Tomáč holub člen ČNB

Tomáš Holub k zasedání bankovní rady 30.září

21.9.2021

Člen bankovní rady České národní banky Tomáš Holub řekl, že na měnovém zasedání 30.září pravděpodobně podpoří návrh na zvýšení úrokových sazeb o 50 bazických bodů, a přidal tak na váze signálům, že by centrální banka mohla přijít s nejrazantnějším utažením sazeb od roku 1997.

UNiversal music logo

Komentář BHS ke vstupu Universal Music na burzu

21.9.2021

Universal Music vstoupil na burzu s velkým úspěchem. Hudební svět se radikálně mění. Prodej fyzických nosičů výrazně klesá. Podobné je to i se stahováním hudby. Trhu jednoznačně vévodí streamování, jehož obliba skokově narůstá.

 

Logo china evergrande group

Čínský realitní gigant Evergrande je v problémech

21.9.2021

Akcie čínského realitního kolosu Evergrande dnes na burze v Hongkongu oslabují. V pondělí akcie během obchodování vyklesaly až propadu -19 %. Jednalo se o nejnižší úroveň od května 2010. Investoři nejsou příliš naladěni optimisticky, regulační úřady varovaly před neschopnost splácet závazky. Analytici se obávají, že by bankrot takto velkého kolosu mohl způsobit globální problémy nejen v čínském finančním sektoru.

miller Gazprom

Cena i poptávka po zemním plynu roste

17.9.2021

Na komoditních trzích by ceny zemního plynu mohly vzrůst na nová maxima. Důvodem jsou nízké zásoby plynu v evropském regionu. O možném nedostatku v evropském regionu varoval  Alexej Miller, generální ředitel ruského plynárenského gigantu Gazprom. Tento plynárenský gigant dokončil výstavbu podmořského plynovodu Nord Stream 2 do Německa. Tím se zdvojnásobuje přepravní kapacita zemního plynu Baltským mořem. Spuštění dodávek plynu novým plynovodem, ale ještě neschválil německý regulátor. Konečné stanovisko regulátora může být známo až za 4 měsíce, což je dlouhá doba a navíc v hlavní topné sezóně. Nový plynovod přinese úspory pro ruské dodavatele plynu, protože nemusí platit Ukrajině, přes které dosud plynovod do Evropy proudil.

Ponziho scheme

Jak poznat Ponziho schéma a neprodělat?

14.9.2021

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili osmadvacetiletého Ondřeje Janatu, jednatele firmy Growing Way, z miliardového podvodu. „Podle policie najal na pět set obchodních zástupců, kteří přesvědčovali potenciální klienty, aby mu svěřili peníze ke zhodnocení za pomoci údajných burzovních obchodů,“ napsal web Aktuálně.cz.

 

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací