Logo china evergrande group

Čínský realitní gigant Evergrande je v problémech

21.9.2021

Akcie čínského realitního kolosu Evergrande dnes na burze v Hongkongu oslabují. V pondělí akcie během obchodování vyklesaly až propadu -19 %. Jednalo se o nejnižší úroveň od května 2010. Investoři nejsou příliš naladěni optimisticky, regulační úřady varovaly před neschopnost splácet závazky. Analytici se obávají, že by bankrot takto velkého kolosu mohl způsobit globální problémy nejen v čínském finančním sektoru.

miller Gazprom

Cena i poptávka po zemním plynu roste

17.9.2021

Na komoditních trzích by ceny zemního plynu mohly vzrůst na nová maxima. Důvodem jsou nízké zásoby plynu v evropském regionu. O možném nedostatku v evropském regionu varoval  Alexej Miller, generální ředitel ruského plynárenského gigantu Gazprom. Tento plynárenský gigant dokončil výstavbu podmořského plynovodu Nord Stream 2 do Německa. Tím se zdvojnásobuje přepravní kapacita zemního plynu Baltským mořem. Spuštění dodávek plynu novým plynovodem, ale ještě neschválil německý regulátor. Konečné stanovisko regulátora může být známo až za 4 měsíce, což je dlouhá doba a navíc v hlavní topné sezóně. Nový plynovod přinese úspory pro ruské dodavatele plynu, protože nemusí platit Ukrajině, přes které dosud plynovod do Evropy proudil.

Ponziho scheme

Jak poznat Ponziho schéma a neprodělat?

14.9.2021

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili osmadvacetiletého Ondřeje Janatu, jednatele firmy Growing Way, z miliardového podvodu. „Podle policie najal na pět set obchodních zástupců, kteří přesvědčovali potenciální klienty, aby mu svěřili peníze ke zhodnocení za pomoci údajných burzovních obchodů,“ napsal web Aktuálně.cz.

 

filatelie David Kopřiva

Poštovní známky investice nejen pro znalce

12.9.2021

V obchodu se známkami se ve světě točí miliardy dolarů. I v Česku už roste komunita významných investorů - často z řad předních podnikatelů -, kteří neváhají utratit miliony korun ročně. "Rozjednat obchod za miliony dolarů se nedá jen tak ‚z ulice‘. Potřebujete doporučení, konexi, garanci," říká o pronikání do nejvyšších filatelistických kruhů soudní znalec a zprostředkovatel David Kopřiva.

HBO GO naled HBO

Videotéka Disney+ má ve východní Evropě zpoždění

19.8.2021

Spuštění videotéky Disney+ ve východní Evropě se odkládá na příští léto. Při pátečním představení hospodářských výsledků firmy za poslední čtvrtletí to oznámil generální ředitel Bob Chapek. Služba, která od spuštění v listopadu 2019 celosvětově nabrala 116 milionů předplatitelů, měla také do Česka a na Slovensko dorazit koncem letošního roku. Nově Disney+ funguje například v Thajsku, do konce roku ho firma zprovozní v Jižní Koreji nebo na Tchaj-wanu

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací