DBK FX24

Evropské akcie zaznamenaly pokles vyjma Deutsche bank

25.10.2023

Dosavadní průběh obchodování na evropském akciovém trhu v průběhu začátku středečního evropského odpoledne dne 25.října letošního roku 2023 dle ukazatelů jednotlivých akciových indexů hlavního evropského trhu signalizoval spíše obchodní trend medvědího trhu. Pokles cen akcií zaznamenal jak akciový trh v Německu, Francii, Švýcarsku tak i v severských státech západní Evropy jako například ve Finsku, Švédsku apod. Prozatím průběh obchodování na akciovém trhu s růstem cen udává londýnská burza ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska.

gold-investment FXG

Cena zlata ustupuje ze svého dosavadního vrcholu

23.10.2023

Současná cena zlata na začátku nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2023 jako 43. v pořadí již ustupuje ze svého 5-ti měsíčního maxima. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy komoditního trhu k tomuto stavu poklesu ceny investičního zlata došlo po té, co investoři velmi intenzivně začali sledovat ekonomické údaje hospodářství Spojených států amerických (USA). Další důležitou skutečností ovlivňující cenu zlata je výše úrokových sazeb a s tím související směnná hodnota amerického dolaru.

EUR UP FX24

Míra inflace v Evropské unii klesla

19.10.2023

Podle posledních zveřejněných dat ohledně míry inflace v Evropské unii (EU) za září letošního roku 2023 se ukázalo, že inflace v EU poklesla a to lehce pod 5 procent na hodnotu ve výši 4,9 % meziročně. Nejvyšší inflaci ze zemí EU má Maďarsko a to s objemem ve výši 12,2 % p.a. a Česká republika je čtvrtá nejhorší země EU s inflačním objemem ve výši 8,3 procenta. Naopak nejnižší inflace se v současnosti běhěm září roku 2023 projevila v Nizozemsku, kde dokonce dosáhla lehce zápornou hodnotu ve výší – 0,3 % a dále pak pod jedno procento inflačního nárůstu mělo Dánsko s 0,6 % p.a. a také Belgie, kde míra meziroční inflace dosáhla pouhých 0,7 % ročně.

EUR 17.08.16 FX24

Index ekonomického sentimentu ZEW v eurozóně vrostl

17.10.2023

Ukazatel ekonomického sentimentu nebo-li podnikatelské nálady index ZEW pro eurozónu se v říjnu letošního roku 2023 odrazil na 2,3 bodu z předchozí negativní hodnoty, která byla ve výši -8,9 bodu v předchozím měsíci září letošního roku 2023, což je lepší výsledek než očekávání trhu ve výši -8.  V tomto případě tak jde o nejvyšší hodnotu od letošního dubna roku 2023, kdy 53,7 % dotázaných analytiků předpokládá stabilitu ekonomické aktivity v zemích platících eurem (EUR) jako svojí národní měnou. Nicméně i přžes tyto ukazatele k výraznějšímu posílení eura vůči americkému dolaru (USD) či ostatním hlavním světovým měnám nedošlo.

Oil and USD FX24

Cena ropy stoupla v obavách o její dodávky

13.10.2023

Komoditní trh s ropou v posledních necelých dvou dnech zažil dvě výraznější změny obchodního trendu komodit ropy a to jak lehké americké ropy WTI (West Texas Intermediate tak severomořské ropy Brent. Během čtvrtka dne 12.10.2023 po té co byl zveřejněn index spotřebitelský cen CPI, který ukázal, že inflace v USA meziročně opět vzrostla a investoři tak predikují další zvýšení úrokových sazeb a posílení směnné hodnoty amerického dolaru (USD) vyvolalo na komoditním trhu pokles cen ropy. Ovšem během evropské noci ze čtvrtka na pátek 13.10.2023 ceny ropy na komoditním trhu vzrostly.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací