Dluhopisy korp. CZD

US dluhopisy zvyšují výnos zatímco GBP padá

21.10.2022

Zájem investorů a to včetně těch silně kapitálově vybavených institucionálních investorů se zaměřil v posledních dnech na nákup amerických státních dluhopisů  a to po té co výrazně posílila směnná hodnota amerického dolaru na základě zvyšování úrokových sazeb ze strany centrálních bankéřů Federal Reserve System (FED) s výhledem dalšího zvyšování, což způsobilo růst výnosů z takto držených US dluhopisů. V současnosti tak zobchodovaná výše výnosu u všech US dluhopisů jak 2,3,5,10 a 30-ti letých přesáhla hodnotu výnosu více jak čtyř procent ročně.

Oil WTI FX24

Ropa momentálně v trendu relativně stabilních cen

18.10.2022

Průběh obchodování s ropou během americké noci z pondělí na úterý, což odpovídá evropskému ránu dne 18.října roku 2022 se dle vyjádření ekonomických zpravodajů již relativně ustálilo a po poklesu podpory směnné hodnotě amerického dolaru (USD) vykazují ceny ropy dočasnou stabilitu svých cen. Nicméně zároveň tito odborníci dodávají, že značné obavy investorů a obchodníků s ropou ohledně možného snížení poptávky po ropě v důsledku značné pravděpodobnosti vzniku ekonomické recese vyspělých ekonomik se omezily zisky plynoucí z této komodity.

CNB FX24 own  (2)

Česká koruna pod vlivem domácí inflace rozhodně neposílila

14.10.2022

Stávající směnná hodnota české koruny (CZK)  nejen pod vlivem vysoké míry inflace v ČR nezaznamenala v posledních týdnech letošního roku 2022 výrazný posun ke svému zpevnění vůči hlavním světovým měnám a ani vůči jednotné evropské měně euro (EUR) a zejména vůči americkému dolaru (USD). Vlivem nejen inflačního nárůstu pak účastnící mezinárodního devizového trhu v rámci forexových obchodů s českou korunou (CZK) mohli zaznamenat propad tuzemské měny ČR. Nicméně působením centrální banky ČR České národní banky (ČNB) na devizovém trhu formou tak zvaných intervenčních nákupů udržuje ČNB ve vztahu k hlavním světovým měnám relativně stabilní směnný kurz CZK.

BTC a USD FX24

Virtuální měna Bitcoin klesla pod 20.000 USD

11.10.2022

Nejrozšířenější virtuální měna Bitcoin (BTC) nebo také označovaná souborně jako kryptoměna spolu s dalšími již druhý týden v řadě zaznamenává na trhu těchto digitálních měn obchodní trend medvědího trhu. Přestože zpráva o zaměstnanosti ve Spojených státech amerických, která byla reportována minulý pátek dne 7.října letošního roku 2022 ukázala, že američtí zaměstnavatelé vytvořili během měsíce září roku 2022 zhruba 263 tisíc nových pracovních míst tak zjevně tento ukazatel na trh s kryptoměnami na rozdíl od standardních finančních trhů vliv neměl. Virtuální měna BTC s doposud nejvyšší tržní kapitalizací se tak opět obchodovala pod 20.000 USD za 1 BTC.

Trh práce USA FB

Data z trhu práce USA ovlivní hodnotu USD

7.10.2022

Tradičně jako téměř vždy první pátek v měsíci je na finančních trzích ve Spojených státech ve znamení dat z trhu práce v USA. Ani dnešního dne a to v pátek 7.října letošního roku tomu nebude jinak a právě již v předstihuju ekonomičtí stratégové a ratingové agentury vydávají své odhady, které se po většinou nemýlí a skutečnost je následovně spíše pozitivnější než vlastní zveřejnění údajů o nezaměstnanosti, výše platů a nově vytvořených pracovních místech ve Spojených státech. Současné predikce tak ukazují velmi pozitivní údaje a spolu s výhledem dalšího zvyšování úrokových sazeb centrální bankou FED tak směnná hodnota po předchozím poklesu USD opět posílila.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací