EU fangle

Prognózy ukazují na zpomalení ekonomiky v Evropě

11.9.2023

Podle čerstvých prognóz Evropské komise, výkonné složky EU, čeká Německo letos dlouhotrvající recese a to jako jediné velké evropské ekonomiky, která v roce 2023 zažije hospodářský pokles. Očekává se, dle analytiků investičních bank a finančních stratégů,  že největší evropská ekonomika letos vykáže pokles ekonomické aktivity o 0,4 %, což je o 0,6 procentního bodu méně než odhad z května letošního roku 2023, uvádí mimo jiné Evropská komise, která dnes v pondělí dne 11. září roku 2023 zveřejnila nové prognózy. 

NEXO CC2

Společnost Nexo uvádí na trh debetní a kreditní kartu Mastercard s kryptoměnami

7.9.2023

V současnosti ve spolupráci se společností Mastercard uvedla společnost Nexo k datu 31. Srpna letošního roku 2023 na trh a to jako první na světě „Dual Mode Crypto Card“ nabízející debetní a kreditní funkce v jednom pro občany Evropského hospodářského prostoru (EHP). Karta Nexo "Dual Mode Crypto" nabízí uživatelům možnost optimalizovat daňové povinnosti pomocí kreditního režimu, který zabraňuje zdanitelným událostem při útratě. V rámci kryptoměnového trhu je mezi účastníky stále nejvíce rozšířena virtuální měna Bitcoin (BTC), která vykazuje nejvyšší tržní kapitalizaci.

Ropa OPEC FB

Ceny ropy vzrostly nad hranici 85 USD za barel

4.9.2023

Obchodování s ropou v posledních dnech zaznamenalo změnu obchodního trendu, kdy převažoval trend býčího trhu, který tak vynesl cenu ropy nad hranici 85 USD za barel. Tohoto stavu dle ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky komoditního trhu bylo dosaženo za situace, kdy ekonomické údaje z Číny a USA spolu s očekávaným omezením dodávek ropy na světové trhy jako výsledek dohody producentů ropy kartelu OPEC a jejich spojenců z OPEC+, podpořily pozitivní investorský sentiment. Na základě těchto skutečností pak cena ropy jak WTI tak Brent zaznamenala růst svých cen.

US Bonds

Výnosy US státních dluhopisů se snížily

31.8.2023

Investoři, obchodníci a ostatní účastníci dluhopisových trhů v průběhu čtvrtečního dne 31.srpna letošního roku zaznamenali pokles výnosů amerických státních dluhopisů (US Bonds). Podle vyjádření a komentářů analytiků makléřských společností v napojení na finanční stratégy dluhopisového trhu je tento současný stav odrazem investorského sentimentu, kdy trhy vyčkávají na měsíční ekonomická data z trhu práce ve Spojených státech amerických, která budou reportována již během zítřejší dne a to v pátek dne 1.9.2023 jako údaje za měsíc srpen roku 2023.

USD UP FX24

Americký dolar změnil svůj obchodní trend i hodnotu

29.8.2023

Směnná hodnota amerického dolaru (USD) během několika posledních hodin změnila svůj obchodní trend a i svůj bodový stav, dle dolarového indexu DXY (US Dollar Currency Index), který porovnává hodnotu USD s další šesticí hlavních světových měn. V průběhu včerejšího obchodního dne 28.8.2023 byla denní bodová hodnota nižší o – 0,2 % bodů a v průběhu dnešního evropského rána dne 29.8.2023 dosahoval index DXY výše 103,85 USD bodů. Avšak o několik hodin později již během úterního evropského téměř poledne dne 29.8.2023, zhruba v čase 11:23 byla hodnota indexu DXY ve výši 104,08 USD bodů s denním růstem o + 0,02 % bodové hodnoty.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací