MTC LIPA

Společnosti EMTC Czech soud obstavil majetek

2.3.2020

Městský soud v Praze nařídil předběžné opatření, kterým v rámci insolvenčního řízení obstavil majetek jak společnosti EMTC Czech, tak jejího jednatele Tomáše Bárty. Veškerá oprávnění nakládat se soukromými i firemními účty tak přešla na insolvenčního správce Jaroslava Brože

btc

Bitcoin se během měsíce propadl ke hranici 9100 USD

27.2.2020

Světové finanční trhy prodělávají mimořádně špatný týden a kryptoměny nejsou výjimkou. Bitcoin během středečního rána odepisoval čtyři procenta své hodnoty, jiné rozšířené virtuální mince téměř dvakrát tolik. Zatímco do probíhajícího týdne vstoupil bitcoin s cenovkou 9900 dolarů za virtuální minci, postupně se propadl až k 9100 dolarům a sestoupil tak na nejnižší hodnoty za zhruba měsíc.

2

J.O. Investment si peníze klientů ponechával pro svoji potřebu

20.2.2020

Přes dva tisíce podvedených lidí a škoda za více než miliardu korun - taková je prozatím podle kriminalistů bilance vyšetřování firmy, která nabízela výhodné investice na burzách. Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili tři lidi a při domovních prohlídkách zajistili hotovost i luxusní auta.

Inflace žere

Inflace v celé střední Evropě míří vzhůru.

13.1.2020

Inflace v celé střední Evropě míří vzhůru. V listopadu se česká stejně tak jako maďarská inflace vyšplhala nad 3 % a v sousedním Polsku přinesla prosincová čísla další šokující nárůst až k 3,4 %.
I proto budou velice ostře sledovaná česká a maďarská čísla za prosinec v nadcházejících dvou dnech. Česká prosincová inflace dnes ráno přinesla další nárůst na 3,2%(více než procentní bod nad cílem), zatímco maďarská dokonce načas může atakovat úroveň 4 % (také víc než  procentní bodu nad cílem), kam se nakonec na začátku ledna může vyšplhat i inflace v Polsku… Jak s takovou novoroční inflační nadílkou naloží středoevropské centrální banky?

trump-news-markets-772770

Světová banka zhoršila prognózu globálního ekonomického růstu

11.1.2020

Světová banka (SB) zhoršila svoji prognózu globálního ekonomického růstu za loňský a letošní rok o 0,2 procentního bodu. Důvodem je pomalejší oživení obchodu a investic, než se doposud čekalo, přestože obchodní napětí mezi Spojenými státy a Čínou se zmírňuje. Loni ekonomika podle prognózy rostla nejpomaleji od finanční ekonomického krize, vyplývá z prohlášení zveřejněného v noci na dnešek.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací