filatelie David Kopřiva

Poštovní známky investice nejen pro znalce

12.9.2021

V obchodu se známkami se ve světě točí miliardy dolarů. I v Česku už roste komunita významných investorů - často z řad předních podnikatelů -, kteří neváhají utratit miliony korun ročně. "Rozjednat obchod za miliony dolarů se nedá jen tak ‚z ulice‘. Potřebujete doporučení, konexi, garanci," říká o pronikání do nejvyšších filatelistických kruhů soudní znalec a zprostředkovatel David Kopřiva.

HBO GO naled HBO

Videotéka Disney+ má ve východní Evropě zpoždění

19.8.2021

Spuštění videotéky Disney+ ve východní Evropě se odkládá na příští léto. Při pátečním představení hospodářských výsledků firmy za poslední čtvrtletí to oznámil generální ředitel Bob Chapek. Služba, která od spuštění v listopadu 2019 celosvětově nabrala 116 milionů předplatitelů, měla také do Česka a na Slovensko dorazit koncem letošního roku. Nově Disney+ funguje například v Thajsku, do konce roku ho firma zprovozní v Jižní Koreji nebo na Tchaj-wanu

Unipetrol

ORLEN Unipetrol zveřejnil strategii rozvoje do roku 2030

19.8.2021

Dekarbonizace, snížení energetické náročnosti a důraz na obnovitelné zdroje, recyklaci plastů a pokročilá biopaliva. To jsou základní oblasti rozvoje skupiny ORLEN Unipetrol do roku 2030, která se společně s mateřskou skupinou ORLEN mění z tradiční, petrolejářsky zaměřené firmy na multienergetickou společnost. 

Mentoring obrazek postavy mentora

Mentoring zvyšuje až šestkrát šanci na kariérní růst a lepší plat

18.8.2021

Moderní vzdělávání už dávno neznamená jen vztah učitel-žák. Boom prožívá oboustranně prospěšná spolupráce škol a lidí z komerční sféry. Poptávka škol po mentorech je obrovská. Zkrátka ale nepřijdou ani samotní dobrovolníci z firem – mentoring výrazně zlepšuje jejich manažerské dovednosti a přispívá k osobnímu rozvoji.

obilí klas detail

BHS: Kvůli špatné úrodě obilovin, dojde ke zdražování mouky

12.8.2021

Podle aktuálních dat Českého statistického úřadu bude letošní úroda obilovin slabší než v loňském roce. Základních obilovin bude sklizeno 6 995 tisíc tun, což je o 4,0 procenta méně než před rokem. Očekávaná úroda by tak měla být o 1,1 procenta menší, než činí desetiletý průměr.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací