Ant group IPO 2 800

Ant Group žádá o vstup na burzy v Hongkongu a Číně

25.8.2020

Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba a dominantním provozovatelem mobilních plateb v Číně, podala žádost o uvedení svých akcií na burzy v Hongkongu a Šanghaji. Primární veřejná nabídka akcií by mohla vynést až 30 miliard dolarů (zhruba 660 miliard Kč) a stát se největší na světě, napsala agentura Reuters.

Dana Benešová_Arcona Capital

Dana Benešová novou portfolio manažerkou společnosti Arcona Capital

25.8.2020

Dana Benešová posílila od srpna tým pražské kanceláře společnosti Arcona Capital, v němž zastává pozici portfolio manažerky. Benešová bude zodpovídat za management maloobchodního portfolia v hodnotě přes 100 milionů eur sestávajícího z hypermarketů a přidružených retail parků na území České republiky. Dana Benešová má rozsáhlé profesní zkušenosti získané na manažerských postech ve společnostech jako Penta Real Estate, HB Reavis či innogy. Úspěšně vedla nebo spolupracovala na klíčových projektech v portfoliu developerských společností, přičemž kromě jejich koordinace se zabývala i strategickým plánováním a finančním managementem. Mimo jiné jí taktéž náleží doktorský titul z filozofie věd. 

Hurican Laura oil

Ceny ropy rostou, hurikán Laura omezuje těžbu v Mexickém zálivu

24.8.2020

Ceny ropy se zvyšují, protože americké ropné společnosti kvůli blížícímu se hurikánu Laura zastavily většinu své těžby v Mexickém zálivu. Nárůstu cen nezabránily ani obavy ze stoupajícího počtu nových případů nákazy koronavirem v Asii a Evropě.

Logo BHS Křeček stepan 800a

Evropská komise chystá regulaci pro kryptoměny

24.8.2020

Velké digitální měny jako je Libra od Facebooku mohou výrazně ovlivnit fungování finančních trhů. Je proto v pořádku, že Evropská komise hodlá přijmout jednotná pravidla, která budou digitální měny regulovat podobně jako jiná aktiva,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. 

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací