gold-investment FXG

Analytici očekávají dynamický růst ceny zlata

23.4.2024

Odhad ceny investičního zlata v současnosti udává pokračující obchodní trend růstu jeho ceny a finanční stratégové, včetně renomovaných finančních odborníků z americké bankovní skupiny CITI uvádějí, že nejpozději do začátku podzimu letošního roku 2024, patrně v průběhu měsíce září je vysoce pravděpodobné, že investiční zlato dosáhne své historicky nejvyšší ceny s hodnotou přesahující 3.000 USD za trojskou unci. Toto tvrzení opírají o fakt, že obavy nejen investorů, ale i běžné populace budou čím dál tím více spojeny s hrozbou globálního válečného konfliktu s ohledem na vývoj na Blízkém východě.

CNB FX24 own  (2)

Inflace stále ovlivňuje hodnotu české koruny

19.4.2024

Aktuální postavení české koruny (CZK) na devizovém trhu sice odráží mírně zvýšenou odolnost proti vyšším americkým výnosům a silnému americkému dolaru (USD), ale stále čelí inflačním tlakům, kdy míra inflace v ČR je zhruba téměř trojnásobná než je průměrná inflace eurozóny a tak vzájemný směnný kurz jednotné evropské měny euro (EUR) a české koruny (CZK) se doposud stále pohybuje nad hranicí kurzu 25 CZK za EUR. Naopak kurz české koruny a amerického dolaru zaznamenal v rámci forexových operací devizového trhu pokles pod hranici kurzu 24 CZK za USD.

BTC a USD FX24

Půlení Bitcoinu nastane již koncem tohoto týdne

16.4.2024

Upřesněné odhady a propočty analytiků krypto trhu s nejrozšířenější virtuální měnou Bitcoin (BTC) udávají, že již v konci tohoto 16.týdne letošního roku 2024 dojde k systémové změně Bitcoinu a to plánované změně jeho tzv. půlení, označované jako Halving BTC. Tato změna označuje snížení odměny těžařům na polovinu, k čemuž dochází zhruba jednou za čtyři roky. Toto období tak odpovídá času pro vytěžení 210.000 bloků BTC, po kterém se vždy tato odměna zkracuje o polovinu. Odhady tak hovoří o datu Halvingu BTC v průběhu evropské noci z pátku 19.4.na sobotu 20.4.2024.

ECB 08 FX24

Evropská centrální banka úrokové sazby nezměnila

12.4.2024

ECB (European Central Bank) ve čtvrtek dne 11.dubna letošního roku 2024 rozhodla ponechat tři základní úrokové sazby ECB beze změny. Došlé informace v zásadě potvrdily předchozí hodnocení střednědobého výhledu inflace ze strany Rady guvernérů. Inflace nadále klesala v důsledku nižší inflace cen potravin a zboží. Toto poslední zasedání Rady guvernérů ECB však podle sdělení ekonomických zpravodajů přineslo jednoznačně silný signál o potencionálním brzkém snížení úrokových sazeb v eurozóně, kdy trh očekává toto snížení již na červnovém zasedání ECB.

FED A

Opravdu FED ještě letos sníží sazby ?

9.4.2024

Analytici makléřských společností a finanční stratégové investičních bank nedávno uvedli, že představitelé centrální banky USA Federal Reserve System (FED) mají pocit, že nyní si již nemohou dovolit se zmýlit a tzv. „pokazit“ trh. Avšak právě tato obava z chyby rozhodnutí členů FOMC FED tak  činní monetární politiky FEDu tak opatrnou, až právě tato opatrnost je chybou členů FOMC, která ničí ekonomiku USA skrz vysoké úrokové sazby a silný americký dolar (USD), uvedli finanční stratégové a ekonomové jako například pan George Lagarias, hlavní ekonom Mazars.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací