Gold a FED FX24

Cena zlata na nejvyšší hodnotě za posledních 6 měsíců

28.11.2023

Evropského úterního rána dne 28.listopadu letošního roku 2023 cena investičního zlata v rámci komoditních obchodů na burze COMEX (Commodities Exchange Centre) dosáhla na hodnotu ve výši 2.018,20 USD za trojskou unci. Tato dosažená cena tak dle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností představuje novodobou nejvyšší cenu za posledních více jak 6 měsíců, kdy 16. května roku 2023 bylo na komoditním trhu dosaženo ceny ve výši 2.014,12 USD za trojskou unci. Následně v průběhu úterního dopoledne  28.11.2023 cena investičního zlata mírně klesla.

USD FX24

Americký dolar zaujal defenzivní pozici na devizovém trhu

24.11.2023

Ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy devizového trhu v průběhu  pátečního dne 24.listopadu letošního roku 2023  sdělují, že chování směnné hodnoty amerického dolaru (USD) je defenzivní, protože finanční trh zvažuje výhled ohledně amerických úrokových sazeb, uvádějí tito finanční odborníci. Mezitím jednotná evropská měna euro (EUR) drželo přes noc ze čtvrtka na pátek 24.11.2023 , kdy tato měna EUR vůči USD vytvářela zisky, protože údaje naznačovaly, že pokles v eurozóně se může zmírnit.

ECB bridge

Eskalace geopolitického rizika může způsobit korekci trhu

22.11.2023

Finanční trhy „věří, že nás čeká měkké přistání, věří, že geopolitická rizika nebudou eskalovat, a proto jsou rizikové prémie pro dluhopisy i akcie velmi stlačené,“ řekl viceprezident Evropské centrální banky (ECB – European Central Bank) pan Luis de Guindos pro americké ekonomické zpravodajství CNBC ve středu dne 22.11.2023. Jakékoli zpochybnění tohoto „by mohlo vést k významné korekci tržních cen,“ dodal pan Luis de Guindos. Současný investiční sentiment však stále je více optimistický než napovídají aktuální makroekonomická data, a o to pak větší může být cenová korekce investičních nástrojů finančního trhu.

Oil barel 2 FX24

Očekávané omezení dodávky ropy zvýšilo cenu

20.11.2023

Ropné kontrakty obchodované v rámci komoditního trhu během pondělního dne 20.listopadu letošního roku 2023 zvýšily svoji cenu, neboť investoři, obchodníci a ostatní účastníci těchto komoditních obchodů očekávají prohloubení omezení dodávek ropy ze strany OPEC+ tj. zemí vyvážejících ropu a to zejména Ruské federace. Toto opatření OPEC + má za cíl podpořit ceny ropy a to jak lehké americké ropy WTI (West Texas Intermediate), tak i severomořské ropy Brent po čtyřech týdnech poklesu kvůli obavám z poptávky a obavám z narušení dodávek na Blízkém východě v důsledku konfliktu mezi Izraelem a Hamásem.

WMT D FX24

Akcie společnosti Walmart Inc. zaznamenaly pokles své ceny

16.11.2023

Společnost Walmart Inc. (NYSE-WMT) ve čtvrtek dne 16.11.2023 překonala odhady zisků Wall Street ve fiskálním třetím čtvrtletí, protože tržby rostly, ale velký maloobchodní prodejce zasáhl se svým výhledem opatrný tón poté, co viděl, že spotřebitelské výdaje na konci období oslabily. Akcie NYSE-WMT ve čtvrtek 16.11.2023, a to  v před obchodní fázi  klesly poté, co předchozí den dosáhly historického maxima. Společnost Walmart Inc. totiž  poskytla prognózu, ve které je zisk na akcii o něco nižší, než se očekávalo. Nicméně Walmart očekává, že čisté tržby vzrostou o cca 5,5 procenta, což je nárůst oproti předpokladu.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací