USD UP FX24

Stále silnou hodnotu vykazuje americký dolar

9.5.2024

V průběhu čtvrtečního evropského dopoledne dne 9.května letošního roku 2024 se americký dolar (USD) držel v úzkých pásmech svého kurzovního posunu vůči většině ostatních hlavních světových měn. Tuto situaci pak zdůvodňují ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky tím, že účastníci finančního trhu očekávali klíčová data o inflaci v US a zejména podněty k politice  Federálního rezervního systému, zatímco zaměření na masivní rozdíl v úrokových sazbách mezi Japonskem a USA pak pomohlo dosáhnout určitého zisku na japonském jenu (JPY).

AUR FX24 (2)

Zlato letos prozatím vykázalo vyšší tempo růstu ceny

7.5.2024

Průměrná cena zlata za minulý týden, který je označován v kalendáři letošního roku 2024 jako 18.v pořadí byla na hodnotě ve výši 2.280 USD za trojskou unci a v začátku tohoto 19.týdne se cena zlata stabilně udržovala nad touto průměrnou hodnotou, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky makléřských společností. Podle těchto odborníků současnou cenu zlata ovlivňuje vyjma tradiční směnné hodnoty amerického dolaru (USD) ve spojitosti s úrokovými sazbami stanovovaných centrální bankou Spojených států FED, rovněž míra inflace , tak silný vliv stále mají přetrvávající globální bezpečnostní rizika.

CNB BR FX24

Bankovní rada ČNB uvolnila bankovní sazby

3.5.2024

Členové řídícího orgánu ČNB na svém zasedání Bankovní rady České národní banky (ČNB), které se konalo ve čtvrtek dne 2.května letošního roku 2024 snížili dvoutýdenní Repo sazbu o 0,5 procentního bodu na 5,25 %. Současně Bankovní rada ČNB rozhodla o snížení diskontní sazby ve stejném rozsahu na 4,25 % a lombardní sazby na 6,25 procenta. Pro toto rozhodnutí hlasovalo všech sedm členů Bankovní rady, uvádí po skončení tohoto zasedání Bankovní rady ve svém prohlášení ČNB. Toto rozhodnutí o snížení sazeb tak předchází rozhodnutí evropských centrálních bankéřů, kdy ECB o snížení má jednat příští měsíc.

Ropa 01.17.FX24

Cena ropy se během rozhovorů o příměří v Gaze snížila

30.4.2024

Stav ohledně sporu Izraelců a Palestinců v pásmy Gazy, který vyústil po teroristickém útoku palestinského hnutí Hamáz na Izrael v říjnu loňského roku 2023 v otevřený válečný konflikt v této Blízkovýchodní oblasti se nyní podle zpravodajů již dostává do fáze možné vzájemně kompromisní dohody, která by v dohledné době mohla nastolit jiné než vojenské řešení celé situace v této oblasti. Nyní je na stole návrh, který Palestině zaručuje propuštění tisíců vězňů zadržovaných Izraelem a 40 denní příměří za propuštění všech izraelských rukojmích zadržovaných palestinským hnutím Hamáz.

BTC FX24

Trend ceny Bitcoinu po Halvingu je smíšený

26.4.2024

Obchodování s nejrozšířenější virtuální měnou Bitcoin (BTC) v průběhu současného 17.týdne letošního roku 2024 je dle sdělení analytiků makléřských společností v obchodním trendu smíšeného trhu. Halving (půlení BTC) úspěšně proběhl během evropských ranních sobotních hodin dne 20.dubna letošního roku a dle pravidel této systémové změny se snížila odměna těžařům na polovinu a denní produkce z 900 bloků BTC byla snížena na 450 BTC. Po tomto datu nedošlo k výrazné změně ceny BTC ve smyslu skokového propadu či raketového růstu.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací