ČNB dluhopisy 1

Tomáš Nidetzký: ČNB neposuzuje kvalitu ani rizikovost dluhopisu

9.1.2020

Investice do korporátních dluhopisů je vhodná pro zkušené investory, kteří jsou schopni posoudit rizika s nimi spojená. Investování obecně přináší riziko ztráty investovaných prostředků a nejedná se o alternativu ke spořícím produktům,

Bull end bear market

Přehled lidských charakterů. V čem se vidíte vy?

24.12.2019

Všichni známe býky a medvědy na finančních trzích. Milujeme býčí trh, a bojíme se naopak trhu medvědího. V centrálních bankách sedí holubice a jestřábi. Například loni v prosinci se Mr. Market zbláznil a obával se, že příliš mnoho jestřábů ve Fedu utaví světovou ekonomiku a stáhne akciové trhy do medvědího teritoria. Výčet zvířat na finančním trhu je však překvapivě dlouhý.

Brooks

Kdysi jsem býval socialista. Pak jsem viděl, co socialismus dokáže

17.12.2019

Na vysoké škole jsem byl socialista,“ píše na stránkách novinář The New York Times David Brooks s tím, že tento jeho postoj nevydržel moc dlouho poté, co se stal novinářem. Hovořil totiž s politiky a začalo mu být jasné, že socialismus nemůže fungovat. Ne proto, že lidé v politice by byli hloupí a neschopní. Ale proto, že svět je prostě příliš složitý na to, aby jej mohl řídit jakýkoliv člověk či skupina lidí.

dum

Do konce září se v ČR začalo stavět o 87 % více bytů

10.12.2019

Stavební firmy v Česku zahájily letos do konce října stavbu 10.798 bytů v bytových domech, meziročně o 87 procent více. Tempo růstu se zvýšilo ze 79 procent na konci září. Nejvíce jich bylo v Praze, kde počet zahájených staveb stoupl téměř trojnásobně. Rodinných domů se v Česku v září začalo stavět o 0,3 procenta více než před rokem. Vyplývá to z dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Byt a dum Praha 1

Na nový byt si vydělává nejdéle Pražan

3.12.2019

Obyvatel Prahy by na průměrný nový byt o rozloze 70 metrů čtverečních vydělával 14,1 roku, pokud by neměl žádné jiné výdaje. Z metropolí v regionu je to výrazně nejvíce, ve druhé Bratislavě je to o tři roky méně. Vyplývá to ze studie developerské společnost Central Group, jejíž výsledky dnes zveřejnila na tiskové konferenci. Za Prahou a Bratislavou následují Mnichov (10,9 roku), Vídeň (8,9), Frankfurt a Varšava (8,7), Berlín (8,4) a Hamburk (6,5).

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací