gold-investment FXG

Cena zlata již brzy nad 2.000 USD za trojskou unci

17.1.2023

Predikce analytiků makléřských společností a finančních stratégů devizového trhu předurčují ceně zlata s mírnou volatilitou další růst své ceny. V průběhu druhého obchodního dne tohoto 3 týdne roku 2023 ceny zlata na komoditních trzích po předchozím dosažení maximální ceny za posledních osm měsíců začaly mírně klesat. Podle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy komoditního trhu je za současným poklesem vliv opětovně posilující směnné hodnoty amerického dolaru (USD).

Inflace v ČR CZD

Inflace v České republice vykazuje známky svého zpomalení

12.1.2023

Ve středu dne 11. ledna letošního roku 2023 Český statistický úřad (ČSÚ) reportoval data o výši spotřebitelské inflace jednak za předcházející měsíc tj. za prosinec roku 2022 tak i porovnání měsíce prosinec předcházejícího roku 2021 a zejména pak celkovou roční inflaci loňského roku 2022. Z uvedených dat tak vyplynulo, že měsíční inflace mezi listopadem roku 2022 a prosincem roku 2022 byla nulová a lze tak tvrdit, že spotřebitelské ceny mezi těmi to měsíci v závěru loňského roku byly vyrovnané, avšak celková roční inflace dle dat ČSÚ prokázala roční nárůst spotřebitelských cen o objemu ve výši 15,1 % ročně.

usbonds FX24

Zájem o dluhopisy bude značný i v roce 2023

10.1.2023

Současné turbulence na finančním trhu, a to zejména při obchodování s akciemi v očekávání hluboké ekonomické recese s přihlédnutím k stále velmi silné směnné hodnot amerického dolaru tak přiměli řadu investorů, ale i drobných střadatelů k tomu, že v rámci diverzifikace svých majetkových portfoliích část svých financí vložili do dluhopisového trhu. Právě uložení prostřednictvím investičních nástrojů ve formě dluhopisů, jak do trhu se státními dluhopisy, tak zejména pak v poslední době i do firemních neboli korporátních dluhopisů přináší vysoce atraktivní výnosy.

Trh_práce_USA_FB

USA čekají i v roce 2023 vysoké úrokové sazby

6.1.2023

Tradiční zveřejnění podrobného zápisu ze zasedání klíčového výboru centrální banky Spojených států amerických Federálního výboru pro volný trh FOMC FED (Federal Open Market Committee Federal Reserve System), které se uskutečnilo v polovině prosince loňského roku ve dnech 13. a 14.12.2023, ukázalo na trend držení vysokých úrokových sazeb v USA po celý rok 2023. Tento podrobný zápis ze zasedání FOMC je pravidelně zveřejňován tři týdny po posledním zasedání a slangově se nazývá pro svůj podrobný obsah minutovník Fedu a jeho obsah může způsobit i změnu obchodního trendu trhů.

CNB FX24 own  (2)

Euro vůči české koruně je nejslabší za posledních 11 let

3.1.2023

Vzájemný směnný kurz české koruny (CZK) vůči jednotné evropské měně euro (EUR) již v závěru loňského roku 2022 dosáhl své nejsilnější směnné hodnoty za posledních 11 let, kdy v září roku 2011 byla zhruba na stejné výši. Měnový pár EUR/CZK se tak v úterý dne 20.12.2022 obchodoval v kurzu 24,16 CZK za EUR a nejvyšší propad CZK v loňském roce 2022 zaznamenala v únoru a březnu roku 2022 po vojenském konfliktu Ukrajiny a Ruska, kdy kurz byl 25,77 CZK za EUR. Od té doby i s přispěním centrální banky ČR České národní banky formou intervencí CZK vůči EUR  posílila.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací