Radovan Vávra investice v USA

V čem je atraktivní investování v USA?

27.5.2021

Rozhovor s uznávaným investorem Radovanem Vávrou, vystudoval ekonomii a dříve vedl Komerční banku. V podcastu s hlavním ekonomem BHS Štěpánem Křečkem rozebrali řadu investičních i společenských témat. 

BHS nad věcí

Aktuální trendy na akciových trzích

10.5.2021

USA má nového prezidenta i nové problémy. Volby v USA jsou rozhodnuté. Z chaotické situace, která nastala bezprostředně po hlasování, vyšel jako vítěz demokratický kandidát Joe Biden. Takto dramatický vývoj v zemi s nejsilnější ekonomikou světa má potenciál zamíchat kartami na světových trzích. To s sebou přináší nová rizika i příležitosti, které jsou zase klíčové pro úspěšné investory. 

Zastropování výše nájemného v Berlíně je protiústavní

15.4.2021

„Dostupnost bydlení můžeme navýšit intenzivnější výstavbou bytů a domů. Stanovováním cenových stropů na výši nájemného docílíme jen omezení nabídky nemovitostí, což v konečném důsledku zhoršuje dostupnost bydlení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. 

Odbory ve Spojených státech nemají příliš silnou pozici.

9.4.2021

„Odbory ve Spojených státech nemají příliš silnou pozici. Zatímco v roce 1983 v nich bylo organizováno 20 procent pracovní síly, dnes je to již pouze 11 procent. Počátkem roku však byl ohlášen vznik odborů v Googlu a je možné, že se začnou odborově organizovat i zaměstnanci dalších amerických společností na tamním trhu práce. Mají k tomu podporu od současné americké administrativy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací