Alena schilerova

Zpráva o vývoji finančního trhu v roce 2020

2.7.2021

Ministerstvo financí zveřejnilo v pořadí již šestnáctou Zprávu o vývoji finančního trhu, která shrnuje vývoj a nejdůležitější změny v jednotlivých sektorech finančního trhu v uplynulém roce včetně zhodnocení dlouhodobějších trendů. Zpráva rovněž podrobně informuje o hlavních legislativních aktivitách na finančním trhu, a to na národní i evropské úrovni.

bankovka 100 Kč z roku 1995

ČNB v polovině roku 2022 ukončí platnost některých starších bankovek

1.7.2021

Česká národní banka plánuje ukončit od 1. července 2022 platnost starších vzorů bankovek nominálních hodnot 100 Kč, 200 Kč, 500 Kč, 1000 Kč a 2000 Kč z let 1995 až 1999. S těmito bankovkami, které jsou již nyní postupně stahovány z oběhu, nebude za rok možné platit za zboží a služby. Výměna starších vzorů bankovek bude časově neomezená.

Portu 3

Portu, robotický investiční poradce

1.7.2021

Portu by mělo být dle vyjádření jeho zástupců vůbec první investiční službou svého druhu, která je klientům k dispozici v rámci nabídky komerční banky, a to bez přímé majetkové vazby na danou banku. Jedná se o běžnou komerční spolupráci fungující na bázi podílu z příjmů.

BHS found investuje do krmných směsí

BHS Private Equity Fund investuje do výroby krmných směsí

28.6.2021

BHS Private Equity Fund ve spolupráci s odborným poradcem Versute Investments a vlastníky společnosti Babičkin Dvor připravili projekt na výstavbu a provoz výrobny krmných směsí pro hospodářská zvířata. Projekt bude zastřešen samostatnou společností Babičkin Dvor Agro Servis a vytvoří silné synergické efekty kolem stávajícího podnikání. 

BHS Krecek

Bankovní rada ČNB rozhodla o zvýšení úrokových sazeb

23.6.2021

Bankovní rada České národní banky dnes rozhodla o zvýší úrokových sazeb. Tím ukončila éru levných peněz a udělala první krok na cestě k normalizaci měnové politiky. Růst úrokových sazeb by měl krotit inflaci. Může rovněž přispět k posilování kurzu koruny. Vyšší úroky však zhorší podmínky pro poskytování úvěrů a rovněž mohou prodražit financování našeho státu.

 

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací