Lama enrgy

česká Lama Energy zahájila provoz ropného terminálu v USA

8.12.2021

Lama Energy Group podnikatele Petra Lamicha zahájila se svými partnery ostrý provoz ropného terminálu Wildhorse v USA, který vyšel na 272 milionů dolarů, více než šest miliard korun. Česká firma drží v projektu desetiprocentní podíl. S odkazem na informace hlavního investora projektu, kterým je kanadská společnost Keyera, to dnes napsal deník E15. Lama Energy Group zprávu pro list nekomentovala.

Průměrná mzda 2Q 2021

Trh práce: průměrná mzda vzrostla na 37 499 Kč

7.12.2021

Přestože lidem výrazně narůstají mzdy, v obchodech si toho o moc víc nekoupí. Problém je v tom, že nominální růst mezd z většiny požírá vysoká inflace. Reálně tak mzdy rostou jen hlemýždím tempem.

nejdrazsi dum USA

Nejdražší rodinný dům v USA za 5,6 miliardy Kč

3.12.2021

Největší rodinný dům v USA nazvaný Ten Jeden (The One) by se mohl v lednu objevit v dražbě, a to za 250 milionů dolarů (5,6 miliardy korun). Jeho majitelem je developer Nile Niami. Kvůli neschopnosti splatit více než stamilionový dluh musel letos vyhlásit bankrot, a proto slíbil dům stojící v losangeleské čtvrti Bel Air v lednu nabídnout k prodeji

vincent van gogh

Investor zaplatil v aukci téměř 800 mil. za akvarel van Gogha

18.11.2021

Akvarel nizozemského malíře Vincenta van Gogha, který při okupaci Francie za druhé světové války ukradli nacisté, se během čtvrteční aukce v New Yorku vydražil za 35,9 milionů dolarů (792 milionů korun). Jedná se o dosud nejvyšší částku, kterou kdy sběratelé za akvarel tohoto postimpresionisty zaplatili.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací