USD UP FX24

Americký dolar se prozatím stabilizoval

13.9.2022

V současnosti nedávný vývoj obchodování na devizovém trhu v úplném začátku tohoto týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2022 jako 37. v pořadí ukázal, že směnná hodnota amerického dolaru (USD), po předchozím relativně silnějším poklesu se již plně stabilizovala a tempo oslabení USD se téměř zastavilo. Podle analytiků makléřských společností v napojení na finanční stratégy investičních bank k tomuto obratu došlo po té, co investorský sentiment na základě odhadů inflace v USA je přesvědčen o zlepšení a zejména pak s ohledem na očekávané další zvýšení úrokových sazeb ze strany centrální banky USA.

ECB 08 FX24

Evropská centrální banka opět zvýšila úrokové sazby

9.9.2022

Centrální banka, která určuje měnovou politiku pro 19 evropských zemí označovaných jako eurozóna a regulátor finančního trhu zemí Evropské unie Evropská centrální banka (ECB-European Central Bank) na svém čtvrtečním zasedání Rady Guvernérů dne 8.září letošního roku opětovně zvýšila úrokové sazby a to rekordně o 0,75 % ročně. Nedávné zvýšení sazeb v červenci letošního roku 2022 z nuly o půl procentního bodu bylo analytiky považováno za nestandardně příkré, avšak toto poslední zvýšení je označováno jako rekordní zpřísnění monetární politiky, kdy po kvantitativním uvolňování nastává období kvantitativního utahování.

2267

Dřevo nyní v ČR jen na příděl a zájem o dluhopisy lesnických firem se zvýšil.

6.9.2022

Současná ekonomická situace v České republice ve vztahu k neustále vzrůstající inflací a vzniku energetické krize způsobila, že obyvatelé si začali dělat zásoby dřeva na zimu k topení a dokonce na několik let dopředu. V některých regionech v Česku mají obchodníci už tolik objednávek, že zájemci musí na dřevo čekat i několik měsíců, někdy dokonce až do další těžby dřeva. Například státnímu podniku Lesy České republiky stoupla oproti loňsku poptávka o více jak o třetinu a toto dřevo nyní proto nabízí jen na příděl.

EU fangle

Eurozóna čelí rekordní vlně inflace

2.9.2022

Evropský statistický úřad (EUROSTAT) zveřejnil tento týden a ve středu 31.srpna letošního roku 2022 aktuální a velmi přesný odhad míry inflace ke konci srpna roku 2022 vyplývá, že v zemích eurozóny tj. tam, kde je hlavní domácí měnou jednotná evropská měna euro (EUR), vzrostla míra inflace na nový svůj dosavadní rekord a z předchozí hodnoty 8,9 % na 9,1 % ročně. Eurostat ve svém odhadu prozatím celkovou inflační bilanci v rámci všech zemí EU neoznámil a tyto údaje pak bude obsahovat až finální verze zprávy Eurostatu o stavu inflace jak v erozóně tak v celé Evropské Unii.

J.Hole FX24

Ekonomické fórum v Jackson Hole odhalilo záměry centrálních bankéřů USA

30.8.2022

 

Každoroční setkání světových finančníků v americkém horském středisku státu Wyoming v Jackson Hole, ke konci letních prázdnin letos proběhl od čtvrtka do soboty ve dnech 25. – 27.srpna 2022. Toto světové ekonomické fórum, kterého se předně již tradičně účastní šéfové centrálních bank, významní světoví bankéři, vědci, ekonomové a analytici včetně významných hostů z řad čelných světových politiků, má svoji tradici již od roku 1978 a tak letos to byl již 45.ročník tohoto setkání. Letošní Economic Forum 2022 mělo ústřední téma:„ Přehodnocení omezení ekonomiky a politiky“. Zejména očekávaným bodem tohoto fóra bylo vystoupení šéfa centrální banky USA Federal Reserve System (FED) pana Jerome Powella.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací