London_stock_exchange_reclad_3

Britové by si měli přiznat, že nyní chudnou

28.4.2023

Sdělení hlavního ekonoma centrální banky Spojeného království Velké Británie a Severního Irska Bank of England (BoE) pana Huw Pilla  v tomto 17.týdnu roku 2023, tak zvaně otevřelo oči mnohým investorům a obchodníkům nejen ve Spojeném království, když tento odborník uvedl, že Britové musí přijmout to, že jsou nyní chudší. Následně k tomu to dodal, že ve Spojeném království se lidé museli smířit s tím, že náklady na zboží, které dováží, rostly rychleji než hodnota toho, co vyváží. Avšak podle analytiků devizového trhu směnná hodnota britské libry (GBP) udržuje relativně optimální směnný kurz vůči ostatním hlavním světovým měnám.

BTC a others FX24

Bitcoin vykazuje citlivost svého kurzu

25.4.2023

Podle analytiků makléřských společností zabývajících se obchodováním s kryptoměnami ve vztahu k nejrozšířenější virtuální měně Bitcoin (BTC) se stávající kurz BTC ocitl ve stavu svého ohrožení. Tito odborníci po analýze propadu kurzu BTC o téměř 3.000 USD na BTC v posledních zhruba 14 dnech dospěli k přesvědčení, že cenová hranice pro možný opětovný růst této virtuální měny je 28.000 USD za BTC. Pokud této cenové hranice BTC v krátké době nedosáhne je značná pravděpodobnost, že ani hranice kurzu ve výši 27.000 USD za BTC nezastaví další pokles.

USD UP FX24

Po více jak měsíci americký dolar přerušil pokles

21.4.2023

Světová  komoditní měna a domácí měna Spojených států a to americký dolar (USD), přerušil svoji sérii více jak měsíčních ztrát a během pátečního evropského rána, což odpovídá nočním hodinám východního pobřeží USA dne 21.dubna letošního roku 2023 posílil svoji hodnotu vůči ostatním hlavním světovým měnám. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností tento stav směnné hodnoty na devizovém trhu tak odráží skutečnost, že většina investorů je přesvědčena, že květnové zasedání centrální banky USA FOMC FED zvýší úrokové sazby a USD ještě více posílí.

Gold T FX24

Cena zlata se vrátila nad 2.000 USD za trojskou unci

18.4.2023

Cena zlata na komoditním trhu v průběhu pondělního evropského večera dne 17.4.2023, zhruba v čase 21:38 CET klesla pod hranici 2.000 USD za trojskou unci na hodnotu ve výši 1.995,80 USD za trojskou unci s dosavadním denním poklesem o – 0,40 % své ceny. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společnosti hlavním důvodem poklesu ceny zlata byl fakt, že dle momentálního investorského sentimentu převážil většinový názor, že centrální banka Spojených států FED opět zvýší úrokové sazby a cena zlata výrazněji poklesne. Avšak během úterní noci a rána tento sentiment investorů vyprchal a cena investičního zlata zamířila opět vzhůru.

BTC a USD FX24

Bitcoin je střídavě nad i pod hranici 30.000 USD

12.4.2023

Trh s kryptoměnami v průběhu několika posledních dnů přinesl zajímavé a vysoce atraktivní zisky svým investorům a zejména pak držitelům virtuální měny Bitcoin (BTC). Tato nejrozšířenější kryptoměna s nejvyšší tržní kapitalizací mezi digitálními měnami Bitcoin (BTC) tak po zhruba více jak deseti měsících překonala hranici vzájemného směnného kurzu vůči americkému dolaru (USD) lehce nad 30.000 USD za BTC. V průběhu svého obchodního dne 12.4.2023 a to během evropské noci z úterý na středu dosáhla hodnota BTC až na výši 30.367,75 USD za BTC.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací