pexels-markus-spiske-3671148

Finanční analytici a ekonomové čekají další zdražování

3.6.2022

Podle sdělení ekonomických zpravodajů v návaznosti na finanční stratégy a analytiky je zřejmé, že evropští spotřebitelé se vysoce pravděpodobně musí připravit na další růst cen nebo-li na pokračující růst stávající inflace. Míra inflace v Evropské unii v dubnu letošního roku 2022 vystoupala na rekordních 8,1 procenta, což je další nárůst v porovnání s březnem roku 2022. V České republice je pak podle obdobné metodiky výpočtu inflace ve výši 14,2 procenta za duben letošního roku 2022. Avšak analytici upozorňují, že pro potřeby finančního trhu a zejména střadatelů je třeba vycházet z celoroční inflace.

Oil barel 2 FX24

Zpráva Saudské Arábie způsobila pokles cen ropy

2.6.2022

Ceny ropy klesly po sdělení vedoucí země vyvážející ropu ve sdružení OPEC (The Organization of the Petroleum Exporting Countries) a to Saúdské Arábie, že je připravena zvýšit těžbu ropy, pokud ruská těžba výrazně poklesne po sankcích Evropské unie. Lídři EU se v pondělí 30.5.2022 dohodli na zákazu 90 % ruské ropy do konce roku 2022 v rámci šestého sankčního balíčku vůči Rusku od invaze na Ukrajinu. Toto zpočátku poslalo ceny ropy nahoru, avšak tato zpráva Saudů výrazně změnila obchodní trend komoditního trhu s ropou.

the-value-of-the-4472291_640

Česká koruna s pomocí intervencí ČNB udržuje svoji hodnotu

31.5.2022

Vývoj české ekonomiky a celého národního hospodářství podle predikcí analytiků světových finančních agentur ještě v letošním roce 2022 čeká další pokles hrubého domácího produktu (HDP). Spolu s tímto stavem nebo spíše na základě něho se již plně projeví jeden z největších pádů životní úrovně značné části obyvatelstva České republiky v souvislosti s již neudržitelným stavem, kdy česká ekonomika čelí více jak dva roky ornamentnímu tlaku nejprve pod vlivem pandemických opatření a nyní energetické krizi spojené s dopady válečného konfliktu na Ukrajině, uvádějí ekonomičtí zpravodajové.

pexels-zukiman-mohamad-87236

Cena ropy opět vyskočila vzhůru

27.5.2022

Ceny ropy v průběhu čtvrtečního obchodního dne 26.května letošního roku 2022 se téměř skokově zvýšily na dvou měsíční maximum. Důvodem tohoto dynamického růstu cen ropy je dle ekonomických zpravodajů skutečnost, že jednání členských zemí Evropské unie (EU) se již dostala do takového stádia, kdy reálně v krátkém čase může opravdu dojít k zákazu dodávek ruské ropy do členských států EU nebo o to dříve sama ruská strana tyto dodávky ropy do EU bude výrazně krátit. Cena ropy WTI se tak pohybovala okolo 114 USD za barel a cena ropy Brent okolo 117 USD za barel v obchodním trendu býčího trhu.

pexels-worldspectrum-844124

Spojené státy upouštějí od snahy regulovat kryptoměny

26.5.2022

Podle sdělení komisařky Komise pro cenné papíry a burzy (SEC - The U.S. Securities and Exchange Commission) paní Hester Peirceové nyní došlo k situaci, kdy v současnosti administrativa Spojených států amerických upustila od regulace kryptoměn a paní komisařka Peirceová říká, že vedlejší účinky tohoto selhání ji udržují v noci vzhůru. Ovšem příznivci kryptoměn tento postoj administrativy USA vítají a možná od samé radosti nespí úplně stejně jako paní komisařka, doplňují s humorem ekonomičtí zpravodajové a v napojení na analytiky uvádějí, že svoji životaschopnost a funkčnost prokázaly kryptoměny v současné rusko – ukrajinské válce.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací