Ponziho scheme

Jak poznat Ponziho schéma a neprodělat?

14.9.2021

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili osmadvacetiletého Ondřeje Janatu, jednatele firmy Growing Way, z miliardového podvodu. „Podle policie najal na pět set obchodních zástupců, kteří přesvědčovali potenciální klienty, aby mu svěřili peníze ke zhodnocení za pomoci údajných burzovních obchodů,“ napsal web Aktuálně.cz.

 

filatelie David Kopřiva

Poštovní známky investice nejen pro znalce

12.9.2021

V obchodu se známkami se ve světě točí miliardy dolarů. I v Česku už roste komunita významných investorů - často z řad předních podnikatelů -, kteří neváhají utratit miliony korun ročně. "Rozjednat obchod za miliony dolarů se nedá jen tak ‚z ulice‘. Potřebujete doporučení, konexi, garanci," říká o pronikání do nejvyšších filatelistických kruhů soudní znalec a zprostředkovatel David Kopřiva.

HBO GO naled HBO

Videotéka Disney+ má ve východní Evropě zpoždění

19.8.2021

Spuštění videotéky Disney+ ve východní Evropě se odkládá na příští léto. Při pátečním představení hospodářských výsledků firmy za poslední čtvrtletí to oznámil generální ředitel Bob Chapek. Služba, která od spuštění v listopadu 2019 celosvětově nabrala 116 milionů předplatitelů, měla také do Česka a na Slovensko dorazit koncem letošního roku. Nově Disney+ funguje například v Thajsku, do konce roku ho firma zprovozní v Jižní Koreji nebo na Tchaj-wanu

Unipetrol

ORLEN Unipetrol zveřejnil strategii rozvoje do roku 2030

19.8.2021

Dekarbonizace, snížení energetické náročnosti a důraz na obnovitelné zdroje, recyklaci plastů a pokročilá biopaliva. To jsou základní oblasti rozvoje skupiny ORLEN Unipetrol do roku 2030, která se společně s mateřskou skupinou ORLEN mění z tradiční, petrolejářsky zaměřené firmy na multienergetickou společnost. 

Mentoring obrazek postavy mentora

Mentoring zvyšuje až šestkrát šanci na kariérní růst a lepší plat

18.8.2021

Moderní vzdělávání už dávno neznamená jen vztah učitel-žák. Boom prožívá oboustranně prospěšná spolupráce škol a lidí z komerční sféry. Poptávka škol po mentorech je obrovská. Zkrátka ale nepřijdou ani samotní dobrovolníci z firem – mentoring výrazně zlepšuje jejich manažerské dovednosti a přispívá k osobnímu rozvoji.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací