USD UP FX24

Po více jak měsíci americký dolar přerušil pokles

21.4.2023

Světová  komoditní měna a domácí měna Spojených států a to americký dolar (USD), přerušil svoji sérii více jak měsíčních ztrát a během pátečního evropského rána, což odpovídá nočním hodinám východního pobřeží USA dne 21.dubna letošního roku 2023 posílil svoji hodnotu vůči ostatním hlavním světovým měnám. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností tento stav směnné hodnoty na devizovém trhu tak odráží skutečnost, že většina investorů je přesvědčena, že květnové zasedání centrální banky USA FOMC FED zvýší úrokové sazby a USD ještě více posílí.

Gold T FX24

Cena zlata se vrátila nad 2.000 USD za trojskou unci

18.4.2023

Cena zlata na komoditním trhu v průběhu pondělního evropského večera dne 17.4.2023, zhruba v čase 21:38 CET klesla pod hranici 2.000 USD za trojskou unci na hodnotu ve výši 1.995,80 USD za trojskou unci s dosavadním denním poklesem o – 0,40 % své ceny. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společnosti hlavním důvodem poklesu ceny zlata byl fakt, že dle momentálního investorského sentimentu převážil většinový názor, že centrální banka Spojených států FED opět zvýší úrokové sazby a cena zlata výrazněji poklesne. Avšak během úterní noci a rána tento sentiment investorů vyprchal a cena investičního zlata zamířila opět vzhůru.

BTC a USD FX24

Bitcoin je střídavě nad i pod hranici 30.000 USD

12.4.2023

Trh s kryptoměnami v průběhu několika posledních dnů přinesl zajímavé a vysoce atraktivní zisky svým investorům a zejména pak držitelům virtuální měny Bitcoin (BTC). Tato nejrozšířenější kryptoměna s nejvyšší tržní kapitalizací mezi digitálními měnami Bitcoin (BTC) tak po zhruba více jak deseti měsících překonala hranici vzájemného směnného kurzu vůči americkému dolaru (USD) lehce nad 30.000 USD za BTC. V průběhu svého obchodního dne 12.4.2023 a to během evropské noci z úterý na středu dosáhla hodnota BTC až na výši 30.367,75 USD za BTC.

CNB FX24 own  (2)

Směnná hodnota CZK vůči USD nejvýše od února 2022

6.4.2023

V současnosti si stále česká korunu (CZK) udržuje reaktivně silnější pozici své směnné hodnoty vůči ostatním zahraničním měnám a zejména pak vůči jednotné evropské měně euro (EUR) a americkému dolaru (USD). Směnná hodnota CZK vůči USD tak dosáhla nejvyššího kurzu od února loňského roku 2022 a dle ekonomických zpravodajů patří tento region střední Evropy Česká republika mezi země s vysokou měnovou stabilitou. Nicméně dopady současné nadcházející ekonomické krize mají dopad i na domácí měnu CZK, které pak k jejímu posílení v rámci devizových intervencí pomáhá centrální banka ČNB.

Ropa 01.17.FX24

Ropa Brent i WTI ve výhledu směřuje k ceně 100 USD za barel

4.4.2023

Začátek dubna letošního roku 2023 zaznamenaly komoditní trhy oživení v podobě rostoucích cen ropy, které se zvýšily po té co během neděle 2.4.2023 skupina zemí OPEC (Organization of the Petroleum Exporting Countries) a její spojenci označovaní jako OPEC+ , kde významnou roli sehrává spojení Saudská Arábie a Ruské Federace, oznámili pokračování snižování produkce ropy a to o dalších 1,16 milionů barelů denně ze strany OPEC+ a zejména Ruska. V této souvislosti se následně pozornost investorů přesunula na trendy poptávky s dopadem vyšších cen na globální ekonomiky.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací