Frank.DAX FX24

Očekávání investorů na růst evropských trhů se z části již vyplnilo

6.12.2022

V současném 49.týdnu letošního roku 2022 a to během evropského úterního dopoledne 6.12.2022, zhruba v čase 9:03 CET se bodový stav celoevropského akciového indexu STOXX 600+; pohyboval nad hranicí své průměrné hodnoty za 52 týdnů a to ve výši 440,87 bodů s dosavadním denním poklesem o – 0,14 % bodové hodnoty. Předchozí hodnota tohoto akciového celoevropského indexu STOXX 600+ byla 433,90 bodů dle tohoto indexu a směnná hodnota jednotné evropské měny euro (EUR) vůči americkému dolaru rovněž posílila a vymanila se tak z paritního pásma vůči USD.

Powell FOMC FED

Vystoupení šéfa FEDu rozhýbalo finanční trhy

1.12.2022

Předseda Federal Reserve System (FED) tj. šéf centrální banky USA pan Jerome Powell v rámci svého vystoupení na finanční konferenci Brookings Institution ve Washingtoně, DC, které proběhlo ve středu 30.11.2022 potvrdil, že pravděpodobně dojde k menšímu zvýšení úrokových sazeb, které by mohlo začít již v prosinci letošního roku 2022, kdy bude ve dnech 13. a 14. prosince 2022 zasedání Federálního výboru pro volný trh (FOMC – Federal Open Market Committee), což je klíčový orgán centrální banky Spojených států, který jako jediný má pravomoc rozhodovat o úrokových sazbách.

gold-investment FXG

Zlato po poklesu amerického dolaru zvýšilo svoji cenu

29.11.2022

Komoditní trh v průběhu evropské noci z pondělí na úterý dne 29.listopadu letošního roku 2022 zaznamenal růst ceny zlata, po té co směnná hodnota amerického dolaru (USD) v rámci forexových operací devizového trhu zaznamenala opětovný pokles. Dalším důvodem pro aktuální růst ceny zlata, dle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností je investorský sentiment, který vychází z toho, že postoj americké centrální banky Federal Reserve System (FED) k zvyšování úrokových sazeb v polovině prosince letošního roku 2022 bude umírněný.

BTC FB

Hodnota kryptoměny Bitcoin může dosáhnout 1 milionu amerických dolarů

24.11.2022

Podle včerejšího dne 23.11.2022 vyjádření inovační investorky paní Cathie Wood, zakladatelky a ředitelky společnosti pro správu Investic Ark Invest, by směnná hodnota nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC) mohla do roku 2030 dosáhnout na kurz ve výši 1 milionu USD za 1 BTC. Pro toto své tvrzení, které nevyvrací celá řada analytiků makléřských společností, finančních stratégů a v neposlední řadě i spousta samotných investorů jako účastníku trhu, pak tato odbornice vychází z předpokladu již omezeného počtu coinů, neboť již 90 % objemu bylo vytěženo a samotná těžba je stále náročnější, nákladnější a potýká se dokonce již se zákazy jako například ve státě New York.

EU fangle

Investoři očekávají růst evropských trhů a eura

22.11.2022

Globální investoři se částečně již poučili z nedávných, nižších než očekávaných spotřebitelských a velkoobchodních inflačních rizik ve Spojených státech, což podnítilo sázky, že Federální rezervní systém bude muset zpomalit své agresivní zvyšování úrokových sazeb.  Investoři nadále pečlivě sledují ekonomická data a vyhodnocují, jak by mohla ovlivnit trajektorii měnové politiky centrálních bank.  V důsledku tohoto pak i došlo k výraznému poklesu směnné hodnoty amerického dolaru (USD), dle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací