1.3.2024

Avízovaný pokles úrokových sazeb ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska a mírné ekonomické oživení podnítí příliv zahraničních investorů, kteří chtějí vydělávat na „stále atraktivních cenových úrovních, toto tvrzení uvádí podle nového výzkumu společnost Savills.  Nicméně podle ekonomických zpravodajů nyní Američtí, izraelští, japonští a tchajwanští investoři jsou připraveni investovat  v letošním  roce 2024 značné částky ve Velké Británii s cílem porazit 20% oživení investiční aktivity do nemovitostí. Spolu s tím aktuálně zaznamenala i měna Spojeného království britská libra (GBP) své posílení směnné hodnoty.

 

 

V průběhu pátečního evropského rána dne 1.března letošního roku 2024, zhruba v čase 8:32 CET se směnná hodnota britské libry (GBP) vůči americkému dolaru (USD) pohybovala v rámci forexových operací devizového trhu na hodnotě vzájemného směnného kurzu ve výši 1,263 USD za GBP s dosavadním denním růstem GBP o + 0,07 % kurzu vůči USD. Britská libra (GBP) v uváděném dni a čase ovšem již neposilovala vůči jednotné evropské měně euro (EUR), avšak GBP zaznamenala pouze mírný pokles označovaný jako technický a to o – 0,01 % kurzu při stavu vzájemného směnného kurzu ve výši 0,856 EUR za GBP. Těchto směnných kurzů bylo dosaženo za situace, kdy se nejobchodovatelnější měnový pár světa a to EUR/USD pohyboval ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 1,081 USD za EUR s dosavadním denním růstem EUR o + 0,08 % kurzu vůči USD.

Dle sdělení ekonomických zpravodaj v napojení na finanční stratégy investičních bank se ukazuje, že Spojené království Velké Británie a Severního Irska je připraveno letos v roce 2024 stanout v čele evropského oživení nemovitostí, protože mezinárodní investoři vracejí kapitál do napjatého trhu s nemovitostmi v tomto světovém regionu. Očekávaný pokles úrokových sazeb a mírné ekonomické oživení podnítí příliv zahraničních investorů, kteří chtějí vydělávat na „stále atraktivních cenových úrovních,“ vyplývá z nového výzkumu mezinárodní realitní společnosti Savills. Vedle Amerických, Izraelských a Japonských investorů jako účastníci trhu mimo Evropu, kteří chtějí rozsáhle investovat ve Spojeném království pak dle tohoto průzkumu existuje čistě evropská a silná skupina investorů pocházející zejména ze zemí Británie, Německa, Španělska a Nizozemska, kteří mají identický cíl a zájem. Nicméně podle neověřených zdrojů ekonomických zpravodajů tito tak zvaně ryze evropští investoři mohou ve skutečnosti hájit zájmy těchto mimo evropských investorů, neboť jsou úzce propojeni vlastními finančními toky, uvádí analytici.

Evropská ostrovní země Velká Británie se umístila jako nejlepší evropská destinace pro přes hraniční investice do CBRE. Toto nyní ukázal průzkum evropských investorských záměrů v roce 2024, kdy investoři poukazují na její diskontované sazby a vysoký potenciál návratnosti. Za vhodné destinace v tomto průzkumu pak následovalo Německo, Polsko, Španělsko a Nizozemsko. Londýn byl označen za nejatraktivnější město následovaný Paříží, Madridem, Amsterdamem a Berlínem, zjistil průzkum. „Londýn je jedním z mála měst, které trvale prokazuje svou odolnost vůči náročným ekonomickým protivětrům a zůstává hlavním střediskem globálního kapitálu,“ řekl Chris Brett, výkonný ředitel evropské divize kapitálových trhů CBRE. Podle odhadů společnosti Knight Frank se nyní předpovídá, že Spojené království v roce 2024 přiláká jednu třetinu investorů v objemu  přibližně více jak 13 miliard USD jako přímo odchozí  investice  pouze z USA. Dalšími největšími příjemci americké hotovosti mají být Německo, Španělsko a Nizozemsko. Na základě těchto skutečností pak finanční stratégové predikují pokračující růst směnné hodnoty britské libry (GBP) a to zejména vůči euru (EUR).

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací