pexels-pixabay-534216

Investoři držící zlato se pustili do boje s USD

25.5.2022

Na základě posledního vývoje globálních finančních trhů ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky makléřských společností ve shodě s finančními stratégy usoudili, že zlato posuzované podle své tržní ceny na komoditním trhu a americký dolar (USD) posuzovaný podle své směnné hodnoty měřené dolarovým indexem DXY (US Dollar Currency Index) již od dubna letošního roku 2022 svádějí mezi sebou těžký boj jako obrazně řečeno těžké boxerské váhy v ringu, uvádí například zpravodajci z ekonomického webu capital.com, kde predikují vítězství pro drahý kov zlata.

banner-3370970_640

Euro mírně posílilo po prohlášení ECB

24.5.2022

Prezidentka Evropské centrální banky (ECB – European Central Bank) paní Christine Lagardeová v pondělí dne 23.května roku 2022 uvedla, že centrální banka eurozóny pravděpodobně do konce září letošního roku 2022 zvýší svou depozitní sazbu ze záporných hodnot. Na základě tohoto sdělení paní Lagardeové, které analytici devizových trhů oprávněně považují za slovní intervenci ECB se směnná hodnota jednotné evropské měny euro (EUR) zvýšila a směnný kurz eura (EUR) vůči americkému dolaru (USD) se tak posunul nad hranici 1,06 USD za EUR.

pexels-pixabay-47344

Americký dolar ustupuje z nejvyšších hodnot

20.5.2022

Směnná hodnota amerického dolaru (USD). v současnosti poklesla a podle dolarového indexu DXY (US Dollar Currency Index) v rámci krátkodobého hodnocení tohoto měsíce je nyní nejníže od 5.května roku 2022. Tudíž dle vyjádření ekonomických zpravodajů v návaznosti na analytiky makléřských společností a finanční stratégy devizového trhu je v současnosti směnná hodnota amerického dolaru na dvou týdenním minimu. Nicméně USD i nadále zastává svůj pevný postoj globální měny a jedná se dle analytiků pouze o mírnější ústup z nejvyšších směnných hodnot.

pexels-pixabay-534216

Investoři při výprodeji akcií prchají na dluhopisové trhy

19.5.2022

Průběh tohoto obchodního týdne je ve znamení výprodejů akciového trhu a to zejména amerických akcií, kdy například prestižní a výběrový akciový index Dow Jones Industrial Average (DJIA) během včerejší středeční obchodní seance poklesl o – 3,57 % bodů a akciový index NASDAQ, který je složený převážně z akciových titulů technologických společností snížil svoji denní bodovou hodnotu dokonce o – 4,73 % bodové hodnoty tohoto indexu. V reakci na tyto skutečnosti dle sdělení ekonomických zpravodajů nastal úprk investorů na dluhopisové trhy, kde se choulí do jistoty dluhopisů, jejichž výnosy momentálně posílily.

pexels-pixabay-356844

Powellovo vystoupení posílilo americký dolar

18.5.2022

Včerejší dne 17.května roku 2022 úterní proslov šéfa centrální banky Spojených států amerických Federal Reserve System (FED) pana Jerome Powella vyzněl zcela odhodlaně ohledně toho, že centrální banka USA i nadále bude podporovat zvyšování úrokových sazeb jako svůj monetární nástroj v boji proti zvyšování inflace a v tomto systému tak setrvá pokud nezačne inflace klesat. Toto zdůraznění zvyšování úrokových sazeb v USA podpořilo investorský sentiment ohledně silného amerického dolaru, který tak byl touto slovní intervencí šéfa FEDu podpořen a jeho směnná hodnota po předchozím mírném oslabení následně vzrostla.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací