CZD zdražování

Dluhopisy jako alternativní forma penzijního spoření

31.1.2023

V současné době Vláda České republiky se chystá upravit příspěvky u penzijního spoření. Těm, kdo si měsíčně ukládají méně než pětistovku měsíčně, ji odejme úplně a štědřejší bude jen k těm, kdo začnou spořit více. „Dolní hranice úložky, od které se poskytuje státní příspěvek, se zvyšuje z 300 Kč na 500 Kč a zároveň se zvyšuje horní hranice úložky, nad kterou státní příspěvek již dále neroste, ze současných 1000 Kč na 1500 Kč,“ řekla Právu mluvčí resortu financí Gabriela Krušinová.

CNB FX24 own II

Česká koruna nejsilnější za posledních 14 let

27.1.2023

Stávající postavení české koruny (CZK) ohledně směnné hodnoty je nejsilnější za více jak posledních 14 let a to od roku 2008. Ovšem Ve čtvrtek dne 26.ledna letošního roku 2023 ministerstvo financí České republiky (ČR) zveřejnilo novou makroekonomickou prognózu, dle které česká ekonomika bude dále procházet mírnou recesí a HDP by mohlo v roce 2023 klesnout o půl procenta. „Další kompenzace cen energií už možná nebudou potřeba,“ uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura. Pan ministr zmínil také, že chce snížit strukturální schodek o procento, konkrétní ale nebyl, uvádějí ekonomičtí zpravodajové.

ECB 08 FX24

Zatím úspěšně probíhají snahy o zastavení recese v eurozóně

25.1.2023

V současné době  ostatní globální finanční trhy mimo evropské země platící evropskou měnou euro (EUR) tak zvanou eurozńou míří do roku nejistoty na pozadí měnících se ekonomických údajů a měnové politiky, analytici a finanční stratégové devizového trhu se staví pozitivně k výhledu právě pro tuto měnu euro a uvádějí, že se Evropa snaží zabránit tomu, aby vývoj její ekonomiky sklouzl do hospodářského cyklu recese. Nicméně podle těchto odborníků o výrazné stabilitě směnné hodnoty EUR by bylo předčasné hovořit, neboť stále celá řada faktorů ovlivňující euro je silně turbulentní.

USA flag FX 24

Spojené státy již jsou na dluhovém limitu

20.1.2023

Objem dluhové zátěže státního rozpočtu Spojených států amerických ve čtvrtek 19.ledna letošního roku již dle sdělení ministerstva financí USA dosáhl povoleného dluhového limitu tak zvaného dluhového stropu ve výši 31,4 bilionu USD. Ministryně financí USA pani Janet Yellenová tlačí na Kongres, aby schválil zákon o zrušení dluhového limitu, a očekává, že ministerstvo financí bude moci své účty splácet minimálně do letošního června roku 2023. V reakci nejen na tento stav pak čtvrteční obchodní den 19.1.2023 uzavřel US akciový trh v poklesu všech svých hlavních akciových indexů.

gold-investment FXG

Cena zlata již brzy nad 2.000 USD za trojskou unci

17.1.2023

Predikce analytiků makléřských společností a finančních stratégů devizového trhu předurčují ceně zlata s mírnou volatilitou další růst své ceny. V průběhu druhého obchodního dne tohoto 3 týdne roku 2023 ceny zlata na komoditních trzích po předchozím dosažení maximální ceny za posledních osm měsíců začaly mírně klesat. Podle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy komoditního trhu je za současným poklesem vliv opětovně posilující směnné hodnoty amerického dolaru (USD).

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací