Oil barel 2 FX24

Odhady ceny ropy uvádějí již brzy 120 USD za barel

16.11.2022

Současný stav energetické krize a ekonomické chování zemí vyspělých ekonomik, což mimo jiné i ukázal současný průběh jednání nejsilnějších zemí světa G 20 tak bude čelit v rámci obchodu s ropou celé řadě globálních rizik. Jedním z hlavních rizik a to již brzy bude to, že evropský zákaz ruské ropy začne platit již v prosinci letošního roku 2022 a mohl by zhoršit již tak napjatý trh s energií. Na základě toho analytici predikují globální růst cen ropy, protože poptávka neklesá, ale zásoby se snižují.

58377_US-New-York

Výrazná výhra Republikánů v USA nenastala – USD oslabil

11.11.2022

Výsledek tak zvaných prostředních voleb ve Spojených státech, ve kterých se obměňuje Sněmovna a doplňuje jednou třetinou Senát, jenž skončily včera ve středu 9.11.2022, ještě během evropského čtvrtečního rána 10.listopadu 2022 nepřinesl jednoznačné rozhodnutí o tom kdo získá nad těmito komorami Parlamentu USA politickou kontrolu. Podle dosavadních výsledků tak je ovšem zřejmé, že mediálně preferovanými vítězi měli být Republikáni, se svojí typickou červenou barvou a sdělovací prostředky uváděli, že přijde červené tsunami, které smete modré Demokraty, avšak tento efekt se rozhodně nedostavil.

CNB BR FX24

ČNB pokračuje v intervencích a sazby ponechala beze změny

8.11.2022

Zasedání Bankovní rady České národní banky (ČNB) jako centrálního regulátora finančního trhu v České republice, které se uskutečnilo ve čtvrtek 3.11.2022 a bylo dle programu tak zvaně měnově politické, co se týče úrokových sazeb žádné změny nepřineslo a jejich výše byla ponechána beze změny. Avšak toto zasedání mimo jiné přineslo silné varování guvernéra ČNB a celé Bankovní rady ve vztahu k domácí ekonomice, kdy centrální banka ČR zhoršila odhad vývoje ekonomiky jak pro letošní tak zejména pro příští rok 2023 a guvernér ČNB pan Aleš Michl sdělil : „připravte se na propad ekonomiky !".

FED Rate 05.22

Úroková sazba v USA nejvýše od roku 2008

3.11.2022

Současná základní úroková sazba ve Spojených státech po středečním vyhlášení FEDu tak ve své horní úvrati již dosáhla výše čtyř procent a je tak nejvyšší od doby novodobé hospodářské krize v roce 2008. Centrální banka Spojených států amerických Federal Reserve System (FED) na svém tradičně dvoudenním zasedání Federálního výboru pro volný trh FOMC (Federal Open Market Committee), které probíhalo ve dnech 1. a 2. 11. 2022, schválila další zvýšení úrokových sazeb o 75 bazických bodů. Toto zvýšení základní bankovní sazby tak posunulo úrokovou sazbu v USA, vyhlašovanou FOMC FED na rozpětí ve výši od 3,75 % do 4,00 % ročně.

euro and usd dom.FX24

Euro zpět na paritní hodnotě vůči americkému dolaru

27.10.2022

Současný průběh čtvrtečního obchodního dne 27.října letošního roku 2022 přinesl změnu v obchodování s globálním měnovým párem jednotné evropské měny euro (EUR) a amerického dolaru (USD), kdy vzájemný směnný kurz tohoto měnového páru EUR/USD dosáhl vzájemné paritní hodnoty. Směnná hodnota amerického dolaru od včerejšího evropského odpoledne dne 26.10.2022 začala klesat a díky tomu směnná hodnota jednotné evropské měny euro (EUR) posílila a dosáhla tak vyrovnané paritní hodnoty směnného kurzu obou měn a v průběhu evropského rána 27.10.2022 bylo euro lehce nad paritou USD.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací