SI US INFLAT

V USA klesl objem míry inflace pod 5 procent

13.7.2023

Ekonomická data ze Spojených států amerických (USA) ohledně současné výše inflace v této doposud největší ekonomice světa byla reportována tuto středu dne 12.7.2023, a ukázala pokračující trend poklesu míry inflace v USA. Podle indexu spotřebitelských cen (CPI-Consumer Price Index) tak ceny v USA v meziměsíčním porovnání vzrostly už jen o 0,2 % a porovnání se stejným měsícem loňského roku 2022 udává růst 3 %, což je nejnižší míra inflace v USA od března roku 2021. Celkový objem inflace v USA tak v červnu roku 2023 poklesl již pod 5 procent a aktuální inflace ve Spojených státech dosáhla výše 4,8 procenta.

EUR UP FX24

Euro posílilo svoji směnnou hodnotu

11.7.2023

Momentální stav obchodování s jednotnou evropskou měnou euro (EUR) na devizovém trhu ukázal, že v rámci forexových operací se zvýšila směnná hodnota nejen vůči americkému dolaru (USD) ale i například vůči britské libře (GBP) či švýcarskému franku (CHF). Podle analytiků devizových trhů tato situace nastala na základě změny chování investorů, kteří tak projevili vyšší zájem o euro spojený jak se spekulací potencionální růstu směnné hodnoty EUR, tak i jako projev vyšší důvěrou v EUR a to po té, co Evropská centrální banka (ECB) v polovině června opět zvýšila úrokové sazby.

BTC TFT

Směnná hodnota Bitcoinu momentálně klesla

7.7.2023

Cena tak zvaně ústřední kryptoměny Bitcoin (BTC) během jednoho dne, spíše v posledních hodinách ztratila svůj nárůst, kterého dosáhla v začátku tohoto týdne, který je označován v kalendáři letošního roku jako 27.v pořadí a v pondělí dne 3.7.2023 dokonce směnná hodnota BTC byla ve výši 31.382,50 USD za BTC. V průběhu již následujícího dne a to úterý 4.7.2023 jeho cena zahájila pokles blízko k hodnotám okolo 31.000 USD za BTC a následně pak hodnota nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC) prolomila ve svém poklesu i kurzovní hranici 31.000 USD za BTC.

GOLD 01.08.16

Cena zlata v současnosti vzrostla

4.7.2023

V začátku nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2023 jako 27. v pořadí zvýšilo svoji cenu v rámci obchodů komoditního trhu. Investiční zlato  Podle vyjádření ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finančních stratégů investičních bank tato skutečnost nastala po té, co byla zveřejněna makroekonomická data o současném stavu ekonomiky Spojených států amerických v přímé vazbě na americký dolar spolu s poklesem výnosu stáních US dluhopisů a pokladničních poukázek americké vlády v průběhu včerejšího dne a to pondělí dne 3.7.2023.

USD index

Americký dolar vykázal dvoutýdenní růst

30.6.2023

Podle indexu amerického dolaru  DXY (US Dollar Currency Index) se ve čtvrtek  dne 29.června letošního roku 2023 jeho hodnota dostala na dvoutýdenní maximum poté, co ekonomická data ukázala, že trh práce zůstal na pevných základech, což centrální bance USA Federálnímu rezervnímu systému (FED – Federal Reserve System) poskytlo možný polštář pro pokračování ve zvyšování úrokových sazeb. Tento index DXY porovnává hodnotu amerického dolaru (USD) vůči šestici hlavních světových měn, kdy vyjma ostatních měn je předně zahrnut japonský jen (JPY) a jednotná evropská měna euro (EUR).

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací