duchu přiblížení se k hraničnímu pásmu parity jednotné evropské měny euro (EUR) vůči USD, kdy se tento globální měnový pár EUR/USD obchodoval v průběhu pondělního evropského rána dne 16,května roku 2022, zhruba v čase 6:47 CET ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 1,0396 USD a EUR s dosavadním denim oslabením EUR o – 0,15 % kurzu vůči USD.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací