Peníze a majetek jsou svoboda

Svoboda změnit práci, bydlení a mnoho jiných věcí bez zbytečného stresu. Vytvořte si finanční polštář na neočekávané životní situace, ztrátu příjmu nebo špatné časy. Osobní finance je však téma a ani při finanční rezervě to není jinak. Pokud máte stabilní práci v perspektivním odvětví a v případě její ztráty byste se uměli opět snadno a za dobrých podmínek zaměstnat, pak není třeba hromadit příliš velkou hotovost. Důležité je, aby tyto peníze byly kdykoliv dostupné. 

Kolik by jste si měli odložit stranou?

piggy-bank (2).png (65 KB)

Kde držet finanční rezervu?

bank (1).png (56 KB)

Stačí běžný účet v bance nebo mám částku investovat?

 

hand.png (57 KB)

Finanční rezerva, na účtu v bance, je pojistka. Ne investice. 

A víte, co dělá pojistka? Stojí vás peníze. V tomto případě v podobě ušlého zisku a znehodnocení peněz důsledkem inflace. Průměrný Čech drží většinu peněz na běžném účtu v bance, kde se peníze vlivem inflace každoročně znehodnocují o 2-3%. 100 korun držených na běžném účtu 10 let tedy ztratí v průměru třetinu své hodnoty. Proto se nevyplatí držet na účtu v bance příliš mnoho peněz. Část finanční rezervy můžete také investovat.

Začněte na začátku

Jak začít tvořit finanční rezervu a nechat ji vydělávat? Naučíme Vás jak na to.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací