usbonds FX24

Zájem o dluhopisy bude značný i v roce 2023

10.1.2023

Současné turbulence na finančním trhu, a to zejména při obchodování s akciemi v očekávání hluboké ekonomické recese s přihlédnutím k stále velmi silné směnné hodnot amerického dolaru tak přiměli řadu investorů, ale i drobných střadatelů k tomu, že v rámci diverzifikace svých majetkových portfoliích část svých financí vložili do dluhopisového trhu. Právě uložení prostřednictvím investičních nástrojů ve formě dluhopisů, jak do trhu se státními dluhopisy, tak zejména pak v poslední době i do firemních neboli korporátních dluhopisů přináší vysoce atraktivní výnosy.

Trh_práce_USA_FB

USA čekají i v roce 2023 vysoké úrokové sazby

6.1.2023

Tradiční zveřejnění podrobného zápisu ze zasedání klíčového výboru centrální banky Spojených států amerických Federálního výboru pro volný trh FOMC FED (Federal Open Market Committee Federal Reserve System), které se uskutečnilo v polovině prosince loňského roku ve dnech 13. a 14.12.2023, ukázalo na trend držení vysokých úrokových sazeb v USA po celý rok 2023. Tento podrobný zápis ze zasedání FOMC je pravidelně zveřejňován tři týdny po posledním zasedání a slangově se nazývá pro svůj podrobný obsah minutovník Fedu a jeho obsah může způsobit i změnu obchodního trendu trhů.

CNB FX24 own  (2)

Euro vůči české koruně je nejslabší za posledních 11 let

3.1.2023

Vzájemný směnný kurz české koruny (CZK) vůči jednotné evropské měně euro (EUR) již v závěru loňského roku 2022 dosáhl své nejsilnější směnné hodnoty za posledních 11 let, kdy v září roku 2011 byla zhruba na stejné výši. Měnový pár EUR/CZK se tak v úterý dne 20.12.2022 obchodoval v kurzu 24,16 CZK za EUR a nejvyšší propad CZK v loňském roce 2022 zaznamenala v únoru a březnu roku 2022 po vojenském konfliktu Ukrajiny a Ruska, kdy kurz byl 25,77 CZK za EUR. Od té doby i s přispěním centrální banky ČR České národní banky formou intervencí CZK vůči EUR  posílila.

EUR ENG

Konec roku 2022 přinesl měně euro relativní stabilitu

28.12.2022

Poté, co Rusko na konci února letošního roku 2022 napadlo Ukrajinu, vzplanula řada možných rizikových faktorů pro měnu euro (EUR) a především se výrazně zvýšila inflace jak v eurozóně tak i v členských státech EU. Euro tak bylo v průběhu letošního roku 2022 prakticky devět měsíců a to od února do září roku 2022 na hrozivé cestě své směnné hodnoty vůči ostatním hlavním světovým měnám a zejména pak vůči americkému dolaru (USD), kdy směnná hodnota EUR byla dokonce pod paritou s USD.

Ropa BR FX24

Růst ceny ropy omezují obavy z recese

20.12.2022

V průběhu začátku tohoto týdne, který je označován v kalendáři roku 2022 jako 51.v pořadí ceny ropy sice vzrostly, protože investorský sentiment vyjadřoval optimismus kolem Číny v souvislosti s uvolňováním omezujících opatření v rámci pandemie Covid-19 a s tím spojená vyšší poptávka po ropě. Nicméně stále přetrvávají obavy z globální recese, která by výrazně snížila spotřebu pohonných hmot a s tím spojené snížení poptávky po samotné energetické surovině ropě. Podle analytiků a finančních stratégů i přes výkyvy spotřebitelského trhu díky energetické krizi lze očekávat zvýšení cen ropy.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací