CNB FX24

ČNB stanovila úrokovou sazbu nejvýše od roku 1999

23.6.2022

Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém středečním jednání dne 22.června 2022 zvýšila dvoutýdenní repo sazbu (2T Repo sazbu) na 7,00 %, tedy o 125 bazických bodů neboli o 1,25 procenta. Současně bankovní rada ČNB rozhodla o zvýšení diskontní sazby na 6,00 % a lombardní sazby na 8,00 %. Pro toto rozhodnutí hlasovalo pět členů bankovní rady, dva členové hlasovali pro ponechání sazeb beze změny. Toto měno politické zasedání ČNB bylo posledním zasedáním v původním složení bankovní rady a to včetně guvernéra Jiřího Rusnoka, kterého od července 2022 nahradí nový guvernér ČNB pan Aleš Michl.

Manhaten NY FX24

Důvodem pro potencionálně značný zisk může být i pokles trhu

20.6.2022

Velmi hluboký pokles cen jak akciového tak zejména kryptoměnového trhu v současnosti trápí spousty investorů a obchodníků těchto zmíněných finančních trhů. Podle údajů hlavních akciových indexů například US akciového indexu NASDAQ, který je převážně složen z akciových titulů technologických společností došlo k poklesu bodového stavu tohoto indexu, který tak odráží ceny akcií daného sektoru akciového trhu od začátku roku 2022 v poklesu o – 30,98 % bodů k poslední páteční obchodní seanci dne 17.6.2022. Trhy s virtuální měnou rovněž výrazně poklesly a hodnota kryptoměny Bitcoin (BTC) dosáhla kurzu již pod 20.000 USD za BTC.

Gold a FED FX24

Na růst ceny zlata spoléhají nejen američtí miliardáři

15.6.2022

Na základě stávajícího vývoje komoditního trhu se zlatem v návaznosti na globální ekonomické a geopolitické události pak nejen investoři ve Spojených státech amerických, avšak zejména však významná část amerických miliardářů v čele s panem Davidem Einhornem z Greenlight Capital tvrdí, že cena zlata bude pravděpodobně i nadále vzrůstat neboť centrální banka USA Federal Reserve Systém (FED) i přes neustále zvyšující úrokové sazby nedokáže reálně inflační růst ani zpomalit natožpak zastavit. Právě zlato je považováno již po staletí za bezpečnou investici jako ochrana trvalé finanční hodnoty a tvrzení představitelů centrální banky FED o tak zvaném zkrocení inflace ve Spojených státech pan Einhorn považuje za pouhé „blafování“ ze strana pana Jerome Powella, šéfa FED.

ECB 08 FX24

ECB prozatím sazby nezměnila a euro výrazně pokleslo

13.6.2022

Evropská centrální banka (ECB) na svém čtvrtečním zasedání Rady guvernérů ECB, které uskutečnilo dne 9.6.2022 ve Frankfurtu nad Mohanem na tiskové konferenci po jeho skončení oznámila, že aktuálně ponechává úrokové sazby beze změny nicméně na svém červencovém zasedání již zvýší sazby o 25 bazických bodů a v září letošního roku 2022 bude v tomto zvyšování úrokových sazeb pokračovat. Reakce devizového trhu ve vztahu k jednotné evropské měně euro (EUR) zprvu v závěru minulého týdne nebyla téměř žádná neboť toto rozhodnutí bylo již předem analytiky očekáváno, avšak vlivem silného posílení amerického dolaru (USD) v začátku nového 24.týdne roku 2022 euro oslabilo.

BTC FB

Kryptoměny opět předmětem jednání Kongresu USA

9.6.2022

Podněty veřejného prostoru přiměli zákonodárce USA se znovu zabývat trhem virtuálních měn a Zhruba týden po té, co prominentní zástupci technologických společností dopisem Kongresu USA veřejně kritizovali kryptoměny za příliš riskantní a právně neurčené spolu s neprokázaným původem tak přesně naopak aktuálně urgují americké zákonodárce ochránci lidských práv nejen ze Spojených států, ale i z ostatních 20 zemí světa s tvrzením a námitkou, že právě kryptoměny a zejména pak virtuální měna Bitcoin (BTC) jsou potřebné v zemích s nestabilní měnou či s autoritářskými řežimi státního uspořádání. Mezitím se nejobchodovatelnější kryptoměna Bitcoin vrátila nad hranici 30.000 USD za BTC.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací