Chcete-li si stanovit své vlastní investiční cíle, pro začátek je dobré si ujasnit, na co všechno musíte mít v tuto chvíli a co si budete chtít dovolit v budoucnu. Důvody pro investování se u jednotlivých investorů mohou lišit na základě různých faktorů, jako jsou příjmy, věk a vyhlídky do budoucna. Je dokázáno, že cíle mají povzbuzující vliv na život člověka. Čím výše pak se svými cíli míříte, tím větší úsilí pravděpodobně vynaložíte k tomu, abyste jich dosáhli. Budete-li se řídit svými investičními cíli, své výkonnější investice si ve svém portfoliu spíše ponecháte po delší dobu, neboť Vám nejde pouze o zisky či ztráty z jednotlivých investic, ale o dosažení svých cílů.

Investiční cíle se stanovují na základě současné a budoucí finanční situace a závisí na příjmu, věku a vyhlídkách do budoucna. Tolerance k riziku je dána nejen osobními preferencemi, ale také mírou rizika potřebnou k dosažení každého cíle. V rámci alokace aktiv si na základě svých cílů zvolíte, kolik chcete investovat do jednotlivých investic. Krátkodobé cíle (3–12 měsíců) slouží k zachování kapitálu a jsou vhodné pouze pro určité typy investic, zatímco střednědobé a dlouhodobé cíle se zaměřují na budování bohatství

Chci bezplatnou konzultaci


Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací