Mentoring obrazek postavy mentora

Mentoring zvyšuje až šestkrát šanci na kariérní růst a lepší plat

18.8.2021

Moderní vzdělávání už dávno neznamená jen vztah učitel-žák. Boom prožívá oboustranně prospěšná spolupráce škol a lidí z komerční sféry. Poptávka škol po mentorech je obrovská. Zkrátka ale nepřijdou ani samotní dobrovolníci z firem – mentoring výrazně zlepšuje jejich manažerské dovednosti a přispívá k osobnímu rozvoji.

obilí klas detail

BHS: Kvůli špatné úrodě obilovin, dojde ke zdražování mouky

12.8.2021

Podle aktuálních dat Českého statistického úřadu bude letošní úroda obilovin slabší než v loňském roce. Základních obilovin bude sklizeno 6 995 tisíc tun, což je o 4,0 procenta méně než před rokem. Očekávaná úroda by tak měla být o 1,1 procenta menší, než činí desetiletý průměr.

bitcoin regulace v USA senat

USA schválil přísnější regulaci kryptoměn

11.8.2021

Větší legislativní bitvu za sebou kryptoměnový byznys nejspíš nemá. Jeho zástupci ale za úpravu kontroverzní definice brokera digitálních měn lobbovali marně. Americkým Senátem nakonec prošel návrh regulace kryptoměnového byznysu v přísné formě, která ukládá reportovací povinnost o transakcích uživatelů i těm službám, pro jejichž tvůrce je to de facto technicky nemožné.

Graf  historický vývoj míry inflace v ČR od roku 2014 do červenec 2021

Inflace 3,4% již překročila horní hranicí tolerančního pásma cíle ČNB

10.8.2021

Podle dnes zveřejněných údajů vzrostla v červenci 2021 cenová hladina meziročně o 3,4 %. Inflace se tak oproti červnu znatelně zvýšila a nacházela se nad horní hranicí tolerančního pásma cíle ČNB. Po očištění o primární dopady změn nepřímých daní spotřebitelské ceny v červenci meziročně vzrostly o 3,2 %.

CFD cotract for difference graf

Většina investorů utrpí při obchodování s CFD ztrátu

9.8.2021

Při investicích do korporátních dluhopisů utrpěli v posledních letech investoři citelné ztráty poté, co emitent dluhopisu nedokázal splatit své závazky. Nezaslouženě menší pozornosti se však dostává další rizikové oblasti, v níž již mnoho lidí přišlo o velké částky, upozorňuje ve svém komentáři viceguvernér České národní banky Tomáš Nidetzký.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací