EU fangle

Eurozóna čelí rekordní vlně inflace

2.9.2022

Evropský statistický úřad (EUROSTAT) zveřejnil tento týden a ve středu 31.srpna letošního roku 2022 aktuální a velmi přesný odhad míry inflace ke konci srpna roku 2022 vyplývá, že v zemích eurozóny tj. tam, kde je hlavní domácí měnou jednotná evropská měna euro (EUR), vzrostla míra inflace na nový svůj dosavadní rekord a z předchozí hodnoty 8,9 % na 9,1 % ročně. Eurostat ve svém odhadu prozatím celkovou inflační bilanci v rámci všech zemí EU neoznámil a tyto údaje pak bude obsahovat až finální verze zprávy Eurostatu o stavu inflace jak v erozóně tak v celé Evropské Unii.

J.Hole FX24

Ekonomické fórum v Jackson Hole odhalilo záměry centrálních bankéřů USA

30.8.2022

 

Každoroční setkání světových finančníků v americkém horském středisku státu Wyoming v Jackson Hole, ke konci letních prázdnin letos proběhl od čtvrtka do soboty ve dnech 25. – 27.srpna 2022. Toto světové ekonomické fórum, kterého se předně již tradičně účastní šéfové centrálních bank, významní světoví bankéři, vědci, ekonomové a analytici včetně významných hostů z řad čelných světových politiků, má svoji tradici již od roku 1978 a tak letos to byl již 45.ročník tohoto setkání. Letošní Economic Forum 2022 mělo ústřední téma:„ Přehodnocení omezení ekonomiky a politiky“. Zejména očekávaným bodem tohoto fóra bylo vystoupení šéfa centrální banky USA Federal Reserve System (FED) pana Jerome Powella.

euro_FX 24

Euro vůči americkému dolaru již ve střídavém trendu na pod paritních hodnotách

25.8.2022

Současný směnný kurz nejobchodovatelnějšího měnového páru na mezinárodním devizovém trhu a to jednotné evropské měny euro (EUR) a amerického dolaru (USD) již třetí den se ocitl na stavu tak zvané pod paritní hodnoty EUR vůči USD. Aktuální obchodní trend tohoto měnového páru EUR/USD v průběhu čtvrtečního evropského dne 25.srpna letošního roku 2022 nadále udržuje euro v poklesu vůči americkému dolaru, který má nyní vyšší směnnou hodnotu než jednotná evropská měna euro. Tato situace tak nastala po více jak dvaceti letech nebo-li od doby zavedení eura na trh jako samostatné měny.

Gold a FED FX24

Stále silný americký dolar udržuje nižší cenu zlata

22.8.2022

Průběh obchodování se zlatem a jeho dosažená cena v rámci komoditního trhu je dle analytiků ovlivněna relativně vysokou směnnou hodnotou amerického dolaru (USD)a cena zlata se tak udržuje pod hranicí 1.800 USD za trojskou unci.  Ovšem stále silné tlaky růstu inflace na jednotlivé ekonomiky států světa a to v globálním rozměru způsobují trvalou atraktivitu této komodity drahého kovu, kdy zlato vystupuje jako efektivní investiční nástroj v boji proti inflaci a jeho cena se tak na komoditním trhu až na pár výjimek již několik týdnů udržuje nad cenovou hranicí 1.700 USD za trojskou unci, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy komoditního trhu.

Euro znak FX24

Euro vůči americkému dolaru stále udržuje téměř paritní kurz

18.8.2022

Jednotná evropská měna euro (EUR) již nějakou dobu nedokázala výrazněji posílit svou směnnou hodnotu a nadále vykazuje dle dat technické analýzy značné známky své zranitelnosti, uvádějí analytici makléřských společností pohybující se na devizovém trhu. Podle IG Client Sentiment Indexu mají sazby současného vzájemného směnného kurzu měnového páru EUR /GBP vzestupnou tendenci, kurzy měnového páru EUR/JPY mají smíšenou odchylku a kurzy globálního měnového páru EUR/USD mají doposud charakter poklesu EUR vůči USD v obchodním trendu medvědího trhu.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací