BTC TFT

Směnná hodnota Bitcoinu momentálně klesla

7.7.2023

Cena tak zvaně ústřední kryptoměny Bitcoin (BTC) během jednoho dne, spíše v posledních hodinách ztratila svůj nárůst, kterého dosáhla v začátku tohoto týdne, který je označován v kalendáři letošního roku jako 27.v pořadí a v pondělí dne 3.7.2023 dokonce směnná hodnota BTC byla ve výši 31.382,50 USD za BTC. V průběhu již následujícího dne a to úterý 4.7.2023 jeho cena zahájila pokles blízko k hodnotám okolo 31.000 USD za BTC a následně pak hodnota nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC) prolomila ve svém poklesu i kurzovní hranici 31.000 USD za BTC.

GOLD 01.08.16

Cena zlata v současnosti vzrostla

4.7.2023

V začátku nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2023 jako 27. v pořadí zvýšilo svoji cenu v rámci obchodů komoditního trhu. Investiční zlato  Podle vyjádření ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finančních stratégů investičních bank tato skutečnost nastala po té, co byla zveřejněna makroekonomická data o současném stavu ekonomiky Spojených států amerických v přímé vazbě na americký dolar spolu s poklesem výnosu stáních US dluhopisů a pokladničních poukázek americké vlády v průběhu včerejšího dne a to pondělí dne 3.7.2023.

USD index

Americký dolar vykázal dvoutýdenní růst

30.6.2023

Podle indexu amerického dolaru  DXY (US Dollar Currency Index) se ve čtvrtek  dne 29.června letošního roku 2023 jeho hodnota dostala na dvoutýdenní maximum poté, co ekonomická data ukázala, že trh práce zůstal na pevných základech, což centrální bance USA Federálnímu rezervnímu systému (FED – Federal Reserve System) poskytlo možný polštář pro pokračování ve zvyšování úrokových sazeb. Tento index DXY porovnává hodnotu amerického dolaru (USD) vůči šestici hlavních světových měn, kdy vyjma ostatních měn je předně zahrnut japonský jen (JPY) a jednotná evropská měna euro (EUR).

Ropa BR FX24

Ropa zaznamenává růst své ceny

27.6.2023

Momentální stav obchodování s ropou na komoditním světovém trhu v průběhu úterního evropského rána dne 27. června letošního roku 2023 zaznamenal změnu obchodního trendu, který se tak změnil do podoby býčího trhu a ceny jak lehké americké ropy WTI (West Texas Intermediate), tak i severomořské ropy Brent doposud vzrostly v rozmezí denního pohybu cen zhruba v průměru o + 0,60 procenta své ceny. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností důvodem stávajícího růstu cen ropy je to, že obavy z politické nestability v Rusku vyvážily obavy z globální poptávky.

London_stock_exchange_reclad_3

Centrální bankéři Velké Británie neočekávaně zvýšili sazby

23.6.2023

Centrální bankéři Spojeného království Velké Británie a Severního Irska Bank of England (BoE) na svém zasedání ve čtvrtek 22.června letošního roku 2023 překvapivě rozhodli o zvýšení základní úrokové sazby a to o dalších 50 bazických bodů, neboli o půl procentního bodu roční úrokové sazby. V současnosti tak britská ekonomika pracuje s úrokovou sazbou ve výši rovných pěti procent a toto navýšení pak centrální bankéři zdůvodnili jako pokračující opatření v boji proti vysoké inflaci, která ve Spojeném království za měsíc květen roku 2023 vykázala meziroční objem ve výši 8,7 procenta.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací