OPEC S FX24

Trh s ropou vyčkává na zasedání OPEC a OPEC+

28.5.2024

Průběh obchodování s ropou během evropského úterního rána a začátku dopoledne tohoto dne 28.května letošního roku 2024 byl stabilní v obchodním trendu býčího trhu, kdy růst ceny lehké americké ropy WTI (West Texas Intermediate) je v porovnání s růstem ceny severomořské ropy Brent velmi dynamický, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky makléřských společností. Investoři, obchodníci a ostatní účastnici komoditního trhu obchodující s ropou v této souvislosti vyčkávají na nadcházející zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a spojenců. známé jako OPEC+.

EU a CR

Přechod české koruny na euro stále není vyjasněn

24.5.2024

Stav obchodování s českou korunou (CZK) vůči hlavním světovým měnám tak ukázal dle dat technické analýzy od začátku května letošního roku 2024 mírnější posílení směnné hodnoty CZK a to zhruba o 40 haléřů jak vůči americkému dolaru (USD) tak také i vůči jednotné evropské měně euro. Finanční trhy stále očekávají jasnější signály k možnému přechodu CZK na EUR, avšak jak nedávno sdělil člen Bankovní rady ČNB pan Tomáš Holub je tato otázka spíše více politickou než ekonomickou záležitostí. Diskuze na toto téma se tak rozvinula v souvislosti s nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu.

gold-investment FXG

Zlato v posilování své ceny vytvořilo nový rekord

21.5.2024

V úplném začátku nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2024 jako 21.v pořadí a to v pondělí dne 20.5.2024 se cena zlata na komoditním trhu posunula na nové historické maximum, když se spotové investiční zlato obchodovalo na hodnotě dosavadního rekordního maxima ve výši 2.449,89 USD za trojskou unci. Podle vyjádření ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností této rekordní ceny zlata bylo dosaženo za situace, kdy investoři a obchodníci očekávají uvolnění monetární politiky centrální banky Spojených států FED v podobě snížení úrokových sazeb v USA.,

58377_US-New-York

Dow Jones dosáhl hodnoty nad 40.000 bodů

17.5.2024

Akciový index Dow Jones amerického akciového trhu ve čtvrtek dne 16.května letošního roku 2024 ve své historii překročil své historické maximum své bodové hodnoty nad 40.000 bodů. V uvedeném obchodním dni tak jeho hodnota bodového stavu se na krátko ocitla ve výši 40.051,05 bodů, což je dosavdní nejvyšší hodnota tohoto akciového indexu blue chipsových akciových titulů. Nicméně tento čtvrteční obchodní den 16.5.2024 akciový index Dow Jones (DJIA-Dow Jones Industrial Average) uzavřel pod touto ještě nedávno imaginární  hranicí 40.000 bodů a to ve výši 39.869,38 bodů.

BTC FB

Cena Bitcoinu prozatím stále v poklesu

14.5.2024

Nejrozšířenější virtuální měna Bitcoin (BTC) v průběhu evropského úterního rána a následujícího  dopoledne dne 14. května letošního roku 2024 setrvávala v poklesu své ceny v porovnání s předcházející pondělní svojí cenou dne 13.5.2024. Pokles je z velké části způsoben jestřábími komentáři centrální banky USA Federálního rezervního systému (FED) a spekulacemi, že FED může odložit své plány na uvolňování, což vede investory k bezpečnějším aktivům uprostřed ekonomické nejistoty. To posílilo americký dolar (USD), což přispělo ke ztrátám Bitcoinu, uvádějí analytici krypto trhu.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací