euro_FX 24

Euro vůči americkému dolaru již ve střídavém trendu na pod paritních hodnotách

25.8.2022

Současný směnný kurz nejobchodovatelnějšího měnového páru na mezinárodním devizovém trhu a to jednotné evropské měny euro (EUR) a amerického dolaru (USD) již třetí den se ocitl na stavu tak zvané pod paritní hodnoty EUR vůči USD. Aktuální obchodní trend tohoto měnového páru EUR/USD v průběhu čtvrtečního evropského dne 25.srpna letošního roku 2022 nadále udržuje euro v poklesu vůči americkému dolaru, který má nyní vyšší směnnou hodnotu než jednotná evropská měna euro. Tato situace tak nastala po více jak dvaceti letech nebo-li od doby zavedení eura na trh jako samostatné měny.

Gold a FED FX24

Stále silný americký dolar udržuje nižší cenu zlata

22.8.2022

Průběh obchodování se zlatem a jeho dosažená cena v rámci komoditního trhu je dle analytiků ovlivněna relativně vysokou směnnou hodnotou amerického dolaru (USD)a cena zlata se tak udržuje pod hranicí 1.800 USD za trojskou unci.  Ovšem stále silné tlaky růstu inflace na jednotlivé ekonomiky států světa a to v globálním rozměru způsobují trvalou atraktivitu této komodity drahého kovu, kdy zlato vystupuje jako efektivní investiční nástroj v boji proti inflaci a jeho cena se tak na komoditním trhu až na pár výjimek již několik týdnů udržuje nad cenovou hranicí 1.700 USD za trojskou unci, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy komoditního trhu.

Euro znak FX24

Euro vůči americkému dolaru stále udržuje téměř paritní kurz

18.8.2022

Jednotná evropská měna euro (EUR) již nějakou dobu nedokázala výrazněji posílit svou směnnou hodnotu a nadále vykazuje dle dat technické analýzy značné známky své zranitelnosti, uvádějí analytici makléřských společností pohybující se na devizovém trhu. Podle IG Client Sentiment Indexu mají sazby současného vzájemného směnného kurzu měnového páru EUR /GBP vzestupnou tendenci, kurzy měnového páru EUR/JPY mají smíšenou odchylku a kurzy globálního měnového páru EUR/USD mají doposud charakter poklesu EUR vůči USD v obchodním trendu medvědího trhu.

Inflace FX 24

Tempo růstu inflace v Česku zpomalilo

15.8.2022

Výpočty statistiků z ČSÚ (Českého statistického úřadu), které byly reportovány již minulý týden ve středu 10.srpna letošního roku 2022uvedly mírnější růst spotřebitelských cen, než předpokládaly predikce finančních odborníků a objem míry inflace tak nevrostl o tolik, jak například předpokládali i centrální bankéři ČR z ČNB. Za této situace po zveřejnění údajů o stavu inflace v ČR za červenec letošního roku 2022 česká koruna (CZK) za podpory intervencí ČNB si stále udržuje svůj kurz vůči euru (EUR) v rozpětí zhruba od 24,30 do 24,50 CZK za EUR.

Oil barel 2 FX24

Cena ropy stále pod cenovou hranicí 100 USD za barel

11.8.2022

Současné ceny ropy na světovém komoditním trhu i v druhé polovině obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2022 jako 32. v pořadí zůstávají pod cenovou úrovní 100 amerických dolarů (USD) za barel a to jak u lehké americké ropy WTI (West Texas Intermediate) tak i u severomořské ropy Brent. Podle ekonomických zpravodajů v návaznosti na analytiky komoditního trhu tuto cenu udržují obavy obchodníků a investorů z přísunu další ropné produkce na trh a to díky potencionálně možným obnovením dodávek iránské ropy. Oživení jaderné dohody s Iránem z roku 2015 by tak otevřelo cestu k posílení vývozu ropy na již tak velmi napjatý trh s ropou.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací