1627

Kryptoměny z obav dluhového stropu USA posílily

23.5.2023

V současnosti se Spojené státy americké potýkají se zásadním problémem ohledně financování státních výdajů označovaný jako krize dluhového stropu. Finanční trhy prakticky po celém světě s ohledem na to, že americký dolar (USD) je globální rezervní měnou, reagují po většinou poklesem svých investičních nástrojů a samotná směnná hodnota USD se tak stala více volatilní. Na tuto skutečnost velmi pružně zareagovali investoři a obchodníci kryptoměnového trhu, kde směnné hodnoty kryptoměn jako Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) a zejména pak nejrozšířenější virtuální měna s nejvyšší tržní kapitalizací Bitcoin (BTC).

EU fangle

Pokles inflace v eurozóně i EU prozatím euro neposílilo

19.5.2023

Ve středu dne 17.května letošního roku zveřejnil Evropský statistický úřad (EUROSTAT) údaje ohledně dubnové inflace v zemích Evropské Unie (EU). Podle těchto dat tak vyplývá, že celková průměrná míra inflace EU jako celku meziměsíčně poklesla o – 0,2 % na celkovou průměrnou roční míru inflace ve výši 8,1 procenta. Toto číslo pak dle analytiků a ekonomů představuje nejnižší roční hodnotu svého objemu míry inflace. V porovnání s aktuálními daty míry inflace v České republice je inflace v EU zhruba poloviční než v ČR.

EUR T FX24

Analytici prozatím výraznější růst EUR neočekávají

16.5.2023

Společná evropská měna euro (EUR) zaznamenala v průběhu víkendového obchodování značnou nerozhodnost investorů a obchodníků s touto druhou nejvíce obchodovanou světovou rezervní měnou po americkém dolaru (USD). Problémy s dluhovým stropem v USA tak v minulém týdny zastavily růst USD a mohlo by se zdát, že směnná hodnota EUR vůči USD citelně posílí, ale nestalo se tak, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky makléřských společností. Podle těchto odborníků je důvodem stav ekonomiky eurozóny a celé EU a to zejména ve vztahu k výraznému poklesu průmyslové výroby.

USD UP FX24

Americký dolar posílil a inflace v USA klesla

12.5.2023

Současný stav dle indexu spotřebitelských cen (CPI)  tak ukazuje, že ve Spojených státech amerických za minulý měsíc tj. za duben letošního roku 2023 již stoupl  tento index pouze o 0,4 %, k čemuž přispěly rostoucí ceny ubytování, ojetých vozidel a plynu. Tento nárůst byl plně v souladu s očekáváním obchodníků z Wall Street, avšak co bylo dle reportingu dat ze středy 10.5.2023 tak zvaně milým překvapením je celková roční inflace v USA, která klesla těsně pod pět procent a to na hodnotu ve výši 4,9 % ročního objemu míry inflace. Nejen na základě těchto skuteční se následně mírně zvýšila směnná hodnota amerického dolaru (USD).

BTC FB

Predikce ceny BTC částečně souvisí s inflací

10.5.2023

Desítky ba i stovky milionů lidí po celém světě si kladou otázku kam půjde BTC ? Podle odborníků kryptoměnového trhu se v dynamickém tempu vzrůstu, následného propadu a opětovného posílení své ceny pohybuje již řadu let. Aktuálně pak analytikům jde o to odhadnout správný moment, kdy směnná hodnota nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC) začne klesat či stoupat spolu s predikcí cenové hranice poklesu či cenového růstu. V posledních týdnech se cena této virtuální měny s nejvyšší tržní kapitalizací  Bitcoin (BTC) pohybovala vůči americkému dolaru (USD) v rozmezí kurzu od 27.000 do 31.000 USD za BTC.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací