BTC FX24

Kryptoburza Binance čelí žalobě a v reakci Bitcoin oslabil

28.3.2023

Podle informací, které přinesli ekonomičtí zpravodajové během evropské noci z pondělí na úterý 28.března letošního roku 2023 byla podána žaloba na generálního ředitele největší světové kryptoburzy Binance pana Changpeng Zhao spolu s bývalým úředníkem pro dodržování předpisů panem Samuelem Limem. Orgán administrativy USA a to Komise pro termínované obchody CFTC (Commodity Futures Trading Commission) tak viní společnost Binance a konkrétně jejího šéfa z porušení pravidel a předpisů, kdy pro své obchody jednak přilákali americké uživatele a zároveň získali uživatele z pevninské Číny.

FED M3 FX24

Centrální banka USA FED již mírněji zvýšila sazby

23.3.2023

Dvoudenní zasedání centrálních bankéřů Spojených států amerických v rámci plánované schůze členů Federálního výboru pro volný trh Federálního rezervního systému (FOMC FED – Federal Open Market Committee Fedral Reserve System), které probíhalo ve dnech 21.-22.3.2023 rozhodlo o zvýšení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů neboli o + 0,25 % p.a., což posunulo výši úrokových sazeb do rozmězí od 4,75 – 5,00 procent ročně. V rámci tiskové konference FEDu pak předseda pan Jerome Powell naznačil, že tímto krokem se FOMC FED již velmi blízko přiblížil ke konci zvyšování úrokových sazeb.

Oil FXG

Ropa již začala stabilizovat své ceny

21.3.2023

Současná sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na finanční stratégy komoditního trhu a to v průběhu úterního evropského rána dne 21.března letošního roku 2023 ukázaly, že se ceny ropy na světovém komoditním trhu již začaly stabilizovat. Podíl na ustálení cen ropy podle těchto odborníků má zejména dohoda bankovního sektoru ohledně zmírnění dopadů bankovní krize na švýcarskou banku Credit Suisse, kterou převzala největší banka této evropské alpské země stojící mimo eurozóny banka UBC. Současné ceny ropy sice stále jsou v obchodním trendu medvědího trhu, avšak tempo poklesu je již pod procentem své ceny.

ECB 12 FX24

ECB i přes problémy bank zvýšila úrokové sazby

17.3.2023

Zasedání Rady guvernérů ECB (European Central Bank) dne 16.března letošního roku 2023 rozhodlo o dalším zvýšení úrokových sazeb v eurozóně a to o původně odhadovaných 50 bazických bodů neboli o půl procenta ročně. Evropští centrální bankéři tak rozhodly navzdory potížím, které v současnosti zažívá bankovní sektor po pádu bank v USA i Evropa, jenž aktuálně mimo jiné představuje potencionální krach švýcarské banky Credit Suisse jako jedné z desítky největších bank na světě. Na základě této současné bankovní krize tak analytici očekávali mírnější tempo růstu sazeb nebo dokonce nulové zvýšení.

BTC gold

Ceny zlata i kryptoměn posílily z obavy nové finanční krize

14.3.2023

Finanční krach jedné z velkých bank v USA a to SVB (Silicon Valley Bank) a následně dvou menších bank ve Spojených státech, které rovněž podporovali technologické společnosti a start-up podnikání v této oblasti a paradoxně jejich významnou část portfolia tvořil majetek v kryptoměnách, aktuálně způsobilo výrazný nárůst směnné hodnoty virtuálních měn na finančním trhu digitálních měn. Zejména pak silný nárůst ve značném dynamickém tempu zaznamenala nejrozšířenější kryptoměna a to Bitcoin (BTC), vedle kryptoměn díky této obavě z bankovní krize vzrostla též cena zlata již nad hranici 1.900 USD za trojskou unci.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací